Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan és mikor kezdtétek a...

Hogyan és mikor kezdtétek a bilire szoktatást? Milyen a kisbugyis módszer?

Figyelt kérdés
20 hós a lányom, egy másodpercig sem ül a bilin, de ha kaki van vagy lesz, akkor mindig szól.
2010. jún. 11. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát ez nekem is nagy kérdés...a miénk már 2 éves lesz, ráül a bilire, kb fél percig, aztán kész. Anyukám azt mondta erőltetni nem szabad, folyamatosan mondjuk el neki mit hogy kéne, másként nem megy. Abban reménykedek, most a nyáron majd a melegben könnyebb lesz a leszoktatás. De sajnos az enyém nem szól, sőt újabban már le is tagadja, ha bekakilt, fogalmam sincs, hogyan szokott erre rá, hisz sosem szidtuk le miatta.
2010. jún. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi most kezdük, 22 hós a lányom. Ma vettün bilit, de az nem érdekli, a lépcsós wc szűkító viszont tetszik neki, szerintem mert látta, hogy anya, apa is oda jár.:-)néha belepisil, belekakil, de magától nem mondja ha kell. Ma vettem neki bugyit, meg habpapucsot, ráadom délután, hátha megérzi, hogy rossz ha folyik a pisi a lábán. A papucs azért kell, hogy ne a bőrszandiját pisilje össze.:-)Délután megyünk bugyizni az udvarra, majd kiderül mi lesz belőle. Eróltetni nem fogom, végül is 3 évesen kell szobatisztának lenni, most nyáron meglátjuk érett-e már hozzá. Ha nem akkor marad a tél.:-(
2010. jún. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Ezért kell már jóval hamarabb elkezdeni a biliztetést nem ilyenkor!
2010. jún. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Második vagyok megint..miért ha hamarabb kezdem akkor mi van??? akkor jobban vissza tudja tartani és tud szólni, hogy pisilni, kakilni kell? vagy akkor talán érettebb rá? Szóval minnél kisebb a gyerek annál hamarabb szokik le a pelenkáról? akkor minek az újszülöttre egyáltalán?
2010. jún. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam 3 éves lesz jövő hónapban,próbálkozunk a leszokással,nehézkesen.Már tavaly is próbáltam de nem igazán ment.Most napközben pisil a vécébe de nem szól,én viszem bizonyos időközönként,meg mondom neki,hogy pisiljünk.Van rajta pelus,mert próbáltuk a kisbugyis módszert,hát egy nap 3-szor biztos öltöztettem,nem szólt hogy pisilni kell,becsurgatott,hiába volt előtte 5 perccel pisilni.Udvaron nincs lehetőségünk itthon kint lenni,mert panelben lakunk,csak hétvégenként a nagymamánál,ott bugyi van rajta,múlt héten kint pisilt a bokorba, mikor játszott, többször is,de ha szólva volt neki, csak akkor.Jól be is kakilt.

Szeptemberben ovi,remélem leszokik valahogy most nyáron!Sokszor már nem tudom mit csináljak vele,adtam rá már leszoktató pelust is,hátha az jobban ösztönzi,de nem látok különbséget.

2010. jún. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat a félrekérdezésért..utolsótól kérdezném, hogy melyika leszoktató pelenka? Tudom mia lényege, de hol kell keresni, mi a márkája, neve? köszi!
2010. jún. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
15:23-asnak!Én pelenkaboltban vettem a leszoktató pelust,Carreflour a márkája,nem tudom más üzletekbe lehet-e kapni.Biztos van más márkájú pelusoknak is leszoktató változata és sztem bárhol lehet kapni.
2010. jún. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
köszönöm a választ!
2010. jún. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia!Kislányom 21 hónapos.Éppen 1 hete kezdtem el (újra)a biliztetést.Vettem wc ülőkét,de csak a bili kell neki.Szóval két napja már nappal csak oda pisil,kakil.Alváshoz adok rá pelust,vagy ha megyünk valahova.Itthon félpucéran vagy kisbugyiban rohangál,a bili a szobában,így gyorsan rá tud ülni.Én matricával jutalmazom,a wc-be tettem egy üres lapot és ha ügyes volt választhat egy matricát,és ő ragasztja oda.Ezt a módszert már ismeri,mert a szobájába is tettem egy lapot,akkor ragaszthat,ha jót tett,ügyes volt stb.
2010. jún. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt hiszem a huggiesnak is van ilyen pelusa
2010. jún. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!