Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kérdésem azokhoz szólna...

A kérdésem azokhoz szólna akik beoltatták a babájukat Rota ellen. Ti kerültetek kórházba oltás után?

Figyelt kérdés
Mi 5 napot töltöttünk bent.Akik hasonlóan jártak és már túl vannak a második oltáson volt a másodiknál komplikáció?Be mertétek egyáltalán adatni?

2018. febr. 16. 09:31
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

8-as.

Igazad van, maga a főkérdés a vastagon szedett nem konkrét.Viszont leírtam alatta hogy konkrétan mi érdekel.



,,Mi 5 napot töltöttünk bent.Akik hasonlóan jártak és már túl vannak a második oltáson volt a másodiknál komplikáció?Be mertétek egyáltalán adatni?"


Azt gondoltam érthető, hogy egybe olvasandó:)

Ettől függetlenül köszönöm a válaszokat és örülök, hogy sokan nem szívták meg mert rettenetes egy kicsi babát infúzióra kötve látni.Főleg ha az embernek a saját gyereke.

2018. febr. 16. 11:37
 12/24 A kérdező kommentje:

9-es


Igen. teljesen igazad van.Ezt a részt minek olvasni:D

,,

Mi 5 napot töltöttünk bent.Akik hasonlóan jártak és már túl vannak a második oltáson volt a másodiknál komplikáció?Be mertétek egyáltalán adatni?" csak oda biggyesztettem..unalomból..

Nem gondoltam, hogy még most is csak a rúgások jönnek fogalmazás miatt, nyilván mázlis vagy akinek a gyereke nem került kórházba így lövésed sincs, milyen mikor infúzión van a gyereked azért mert JÓT AKARTÁL Neki..

2018. febr. 16. 11:39
 13/24 anonim ***** válasza:
79%
Nekem azt mondta az orvos, hogy ez semmilyen bajt nem okozhat, már csak azért sem, mert passzív az oltás. Lehet valamelyik összetevőjével volt a probléma, érzékeny esetleg rá.
2018. febr. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
79%

Rendkívüli pechetek volt. Az oltás leírásában nyilván szerepel, milyen gyakori (ritka) az ilyen súlyos komlikáció. Ha a háziorvosod nem tud utánanézni, keress fel egy kórházi oltási tanácsadót, ő bizonyára jobban tájékozott.

Pesten nem tudom milyen a rendszer, de a megyei kórházak gyerekosztályán van ilyen orvos.

A "mezei válaszolóknál" sose tudhatod, hogy lappangott-e a gyerekükben a fertőzés, ami egyszerűen az oltás után tört ki, vagy tényleg az oltástól lettek betegek. Ez csak statisztikával szűrhető ki. Ha oltatlanból kevesebb betegszik meg adott három napon belül, mint frissen oltottból, akkor a különbséget az oltás okozta. És persze azonos szociális státuszú, azonos környezetben élő gyerekek kellenek, mert pl. ha járvány van, az oltatlanok nyilván többen megbetegszenek, de az oltottak között is vaklószínűbb, hogy már fertőzött volt a gyerek, ha éppen dúl körülöttük a rota.

2018. febr. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
72%

Nekem teljesen egyértelmű volt a kérdés.

Mi nem kerültünk és nem is hallottam ilyenről a környéken :/ Érdemes lenne kikérni másik orvos véleményét is, esetleg aki a kórházban kezelte

2018. febr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kérdésre válaszolva, de hatha segítség lehet ez masoknak is.

Először kellene jelenteni - szülő is megteheti - oltás követő nemkívánatos eseménykent OKNE: [link]

Mindenképp egy átfogóbb vizsgálat szükseges, nincs-e a háttérben rejtett immunbetegség. A BCG oltás okozott/okoz valamilyen problémat?

Lehet, hogy valóban lappangott valamilyen betegség a háttérben, de ha egy oltás után a pici kórhazba került, alaposan körbe kell járni a további oltásokat és mindenképp jelenteni kellene. Magyarorszag amugy sem jár élen a mellékhatás jelentésben. ( [link] ).

Remélem jobban van a baba. Jó egeszséget kívánok!!!

2018. febr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

13-as

Én olvastam a vakcina dobozában lévő betegtájékoztató, és a Rota elleni ,,oltasnak,, mint bármely másik oltasnak vannak, lehetnek mellékhatásai.Eleg bátor az az orvos aki azt méri bármilyen szerre mondania, hogy veszélytelen és nem okozhat gondot.

2018. febr. 17. 16:10
 18/24 A kérdező kommentje:

14-es

Köszönöm, gyors rá is kerestem,de nálunk nincs oltási tanacsadas csak olyan ahol Távol keletre utazókat készítenek fel,azt most még nem tervezzük:-)

A Rota tájékoztatójában 10-bol 1gyereknel(gyakori) okozhat hányást, hasmenést étvágytalanságot,levertség, ingerlékenységet.Azert írtam ki a kérdést,mert akkor elvileg ez nem olyan ritka.2-3honapos babánál pár hányás elég a kiszáradáshoz.Mi azért indultunk vele hamar ügyeletre mert nem bírtam felébreszteni és már vártunk a sorunkra mikor hányni kezdett és így is későn voltunk.:-\

Rossz ragondolni mi lett volna ha éjjel jelentkeznek ezek a tünetek és észre se veszi az ember mert már végig alussza az éjszakát..

2018. febr. 17. 16:27
 19/24 A kérdező kommentje:

15-os

Hát igen.Mi is csak olyanokat ismerünk akiknél semmi gond nem volt.Csak a szűkebb családi körbe 5 gyerkőc kapta meg és kutya bajuk se volt tőle.Korhazba 3orvos látta,mindegyikből kérdeztem és mindhárom azt mondta 50-50%ek ami érthető, hiszen ki mer felelősséget vállalni azert ami valójában ebben az esetben már lutri?

2018. febr. 17. 16:34
 20/24 A kérdező kommentje:

16-os


Koszonom, mar sokkal jobban van.:) Ez azert megnyugtat bennunket, csak igy mar minden oltasnal meg jobban fog az ember parazni..

Neztem a linkeket.Megkerdezem a korhazat, ha ok nem jelentettek akkor szerintem en fogom.Bar, ha ennyire elmaradott az orszagunk ilyen teren valoszinuleg ez semmit se fog jelenteni.

A BCG oltassal nem volt baj, szepen elo jott neki a pattanas szeru kis potty.A 2hos kotelezo oltasnal belazasodott, de azt mondtak, hogy megeshet.

Koszonom a tanacsod.Beszelni fogok hetfon a gyerekorvossal, hogy nezessuk meg jobban a picurunk.

2018. febr. 17. 18:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!