Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igény szerint etessek vagy...

Igény szerint etessek vagy tartsak napirendet?

Figyelt kérdés
Eddig igény szerint etettem,de így másból sem áll a nap mint evések sorozatából.Tápszeres,3,5 hós baba.Az lenne a kérdésem hogy csináljam,ja eszik pl 10 órakor,mondjuk csak 120-t, de egy óra múlva megint eszik pl 60-at,így aztán tolódik minden nincs sokszor ki a 3 óra hanem hol így hol úgy ahogy ,ahogy igényli,mit tegyek?Húzzam ki a 3 órát akárhogy nyüsszög,hogy meglegyen a rendes evés,rendes mennyiség,és napirend, vagy továbbra is etessem igény szerint tulajdonképp egész nap lesben állva a cumisüveggel.
2008. nov. 5. 08:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom...Biztos, hogy azért nyüszög, mert éhes?Az egy óra nagyon kevés, még egy szopó babánál is. A tápszeresnél meg úgy tudom hosszabb időt kell hagyni, főleg, hogy már 3,5 hónapos. Kérdezd meg a védőnőt, biztos, ami biztos...
2008. nov. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Fokozatosan próbáld meg kihúzni az időt. Az a babának sem jó, hogy egész nap eszik, nem tudja rendesen feldolgozni a szervezete a tápanyagokat. A másik, hogy neked sincs időd semmire és előbb utóbb kiborulsz. A rendszeresség és a napirend mindkettőtök számára fontos, hisz a babának egyfajta biztonságérzetet ad, te pedig meg tudod mellette csinálni a napi teendőket, még talán magadra is jut egy kis idő. Sok sikert :)
2008. nov. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia! Az igény szerinti etetés nem azt jelenti, hogy ha nyüszög kettőt a bébi, nyomod a szájába a cicit/cumisüveget. A "tápos" bébiknek meg bőven ki kéne bírniuk 3 órát, ha sűrűbben eteted, nem tudja rendesen feldolgozni a kajcit a pocija és fájni fog. Szerintem próbáld meg húzni az időt.

Üdv.

2008. nov. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem nyomom egyből az üveget,de mivel sokszor megeszi a 160-180-t ezért gondoltam hogy ha egy 120-as evés után egy órára sír,és enni kér,akkor adok,és nem éheztetem,hisz nem a 120 az ő adagja, de mivel ők sem esznek egyformán megpróbálom akkor valahogy húzni az időt,hogy legyen egy kis rendszer benne.Köszönöm a válaszokat!
2008. nov. 5. 09:28
 5/11 anonim válasza:
szia! Szerintem tartsd a napirendet. (Tápis babánál nem könnyű, nincs meg az a kényelem, hogy csak előkapod a cicit, aztán hadd egyen.) Készíts nagyobb adagot, és tényleg próbáld "kihúzni" a 3 órát. Ha 120 helyett 180-at eszik, nem baj, hadd egye. Így lehet, hogy beáll arra, hogy kb. 3 óránként egyen. Biztos azért nyüszög mert éhes? Nem lehet szomjas, hasfájós, vagy álmos, és ezért sír?
2008. nov. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mekkora a babád?? Nekem szopizik ugyan a 7 hetes kisfiam, de min 2,5 óra a két etetés között. Ajánlom figyelmedbe a Suttogó c könyvet (első rész)! Nekem nagyon bevált, van aki lehúzza. Én sokat tanultam belőle. Mi min 120at de van h 200 at eszünk. Persze többet alszik, ha többet eszik. Annál sűrűbben nem lehet éhes! Ha ébren van két etetés között hamarabb éhes lehet, mint ha aludna. Ha tartasz egy napirendet könnyebb lesz felismerni mi a baja. Rá 1 órára még nem lehet éhes! Vagy böfi nyomja a pociját és fel kell venni, vagy lehet szomjas én kamilla teát szoktam neki adni ilyenkor, vagy egyszerűen csak nem tud elaludni. Vagy nem is akar? Anya közelségére vágyik, egy ölelésre...

7 hetes anyuka

2008. nov. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja most látom hogy 3.5 hós! Akkor is így gondolom:)
2008. nov. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Elvileg minden rendben(pelus,hasa stb.),és elfogadja a kajátpl 60-at,ezért gondolom hogy éhes,rágja az öklét és úgy jelez ahogy kajcinál szokott-De valóban megpróbálom húzni az időt,köszönöm.
2008. nov. 5. 13:35
 9/11 anonim ***** válasza:
Enyem is tapszeres, es hasonlo a helyzet. Nagyjabol tartja a 2.5-3 orakat, de van, amikor kevesebbet eszik a szokottnal, es hamarabb ker. Ugyanugy, mint a tied, ragja az oklet, stb. En is eloszor vegigzongorazok minden mast, hogy biztos nem mas-e a gond. Az enyem 4 hetes mult. Nalunk neheziti a dolgot, hogy etetes elott megszoptatom, nagyon keves a tejem, de meg probalkozom, hatha beindul, de emiatt nem tudom, hogy pontosan mennyit is eszik, mert egyszeruen nincs energiam allandoan lemeregetni szoptatasok elott es utan. Kitartas, talan beall nala a 'rend', mindenki ezt mondja.
2008. nov. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!Mi is eljátszottuk ez!Cicizet 40 percet meg többet aztan 20 perc mulva éhes volt!Nem evett eleget pedig volt miből, aztán azt mondta a gyerekoirvos hogy adjak neki tápszer teljesen mindegy hogy elég lenne a tej akkor megijedtem éás drasztikusan tartottam a 2 órát mert már az isn rekord volt!Szóval szerintem csak bizonyos idönként adj neki eleinte gyakrabban majd egy kicsit toldd ki szerintem!Az meg hogy mennyit eszik nem mérv adó TE SEM ESZEL MINDIG ÚGYAN ANNYIT!Ha keveset evett maj a következőnél jóbban eszik!

Ja!és szerintem ne méregesd mindeig hogy mennyit évett az csak téged stresszel!Eszik Ő aminnyi kell neki !

Sok siket!

2008. nov. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!