Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megtartanád a babádat ha...

Megtartanád a babádat ha kiderűlne még a terhesség alatt, hogy nem egészséges?

Figyelt kérdés
2010. jún. 20. 21:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Ez egy nagyon nehéz kérdés, attól függ, mi baja lenne, mennyire tudná azért az életet élvezni. Én pl ha down kóros lenne, megtartanám, mert ők a maguk módján, de nagyon is élvezik az életet, vagy vannak még hasonló betegségek, vagy pl. egy hiányos végtag sem lehet gond, hisz az agyad a lényeg. De szörnyű dilemma lehet.
2010. jún. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%

nehéz ügy.

le leszek pontozva.

de a gyereknek és nekem sem lenne jó, ha életben maradna.

sztem senki sem úgy vág neki a terhességnek, hogy mindegy csak gyerek legyen! hanem inkább úgy, h egészséges legyen!!!

én beteg vagyok, tudom, h borzasztó dolog. pláne egy kisgyereknek...

2010. jún. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom (hála Istennek) és szerintem senki nem tudja, csak akkor, ha ilyen helyzetbe kerül.

Ismertem olyat is, aki előtte legyilkosozott mindenkit akinek abortusza volt bármilyen okból, aztán zokogva elvetette és olyat is ismertem akirőlel nem tudtam volna képzelni és mégis megszülte.

Tehát ezt senki nem tudhatja előre.

2010. jún. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%

Valóban egyáltalán nem mindeggy hogy milyen betegségről van szó.

A hiányos végtagról csak annyit,hogy az a szülőnek valóban nem nagy teher,de a gyereknek viszont annál nagyobb.Akár karról,akár lábról van szó.Szerintem nem itélhetünk egy embert arra,hogy egy életet úgy éljen le,hogy szinte minden mozdulatát meg kell terveznie.

2010. jún. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
42%
Igen. A születés (fogantatás) és a halál is Isten kezében van.
2010. jún. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát attól függ hogy mit jelent hogy nem egészséges. Ha gyógyitható akkor igen, ha nem akkor neki is jobb lenne sajnos ha nem kéne szenvednie :(
2010. jún. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%
Bár én az ellenkező nemhez tartozom, azért elmondom a véleményemet. Természetesen ilyenkor könnyen beszél az ember, csak begépel pár billentyűt, de ha éles a helyzet, fogadjunk, hogy teljesen megváltozna a nézete. Ez sajnos egy olyan kérdés, ami kétesélyes. Vagy felnevelünk egy gyereket, aki valószínűleg nem fog soha úgy beilleszkedni mint az egészésges gyerekek, vagy megszabadulunk tőle. Remélem, hogy soha nem lesz ilyen problémám apaként, és remélem, hogy soha senkinek nem kell szembenéznie ilyen szörnyű dolgokkal. Én, ha ilyen helyzetben lennék, szerintem megtartanám a babát, aztán ki tudja, mit hoz a jövő, de a lehető legjobb körülményeket adnám meg neki, hogy úgy élhessen, mint a többi gyerek, és nőjön fel, hogy aztán felnőttként is ossza a nézeteimet. Remélem sokan egyetértenek velem, mert én ezt tartom a helyesnek.
2010. jún. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%
Nemtudom, nehéz döntés lenne.
2010. jún. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%
Egyértelműen nem.. nem szeretném a gyermekemet kitenni a szenvedésnek, amit a betegsége okoz... nem beszélve arról, hogy mindenki csak szenvedne...
2010. jún. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%
nem
2010. jún. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!