Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen dalokat/mondókákat...

Milyen dalokat/mondókákat énekeltetek a kezdetektől?

Figyelt kérdés
Legyen az altatás, megnyugtatás, fürdetés közben vagy csak úgy. En nem szeretek enekelni, meg kimondottan a zenet sem szeretem, de ez lehet attol, hogy nekem se enekeltek/nem szolt zene. Ezen szeretnek valtoztatni. 
2017. nov. 27. 11:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mókuska, mókuska; bogyó és babóca főcím dal; Így ketyeg az óra; Lencsi lány; Micimackó; Hová mész te kisnyulacska; hirtelen ennyi jutott eszembe, de még sok van. Sokat énekelek és mondókázok neki. Van egy állatos könyve, kb minden állatról tudok valami dalocskát, így ha azt lapozgatjuk, akkor is énekelek közben. De olyan is van, hogy az én kedvenc dalaimat vagy ami épp a rádióban szól, azt éneklem neki. Nagyon szereti. Már 13hónapos, de újszülött korától kezdve énekelek neki.
2017. nov. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Erdő szélén házikó, Nyuszi fülét hegyezi, Bóbita, Lencsi lány. Ezeket minden este énekeltem születésétől kezdve. 1,5 évesen az összeset tudta.
2017. nov. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kis kece lányom, Madárka madárka, Galambjáték, Repülj madár, Amíg őriz a szemed, Csendes éj, Paff, Egyszer egy királyfi...


egyszer régen elkezdtem összeszedegetni őket:

[link]

2017. nov. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A Mókuska, mókuska nálunk is nagy sláger volt, ez volt az első dal, amit megtanult. Utána jött a Paprika Jancsi a zöld erdőben - erre tornáztattam, nagyon szerette, a "rece-fice" után mindig olyan boldogan mondta a "bumm-bumm-bumm"-ot. Ment a Bizsiri-bizsiri is, aztán a Varró Dánieles "Ez a fülem, ez a szám" lett a sláger, meg is tanulta 2 éves korára a főbb testrészeit.
2017. nov. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, és altatáshoz a Békén szusszan a mackóhad szólt, csak egy kicsit átköltve, nem olyan forradalmi verzióban. :D
2017. nov. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Altatáshoz Radnóti altató című verset, napközben teljesen vegyesen mindent, nem csak gyerekdalokat
2017. nov. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Öreg néne őzikéjét mondtam neki a kezdetektől, ez nyolc éve volt. Pár nap alatt megtanultam végig, azóta, ha beteg, nyűgös, még mindig kéri, hogy mondjam neki.

Én énekeltem neki olyan számot is, amit én szerettem hallgattni, régi magyar slágereket, discózenét.

Teszem hozzá, rettenet hangom van, de énekelni szeretek! :)

2017. nov. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most mar van mibol valogatni.
2017. nov. 27. 15:26
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
4.-5. válaszoló vagyok: (bocs az offért) az én hangom is borzalmas, erről jutott eszembe, hogy egyszer, mikor énekeltem a gyerkőcnek (olyan 3 éves lehetett akkor) altatódalt, ő tök őszintén rámnézett, és azt mondta: "anya, inkább aludjunk, jó?" :D :D
2017. nov. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csip csip csóka a kedvenc :)

Kezdettől fogva énekelem és az első tudatos reakciók közé került, ahogy meghallva ő is csip-csip-ezik és vigyorog.


Ezen kívül még műsoron van a "Süss fel nap..", a "Pál Kata Péter jó reggelt.." és a számlálós: "Egy, megérett a megy. Kettő, csipke bokor vessző.." Ezt főleg pelenkázáskor kellett.. :D


Jó elővenni a gyerekkori mondókás könyveinket. Én abból lestem az ötleteket.

2017. nov. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!