Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? 5 hónapos babám...

Mit tegyek? 5 hónapos babám megutálta a HA-s tápszert? Miért sír, mikor éhes, és megérzi a tápi ízét, elkezd ordítani? Mióta kap gyümit, zöldséget, azóta nem ízlik neki a tápszer.

Figyelt kérdés
Mert ugye a HA tápszereknek feltűnően kesernyés íze van, míg a simának édeskés. Ma volt a védőnéni nálunk, és szerinte azért sír a tápszertől, mert már "jobb" ízekre vágyna. De a doktornéni nem ír fel simát, csak HA-st, amiket meg a drogériákban lehet kapni, azt csak 6 hónapostól lehet adni.
2010. jún. 1. 19:21
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
6%
Nyugodtan adjál neki feles tejet semmi baja nem lesz mi is azon nőttünk fel....
2010. jún. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt a helyzet,egy idő után nem ette a HA tápszert.Ordított mikor enni kellett volna.Így a gyerekorvosnő felírta neki a Humana Baby Fit 1-et.Ezt újszülött kortól lehet adni,banán ízű,nekünk bevált.Azóta ezt eszi,most lesz 1 éves.Ezt recept nélkül is lehet kapni.Ha receptre felírják kb 1000 ft,recept nélkül olyan 2200 körül van,és 900 gr-os egy doboz.
2010. jún. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Azért feles tejet ne, főleg ha eddig HA tápszert evett, godolom nem véletlenül

Az első válaszoló lehet azon nőtt fel, de iylen hülységet mégsem kellene írnia.

2010. jún. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

Alapból minden baba a HA-val kezdi. Nem kell hozzá semmi előzmény.

Ne ijesztgess, hogy ilyen lehet, nálunk eddig is nagyon keveset evett és szereti a gyümiket nagyon, amit adok neki.

2010. jún. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Nincs a családban tejfehérje allergiás, és már kapott tejpépet is, attól se lett semmi baja. Most beba HA pro 1et eszik, az receptre is 2000ft. Lehet beszélek a dokinővel, ha nem akar simát írni, akkor megveszem a gyógyszertárban teljes áron. Még legalább 1 hónapig nem tudok neki 2-es tápit venni, nem hagyom, hogy addig ordítson.
2010. jún. 1. 21:04
 6/29 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, csak másfél hónaposan. Kisfiam egyik etetésről a másikra úgy döntött, nem kell neki a HA-s tápi. Hát kénytelen voltam simára váltani, aztán később 6 hónaposan megint megpróbáltuk a HA-s tápi kettes változatával, de nem kellett neki. Mondjuk nem is csodálom, borzalmas íze van.

Egyébként meg 6 hónapos koráig nem csak a HA-s tápszert kötelező felírni, hanem a simát is. Úgyhogy egy hónapig még követeld ki a simát, aztán ráérsz majd a drogériákban válogatni a kettes tápszere közül, ha betöltötte a 6 hónapot.

2010. jún. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

vegyél neki 6 hós mildibét vagy babylove(dm)es tápit!azok fincsik és már adhatod a 6 hósat neki:)tuti ízleni fog

a HA-st nekem 3 hósan utálta meg, meg be is csomósodott állandóan

irattam a sima natúr mildibét kb 600ft receptre és sokkal finibb nem lett semmi baja

2010. jún. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Az én lányom egy évesen kapott először tápszert, HA-sat, és nem kellett neki, persze akkor már annyi más finomságot evett. Kevertem bele Sinlacot, így nagyon megszerette, már anélkül is megissza. De a banános ízesítésű is jó ötlet.
2010. jún. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem van itthon két teljes csomag Milupa Milumil 1 optima (900g). Receptre vettem, de sajna nem eszi a gyermekem. Mivel amikor felírta a doktornő akkor még nem volt fél éves a gyermekem (pár nap kellett már csak hozzá), ezért írt 3-at, hogyha esetleg bevállna akkor olcsóbban hozzájussunk, sajna azonban nem eszi, de ő a HA tápszert sem ette meg, inkább kínlódik a cicin. :(

Tehát köteles a doki sima 1-es tápszert is felírni! Ne hagyd magad!

2010. jún. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Hát a mai nap már brutál volt eddig. Volt itthon tejpépem vaníliás, és azt kevertem hozzá, 2 kanállal, tegnap szó nélkül megitta úgy, de ma csak ordított rajta. Már olyan szinten, hogy most elaludt nagy hiszti közepette. Az az igazság, hogy félek is, nehogy valami allergia kijöjjön rajta, hogy nem hipolallergént fog kapni. Mert hát keverve se jó neki...
2010. jún. 3. 17:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!