Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Németországban van dévény torna?

Németországban van dévény torna?

Figyelt kérdés

2018. febr. 16. 05:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vannak szakemberek. A f@cen van egy csopi, mozgásfrjlődés kérdezz felelek néven. Ott olvastam, hogy több No-ban élő anyuka DGSM szakemberhez hordja a babáját.
2018. febr. 16. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ausztriában ergoterápia (Ergotherapie) van.
2018. febr. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm, és csak a név különböző vagy a torna sem azonos?
2018. febr. 16. 21:57
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom megmondani, hogy vannak-e benne olyan elemek vagy gyakorlatok, mint amiket a dévény tornában alkalmaznak. Ayres módszereit, iránymutatásait alkalmazzák, azt tudom. Fizioterapeutákhoz is és osteopatákhoz is szokták küldeni a gyereket a gyermek neurológusok.
2018. febr. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A DSGM az DSGM. Abből csak egyféle van. Ha más a neve, akkor az már más torna. Ezt csak a Dévény Anna által alkotott iskolában végzett gyógytornászok csinálhatják. Akik ezt nem végezték el azok nem DSGM gyógytornászok.

Egy gyógytornász:)

2018. febr. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én rákerestem erre a DSGM rövidítésre, de ez alapján mindig csak alvászavarokkal foglalkozó centrum jelent meg illetve az ezzel kapcsolatos oldalak. Viszont találtam egy 2015-ös bejegyzést: [link] Nagyon érdekes, fizioterapeuta tesz fel kérdést a dévény tornával kapcsolatban. Ott található egy válasz is. Szerintem a fizioterapeuták oldalain kellene utánanézni, hogy valaki praktizálja-e Németországban a dévény methode-t :-) Ők kiismerik magukat a különböző metódusokban. Sajnos nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy valaki Németországból eljön Magyarországra és ott elvégez egy magyar nyelvű kurzust. Viszont azt már igen, hogy tanulmányok és részletes leírás alapján valaki átveszi a praxisába a dévény torna elemeit is.
2018. febr. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok a DGSM-re kerestem rá, rosszul írtam.
2018. febr. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Németországban a Bobath és a Voita metódushoz hasonlítják, ahogy olvasom. Sajnos a rövidítésekkel lett egy kis kavarás, mégis az első verzió volt a jó.
2018. febr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#5-ös vagyok. Nem tudom hogy kerestél rá, beírtam és ezt adta ki először:


[link]

2018. febr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez egy magyar oldal, csak németül le van fordítva. A kapcsolatnál is magyar cím szerepel. Ahogy olvastam Ausztriából és Németországból is járnak át Magyarországra dévény tornára. Gondolom, az ő részükre alakították így a honlapot .eu végűre.
2018. febr. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!