Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet adni a babának...

Mikortól lehet adni a babának kicsit darabosabb ételt?

Figyelt kérdés

Úgy értem pl. a 8 hónapos kortól való bébiételek is kicsit darabosak. Kisfiam 9 hónapos múlt, de még nincs egy foga sem. Így nem is adhatok neki, ugye? És hány fognál lehet már neki adni? Vagy ez nem így van?

(Még turmixolok neki mindent, a 8 hóstól való bébiételeket is.)


2010. jún. 1. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Én babám 11 hósan kezdte elfogadni a darabosat,akkor már 4 foga volt. Én kenyeret,almát adtam neki rágcsálni,hogy szokja a rágást. Mikor szivesen rágta,utána már kajában is elfogadta a darabosat.
2010. jún. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
8 hónapos a kisfiam, még egyetlen foga sincs, de már egy hónapja kikapta a kezemből a kenyeret, a sajtot, és kinézte a szánkból a kaját, így óvatosan kap már ilyen darabosokat. És amiket ebédre főzök neki, azt sem turmixolom már teljesen pépesre, mert nem kell neki. Apróbb darabkák vannak benne, és gyönyörűen elnyammogja. Nyugodtan adj neki, ha elfogadja!
2010. jún. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ó köszi, akkor megpróbálkozok vele.
2010. jún. 1. 16:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam 6 hónapos, neki sincs még foga, de már kezdem neki adni a kicsit darabosabb kaját. Pl. a banánt is csak villával nyomkodom össze, nem turmixolom. Eddig, ha valami nagyobb darab került a szájába véletlenül, egyszerűen csak kitolta, soha nem fuldoklott tőle. Most már ügyesen elcuppogja így fog nélkül is a darabkákat.

Szerintem próbálkozz, nem biztos, hogy a babád is bokákolni fog a darabostól, nem minden gyerek egyforma.

2010. jún. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!