Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszert mivel lehet kiegészít...

Tápszert mivel lehet kiegészíteni (hozzátáplálás jelleggel) 3 hónapos babánál?

Figyelt kérdés
Kicsi babám nem eszi a kétféle tápszerből kevert ennivalóját. Eddig hetekig 5x150 ml-t evett, éjjel maradt ki egy, akkor nyugodtan alszik. ÍGy van meg az 5 alkalom. Fogzás elindult nála (fogcsírák, helyezkedés), azóta nem eszik már csak alkalmanként 70, 90, max néha 120, 130...de így nagyon el van maradva, napi 500 körüli ml van meg, a babácska 5,3 kg és az elmúlt egy hétben nem hízott. Védőnő azt mondta, hogy egészítsem ki, megunhatta a tápszert, nem elég motiváló neki, nem éhes, inkább nézelődik és a fogacskája helyéhez nyomkodja a cumisüveget, nevetgél, beszélget. Szóval egészítsem ki például facsart almalé, reszelt alma néha, főtt krumpli, főtt valamilyen zöldség. De aztán azt mondta a rendelőben, sürgősen el kell mennie koraszülött ikrekhez, amit meg is értek, és most konkrétan nem tudom napi milyen adaggal egészítsek, milyen mennyiségben és konrétan mivel? Fogok még beszélni vele erről jövő héten találkozunk újra, tehát nem itt szeretném a legpontosabb infókat összeszedni, csak tapasztalatokat kérni, volt-e valakinél ilyen jellegű tápszerkiegészítés.

2018. okt. 9. 22:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Még a 3 hónapot nem töltötte be a kisbabám, majd pár nap múlva!
2018. okt. 9. 22:20
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Én nem adnék ilyen picinek zöldséget, gyümölcsöt, inkább valamilyen antiallergén tejpépet kanállal, hátha az tetszik neki, hogy kanállal eszik.
2018. okt. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

1 hét nem hízás és kevés evés teljesen belefér, nyílik számára a világ, az evésnél minden érdekesebb.. Pláne ha a foga is jön, jóhogy nem eszik teljes adagot.

Én nem táplálnám hozzá még.. a te felelősséged, ha mindenképpen etetni akarod is kövesd az ajánlott sorrendet! Elsőként adható ételek: alma, barack, répa, krumpli, sütőtök. Első nap csak max 3 kanállal, aztán lehet növelni a mennyiséget, ha nem okoz hasfájást, szorulást. De ráértek még!

Egyébként az enyémek is tartottak ilyen időszakokat, szóval tapasztalatból írtam, hogy 1 hét kevés hízás + kevés evés nem a világ vége.

2018. okt. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Az én babám 5,1 kg volt tegnap és holnap lesz kereken 3 hónapos. 3130g-mal született. A gyerekorvos és a védőnő szerint is szépen fejlődik. Fel sem merült a hozzátáplálás.
2018. okt. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,fenntartással kezelem én is ezt a dolgot, olvasok sokat róla, de gondoltam ide is jövök, hogy mik a tapasztalatok. Szívem szerint korainak tartom én is, de első babás anyukának kicsit ijesztő, már konkrétan olyanokat érzek, hogy vékonyabb a kis lába, karja... de lehet már csak belelátom ezt, mert a mérleg nem mutatott hízást egy hét alatt...
2018. okt. 9. 22:52
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
#4 Nekem is első baba. Ennek ellenére nem méregetem, és nem okozok felesleges stresszt magunknak. Figyelem a viselkedését, látom, ahogy a ruháit kinövi. Boldog, kiegyensúlyozott, nem így néz ki az a baba, aki éhezik és tömni kéne.
2018. okt. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Vannak ilyen időszakok, mikor nem vagy kevesebbet hiznak.

3. kislányom most 3,5 hónapos sajnos 3 hete teljesen tápszeres lett( lázas lettem és elapadt a tejem) azota viszont székrekedéses lett, igy a dokink javasolta,hogy kezdjem hozzátáplálni vagy legalább itatni sütötöklével. Most kezdtük 2 napja,egyelöre pár korty lével,valóban segít neki.


A komolyabb hozzátáplálással megvárom a 4-5 hónapos kort.


Nem msradnak le semmiről, a méregetést pedig felejtsd el szerintem,én egy ill et se mértem. Volt pisis,kakis pelus, nőttek akkor nagy baj nem lehet.


63 cm és 5900 gramm a babám és teljesen jo kis formás baba,ahhoz képest a tiéd sem tűnik kevésnek.

2018. okt. 10. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Semmivel. Majd hat hónapos kortól.
2018. okt. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám sem evett ilyen idő tájt rendesen . Nekem a védőnő azt mondta hogy valószínűleg a fogcsírák mozgása miatt ahogy vákuum keletkezik a szájába a szívás miatt érzékenyebb az ínye ettől nem eszik annyit . Én is arra gyanakodtam hogy lehet megunta a tápszert azt mondta nem jellemző hogy megunnák a kicsik a tápit meg hogy ha meg van a napi mennyiség úgy is ha többször de kevesebbet eszik nincs baj . Csak ne fogyjon .
2018. okt. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az almától és társaitól nem fog jobban hízni. Esetleg adj neki másik fajta tápszert, ha nagyon aggódsz. A lányom 10 hetes és 4100g. 3240-nel született, szóval ő sem hízik valami gyorsan.
2018. okt. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!