Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tápszert csapból melegvízzel...

A tápszert csapból melegvízzel készíteni miért rossz?

Figyelt kérdés

1,5 éves gyermeknek.

Miért kell forralni a vizet? Amikor forralom, akkor vízkődarabok válnak ki a vízbe.

Szinte mindig ásványvízből készítem a tápszerét/tejitalát a fiamnak, csak kérdezem, hogyha simán kinyitom a melegvízet és abból készíteném a tápszert, az miért lenne baj?


2010. jún. 18. 12:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy baj?

Csináld úgy!

2010. jún. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A játszótéren egy-két anyuka elhűlt ettől a gondolattól. Azt mondták, hogy a melegvizet csak fürdésre lehet használni.
2010. jún. 18. 12:20
 3/15 anonim ***** válasza:

Hát ennyit a játszótéri anyukákról.

Nyugodtan csináld úgy, ahogy leírtad!

2010. jún. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
talán nem tartják elég melegnek, ezekre rá van írva h hány fokos vízzel, van aki ezt tartja, nem hiszem h baj,ha így is jó az állaga
2010. jún. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a melegvíz sárgás, én sem innék belőle. Ha teleengedem a kádat, akkor látszik jobban. Azt hiszem termálvíz lehet. Miért nem forralóval melegíted? Az sem macerásabb.
2010. jún. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem, azt mondta az egyik, hogy csak az ásványvíz jó, eleve a csapvíz nem, de a meleg csapvíz átmegy a melegítőrendszeren, ami tele van veszélyes anyagokkal.
2010. jún. 18. 12:24
 7/15 anonim ***** válasza:
ez hülyeség, másfél éves gyereknek már nyugodtan lehet csapvizet adni. a tápszer hőfoka meg nem szentírás... biztonsági okokból van minden szar ráírva, semmi baja nem lesz tőle, nyugodtan csináld Amúgy Magyarországon iható a csapvíz.... nem tudom milyen lehet annak a gyereknek , családnak az immunrendszere akik csak fürdéshez használják...
2010. jún. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Az ásványvizet a mikróba melegítem. Csak kérdezem elméletileg, nálunk áttetsző a melegvíz.

Egyébként még nincs vízforralónk, de lehet beszerzek egyet.

Mi nem kávézunk, nem teázunk, kisfiam nagyon sokáig szopott és most érdeklődöm a tápszer készítésről, mert nálunk ez eddig kimaradt.

De az ásványvizet a mikróban melegíteni jó, ugye?????

2010. jún. 18. 12:26
 9/15 anonim ***** válasza:

Mi vettünk egy cumisüveg/bébiétel melegítőt. Abba mindig teszek babavizet és mindig van olyan hőfokú, amit a babám szeret, sajnos csak a langyosat issza meg. A mikróval állandóan kínlódtunk, volt hogy túl meleg lett a víz, volt hogy hideg maradt.


[link]

2010. jún. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én vízforralóban csináltam vizet de az meg még gusztustalanabb lett ment a sima lábosban forralt víz!!És hamar vízkövesedik kitakarítani meg nem lehet megfelelően!!
2010. jún. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!