Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatok, sok a stressz, úgy...

Szoptatok, sok a stressz, úgy tűnik egyedül maradok az 1 hónapos babámmal. Az anyatejen átmegy az idegesség? Próbálok nyugodt maradni, de ugye a lelki fejlődését nem befolyásolja? Neki csak mosolygok és kedves vagyok!

Figyelt kérdés
2010. jún. 21. 07:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A tejed nem ideges, tehát nem megy át rajta, viszont a stressztől elapadhat. Kívánom, hogy rendeződjön a helyzeted.
2010. jún. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Apuka szememre vetette hogy nem elégedett a takarításommal és elvárná, hogy főzzek. Kibuktam. Nem tudok mindenhol helyt állni.
2010. jún. 21. 07:34
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Az idegesség meg a stressz nem az anyatejen megy át, hanem egyszerüen a viselkedéseden látszik. A baba magyon érzi ezeket a jelzéseket. Viszont ha eröltetve "megjátszod" neki, hogy minden jó, mosolyogsz, pedig sirni lenne kedved, azt egyrészt észreveszi, és azzal, hogy ellentétes jelzéseket adsz, csak összezavarod szegénykét - és ezzzel árthatsz neki. A pici sokkal jobban elviseli, ha szomorú vagy, de öszintén, mintha szerepet játszol.

Sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetben vagy, de nyugodtan legyél olyan, amhogy érzed magad, legfeljebb próbáld magad kicsit fegyelmezni (ahogy irtad: próbálok nyugodt lenni), de ez csak akkor jó, ha ez a nyugalom rád hat elsösorban belülröl.

2010. jún. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
24%

Azért ennyi miatt nem fosztanám meg a kisbabámat az apukától.

Rengeteg nönek az a természetes, hogy a baba MELLETT takarit, mos, föz, adott esetben a kertet rendben tartja - szóval ez azért nem olyan nagy elvárás a részéröl.

NE nagy ebédeket fözz, hanem egyszerü dolgokat, nagyobb (2-3-szoros) adagokat és egy részét fagyaszd le máskorra.

2010. jún. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem azért fogsz egyedül maradni,mert szólt a férjed,hogy legyen nagyobb rend.Ezen max összevesztek,de megmagyarázod neki,hohgy fáradt vagy,eltelik még kb 1 hónap és belerázódsz az anyuka szerepbe,és megy minden tovább mint a baba elött.

Szerencse a férjemnek nem voltak nagy elvárásai,ö tudta is,hogy nem könnyü.a lányom nagyon sírós volt,minden éjjel fennt volt,nappal is csak sírt.....Jó nem volt kupi,de olyan rend sem,mint a baba elött.Segítségem senki sem volt,most sincsen.

Mára van két gyermekem,2 éves és 3 hónapos.Minden megy a maga rendjén.

Ne idegeskedj,mert a stressz elapaszthatja ,lecsökkenti a tej mennyiségét,és a babád sínyli meg.

Lényeg nyugodj meg.Beszélgess el a férjeddel,hogy fáradt vagy,nemsokára jobb lesz......

2010. jún. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tegnap elborult az agya és elkezdett terrorizálni, hogy majd figyeli hogy takarítok és attól függ, jön-e velünk sétálni. A saját szülei mondták hogy kicsit jöjjek külön, megpróbálnak beszélni a fejével mert teljesen elmentek otthonról. Nagyon kivagyok!!!!
2010. jún. 21. 07:45
 7/19 anonim ***** válasza:
40%

Uzolsó vagyok.


Jön e velünk sétálni.....Tudod az én férjem ha´nyszor jött velünk sétálni aa 2,5 év alatt???

De meg is értem,mert egy:utál sétálni

2:nagyon fáradt.....De mikor úgy jön ki,hogy jön örülünk neki.Akkor ö szalad a lányunkalén tolom a fiunkat.Eleintte én is zokon vettem,de ma´ra nem zavar.Mikor kipihente magát,mindég eggyütt megyünk minden hová.Pl.tegnap a gyerekekkel egész du.egy festen voltunk....Nagyon jó volt.A lányunkal ment visvonatozni,mini hullámvasút,stb.....Idövel minden változni fog.Òh,hányszor mndtam összepakolok és megyek....A`h meg kell minden t beszélni.Mondom ezt 12 év éggyüttlét ,4 év házasság és 2 gyerek után. :D

2010. jún. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Már ne haragudjon a világ, de hogy lehet ekkora bunkó paraszt egy férfi?!? Miért nem képesek megérteni, hogy a baba születése után bele telik egy kis időbe mire az asszony helyrejön szülés után, amíg beleszokik az anyaszerepbe, belerázódik a baba körüli teendőkbe és kialakítja a napirendet ami mindenkinek jó?! Iszonyatos hogy mennyire érzéketlenek és önzőek a férfiak!! Ha e miatt képes elhagyni akkor menjen! Ezt persze tudom, nekem "könnyű" mondani, mert neked rettentő nehéz lehet :(

De sajnso hasonlón mentem keresztül én is anno az alig nagyobb babámmal. És bizony felháborít az "apukák" viselkedése! Feltételezem amit tudsz, ami idődből és erődből kitelik azt megteszed a háztartásban is! Ahelyett hogy örülne, hogy van egy szép, egészséges gyereke! Ne idegeskedj, mond meg neki a magadét! Ne hagyd hogy terrorizáljon amikor még a gyermekágyi időszak sem telt le!

2010. jún. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam vegig a valaszokat (mindjart ebred a picurom es nincs nagyon idom) de en nagyon sajnallak. Igenis bunko a ferjed es ertelmetlen. Egy honapos baba mellett nem kene ilyet elvarnia tolled. :( Oszinte leszek, nekem a fozes, takaritas stb csak akkor ment amikor a babam mar 3 honapos volt. Szegyen ide vagy oda de addig hebe hoba volt takaritva, a ferjem porszivozott es en szivesen megfoztem ha hetvegen atvette a picit par orara. Akkor olyan kajakat csinlatam ami eleg volt par napra vagy fagyasztottam stb. De hetkozben egyedul nagyon nehez volt, orultem ha en tudtam enni egyaltalan a baba mellett nemhogy meg takaritgassak meg fozogessek. Lehet en voltam bena de ketorankent szoptattam mert igy igenyelte a babam ejszaka 4-szer ebredt es orultem, hogy aludhatok fel orat legalabb amig o is aludt napkozben. Most mar 4.5 honapos es igenis tudok fozni, takaritani mert eljatszik a jatszoszonyegen vagy elnezegeti ahogy zoldseget pucolok sot nagyon nevetgel ahogy hajat mosok stb. De egy honaposan nem ment volna. Azert szerintem a ferjed is megerthetne, hogy itt egy atmeneti idoszakrol van szo es nem marad minden igy orokke. Par honapot igazan atveszelhetne es ha annyira zavarja akkor megfoghatna azt a rohadt porszivot stb... o is!!!

Igenis vigyazz, mert a sok stressztol elapadhat a tejed. Nagyon sajnallak. :(

2010. jún. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
08:19-es vagyok, meg csak annyit szerettem volna irni, hogy ez az idoszak nem errol kene szoljon, hanem arrol, hogy mindketten megszokjatok a babat, szeretgessetek es szokjatok ossze mint egy csalad. Ezert szomoru amit irtal. :(
2010. jún. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!