Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az első baby születése után...

Az első baby születése után mennyi időt vártatok mire jött a következő baba?

Figyelt kérdés
Két éves a kisfiunk a férjem egyik nap pedzegette,hogy én mikor szeretnék még egy babát,mert ő úgy érzi,már idelye lenne a tesó érkezésének!Ennek én örültem,mert minden vágyam egy kistesó a babynek,azt mondják a nagy kor külömbség sem jó!Ti mennyi időt vártatok a második babával!Mert úgy gondolom bírnám a két gyerkőcöt,kisfiunk már apszolut nem babakocsizik ezzel nem lenne probléma cipekedés séta témában,az éjszakát ő végig alukálja tehát ez sem lenne probléma!Kíváncsi vagyok ti mennyit vártatok a második baba vállalása előtt!És hogy bírta az első gyermek azt a 3napos kórházi benfekvést még nem látta anyut,és a tesóhoz hogyan viszonyult:) Bocsi a körülményes kérdésért de így a legtisztább talán!
2010. jún. 21. 17:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A "nagy"lány 1,5 éves volt,amikor "próbálkozni" kezdtünk (mert elsőre össze jött) Amikor kezdett gömbölyödni a pocak,akkor kezdtem Neki mondani,hogy ott egy baba van,egy olyan szép baba,mint Ő...

Nálam 4 nap volt a kórház,addig Apával volt délelőtt, délután pedig este 7-ig Papával(amíg Apa dolgozott). Nagyon szupi volt,mondhatni,fel sem tünt,hogy nem vagyok itthon. Bár Apa többet engedett-elmaradt 1-2 déli szunya,és így nyűgös volt este,ilyenkor a 7 óra helyett volt,hogy este 10 kor fürcsizett,vagy olyan is volt,hogy bár megfürött időben,de késő este feküdt le. Amikor haza jöttünk a kishugival,konkrétan tett ránk. Akkor az ölébe raktam,(megható volt-persze csak nekem)majd a kiságyba. Mivel 1 szobában voltunk akkor a lányokkal,így ha aludt a kicsi,akkor csendben volt a "nagy". Nagyon szeretik egymást a kicsik. Az elsó hetekben volta némi féltékenység,ami úgy nyílvánult meg,hogy amikor a kezemben volt a kicsi,akkor Apának fel kellett vennie a "nagyot". Elmagyaráztam a "nagylánynak", hogy a huga "azért sír,mert Ő még nem olyan ügyes,mint Te,Ő még nem tudja azt mondani,hogy éhes,vagy álmos..." Igyekeztem úgy csinálni,hogy még véletlenül se érezze azt a "nagy" hogy a kicsit jobban szeretem. Szerencsére egy nagyon fajin gyerkőcöt sikerült elsőre összehozni,aki nem féltékeny,megérti,hogy mi van:)

Bocsi a körülményes válaszért!:)


Sok sikert!

2010. jún. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ és hogy leírtad"részletesen",mi is kérdezgetjük tőle ,hogy szeretne e kistesót akivel tud majd sokat játszani ha nagyobb lesz stb stb...:$ Igaz két éves de mindig az a reakció,hogy igen szeretne nekem 3 testvérem van és igy érti elmondjuk neki,hogy nekünk is van mi is sokat játszottunk még kicsit voltunk ! :) Persze első hallásra hülyén hangzik ez a dolog de meg érti a kis drága !
2010. jún. 21. 18:09
 3/13 A kérdező kommentje:
Még bent voltál a kórházban nem voltál túlzottan idges ,hogy bírja a gyerkőc nélküled valyon mit cisnálhat nem-e sír érted stb ?Én ettől tartok inkább :$
2010. jún. 21. 18:11
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja,és mert akkor már szoba és ágy tiszta volt a nagy, és sok olyat hallok,hogy vissza esett a nagyobb gyerek,amikor a kistestvére megszületett,így amikor cseréltem a kicsi pelenkáját,akkor azt is magyaráztam,hogy "ő még kicsi,nincs olyan ügyes,mint Te,és nem tud szólni,hogy pisilni,kakálni kell,ezért kell neki a pelenka. De Te már ügyes nagy lány vagy,Neked már nem kell pelenka:) igaz?" Erre válaszolt,hogy igaz,majd újabb dícséret jött.-meg is lett az eredménye a sok dícséretnek,kicsit öntelt lett 3 éves korára:) De nem csak magára mondja azt,hogy pl: milyen csinos,hanem mindenki másra is,még akkor is,ha épp munkáscuccban van:)-csak kislány...
2010. jún. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Amikor bekerültem a kórházba (délben) délután az volt az első kérdésem,amikor az Apjával beszéltem telefonon,hogy hogy viselte Trixi amikor eljöttem? Lényegében azt a válasz kaptam,hogy tökéletesen el volt:) Bár szerintem ehhez az is hozzá segített,hogy az utolsó hetekben mondogattam Neki,hogy majd egy pár napot nem leszek itthon,akkor Apával és Papával lesz. Ja,roszul írtam az elején,nem 4 napot voltam kórházban-4 napos volt a kicsi,amikor haza jöttünk,+2 napot töltöttem bennt,mert adoki bezavart "bármikor szülhet" címszóval. -szóval össz 6 nap volt nélkülem itthon. Amúgy bár meglepő,de a kicsik,nagyon jól elvannak a nagyszülőkkel,vagy az apjukkal az anyuka távol létében:) Egy 2-3 évessel már nincs az,mint mondjuk az 1-1,5 évessel,akik még nem tudják felfogni,miért nincs anya. Egy 2-3 éves már megérti,hogy mi történik körülötte,ha elmagyarázzák neki:)


Szerintem vágjatok bele bátran-nem lesz gond!!!! :)

2010. jún. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:) Amúgy nagyon szép neve van a nagy lányodnak :)
2010. jún. 21. 18:29
 7/13 anonim ***** válasza:
Köszi! A másik -ha érdekel,Aniza -vagyis Anasztázia Izabella lett:)
2010. jún. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
NEKÜNK IS PONT 2 ÉVES VOLT A LÁNYOM, amikor összejött a baba, az öcsikéje. Elsőre sikerült.Szerintem ez így jó korkülönbség.
2010. jún. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én lányaim között 3 év van, ez így tökéletes nekünk :)
2010. jún. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szép mindkét babynek a neve! :) Ritka de nagyon szép nevek!

Köszönöm az eddig kapott válaszokat

2010. jún. 21. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!