Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért öklendezik a darabos...

Miért öklendezik a darabos ételektől a fiam? Még nem "érett meg rá"?

Figyelt kérdés

Fiam ma 8 hónapos, a környezetünkben lévő babák már mind darabos kajákat eszenk, elég nekik mindent csak villával összetörni. Az én kicsim meg mindentől öklendezik, ami nem pépes. Ráadásul csak hallgatom, hogy én rontottam el, mert vagy üveges bébiételt kapott, vagy ha én főztem, pépesre turmixoltam össze. Eddig a két alsó foga van kint teljesen, a felső kettő épp csak áttörte az ínyét.

Erőltessem, vagy hagyjam, hátha később megeszi?

Egyébként Ti fűszerezitek a babátok ételeit? Én direkt olyan bébiételeket is vettem, ami nem tartalmaz cukrot vagy sót. Pl. a Kecskeétiben majdnem mindben van. Ezért azokat sem eszi meg. Tényleg én rontottam volna el?...


2010. máj. 26. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Én minimális cukrot, illetve sót, amibe kell, szoktam tenni. Pl. a sóskát egyszerűen nem lehet cukor nélkül megenni, és a meggyszószt sem. Ezen kívül zöldfűszereket (kapor, bazsalikom, petrezselyem, majoranna) és nagyon kevés vörös- illetve fokhagymát szoktam használni szintén a kajáihoz.

Kisfiam 8 hónapos szintén, és még egy foga sincs, de saját magától átállt a darabos kajákra. Egyszer csak azt vettem észre, hogy nem kell neki a nagyon pépesített. Hogy ezt minek köszönhetem, nem tudom, mert elég sokáig ő is csak az üvegeseket ette meg.

2010. máj. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 8 hónapos (tegnap töltötte), de ő megeszi a darabos ételeket, és még foga sincs. A kenyérhéjat, zsömlét, banánt úgy eszi, mint aki éhen akar halni... :D

Ha nem megy a darabos, ne erőltesd. Esetleg kevésbé turmixold össze, vagy ha bébiételt adsz, akkor ahhoz is keverhetsz pár répát, amit te főzöl külön és csak villával összetöröd. Mindig emelve kicsit a darabos mennyiségen. Az én fiam pl. imádja az Univeres Brokkolifőzelék csirkehússal-t, abban is vannak darabok, de nagyon puhák, és nagyon finom (én nem szeretem a brokkolit, de ez tényleg nagyon jó).

2010. máj. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nekem a kenyeret majszolja,de pl. a babapiskótába egyet harap, s eldobja.

Amúgy mi már 6 hónapos kortól esszük a brokkolit csirkehússal, de az Univerest pont azért nem vettem még, mert darabos. Egyébként nagyon imádja az Univers 6hós kajákat. De pl. a tökfőzeléket sem ette meg, attól is öklendezett, pedig puha tök darabok voltak benne. Ma pulyka lett volna krumplival, a krumpli is pha, de az sem ment le a torkán. Nem értem

2010. máj. 26. 19:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi is öklendezünk még a darabos kajáktól. 8 hónaposak vagyunk és van már 6 fogunk. Szerintem úgy van ahogy írtad is "még nem érett meg rá"
2010. máj. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az elöttem szólóhoz,nekünk is 6fogincánk van már,de nekem is öklendezik a darabos kajáktól,igy én nem is eröltetem,valószinü tényleg nincsenek még "megérve" rá!

Ja és az én babóm is 8hónapos!

2010. máj. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csatlakozom! Türelem!
2010. máj. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A barátnőmnek 15 hónapos a kisfia, 12 foga van, de még mindig öklendezik a darabos főtt kajától...kekszet, ropit meg ilyesmit viszont szívesen rágcsál.
2010. máj. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!