Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hihetetlen Magyarországon ez...

Hihetetlen Magyarországon ez a hatalmas érdektelenség a babakocsit toló anyukákkal szemben! Csak ennyire bababarát az országunk? Bövebb. lent

Figyelt kérdés
Szinte nap mint nap tapasztalom hogy annyira tojnak az emberre ha babakocsival közlekedsz(nem mintha nélküle sokkal másabb lenne).Pl.tegnap megyünk a városba kezdődik azzal hogy a járdán nem lehet közlekedni mert több helyen le van zárva(feltúrták),aztán esetleg az uttest szélén probálkoznák ,de a parkoló autóktól lehetetlen,így két lehetőség maradt vagy kerülövel ill.a házak közt( normál babakocsival lehetetlen helyen)folytatni utunkat.Az utobbit választottuk,felfújható kerekű babakocsink van ami nem bolygósítható ,pont ezért volt(van)gondunk a továbbiakban tizenéves taknyosok teljes szélességben végigállják a járdát bicikliikkel ,szólok nekik hogy szíveskedjenek félreállni,de szinte ügyet sem vetve az emberre(kb.így "ez most minek pofázik itt?minek jött erre?"éppencsak arrébbhúzta a biciklijét kb.30cm-ert mondanom sem kell, épphogy elfértünk.De aztán megint megyünk tovább és a járokelők akik szembe jönnek velünk,nem ők, hanem nekem kell kikerülnöm őket babakocsival,maguktól nem mennek félre sokszor az elöttünk haladok se,csak ha megkérem őket, vagy idegességemben már ennyhén nekik tolom a kocsit.Már elegem van hogy a közel 1 év alatt mióta a kisfiam megszületett ez van.Ja és a zebránál sem igazán akarják a babakocsisokat átengedni!Tegnap ráadásul siettem, mint egyébként sokszor a vállalkozásunk ügyeinek intézésével,és főleg ilyenkor dühitenek mocskosul az ilyen dolgok.Én soha nem voltam érdektelen a kisfiam elött más anyukákkal szemben,és számomra érthetetlen embertársaik közönyössége.Csak Magyarországon van így vagy más országokban is?Mi a véleményetek?
2010. jún. 25. 16:25
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
26%
Nyugi,én is így vagyok.Igen,magyarország ilyen.A napokban hallottam,hogy van egy amerikai közmondás,miszerint ha egy magyar a barátod,nincs szükséged ellenségekre.Én simán nekitolom a kocsit a szembe jövőknek.
2010. jún. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
76%
hát az baj ha nekitolod. Én meg azt nem birom elviselni mikor mondjuk 2 anyuka tolja a hatalmas nagy babakocsikat, persze egymás mellett úgy hogy mellettük már senki ne férjen el, azért ez is pofátlanság.
2010. jún. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
68%
Szia, én is így vagyok ezzel. Sok a nemtörődöm, közönyös ember, mikor kismama voltam, nagy pocakkal, akkor sem adták át a helyet a buszon, így már fel voltam készülve mindenre, ezen már meg sem lepődöm. Én sokáig "nyeltem", de mostmár elegem lett, és jó hangosan elkiabálom magam, hogy legyenek szívesek félreállni, ha hasonló bajom van a járókelőkkel. Egyébként vidéken lakunk, keskenyek a járdák nagyon, sokszor leszorulnék én is a babakocsival. Ha látom, hogy olyan jön szembe, akit ez cseppet sem érdekel, simán megállok a járdán, kerüljön ki ő. Szerencsére azért akad ellenpélda is, vidéken szerintem kicsit figyelmesebbek, kedvesebbek az emberek, az ilyenekből merítek erőt:-)
2010. jún. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
67%
A 16:34-esnek is igazat adok, mert tényleg van erre is példa. Oda kell figyelnünk egymásra, ez a lényeg:-)
2010. jún. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
85%
Sajna ez van. Nekem most is van rossz tapasztom, és pocakosan is volt.
2010. jún. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
27%
Utolsó vagyok, mintha bűn lenne terhesnek lenni és aztán babázni.
2010. jún. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

A közlekedés nem egyszerü babakocsival,pont ma szóltam rá valakire,hogy most mégis a járda melyik oldalán közlekedik mert vagy 300métert sétáltam mögötte és egyszerüen nem lehetett kikerülni!!!!!!!!!!!

Zebra?Az is jó hely,már a 12éves nagyfiam is rájött,hogy csak azok elözékenyek a közlekedésben akiknek van gyerekük!Nem is szeretek babakocsival kimenni az utcára csak ha dolgom van akkor megyünk.Én sem értem miért ilyen közönyösek az emberek.Remélem kicsit megnyugodtál már!További szép napot neked!

2010. jún. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
100%
nálam a járdára parkoló autósok és a biciklisták verik ki a biztosítékot. nyilván úgy kell parkolni, hogy a kerítés és az autó között ne férhess el. a közterületesek buzgó módon még kerékbilincset is raknak az ilyen autókra -okkal és indokkal, csak értelmetlenül. így egy kicsit tovább tart elhárítani a járdáról az akadályt. a biciklisták simán belemennek a gyerekedbe ha útban van. nekik ugyanis lehet az új kresz értelmében a járdán, az úttesten mindenhol közlekedni, elsőbbségadás és udvariasság nélkül. nekik áll a világ, ha nem ugrasz félre, megvonják a vállukat, így jártál anyuci, miért nem rántottad odébb te a babakocsidat.
2010. jún. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 A kérdező kommentje:
Hát igaz ami igaz tényleg van ilyen is SAJNOS,hogy anyukák a kocsikkal az akadálypályák.Na de látom nem vagyok egyedül az emberek "előzékenységével".
2010. jún. 25. 17:18
 10/66 anonim ***** válasza:
62%

Én is így látom, hogy közönyösek. Másrészt az emberek általában is undokok egymással. Tipikus magyar mentalitás, hogy csak jókedvükben segítenek, rosszkedvükben ártanak a másiknak, egyszerűen nem tudnak viselkedni. "Dögöljön meg a szomszéd tehene is " a mentalitás.

A médiából ömlő bababarát műsorok inkább ellenszenvet váltanak ki az emberekből, mint együttérzést. Hiába szültem még nekem is hányingerem van, amikor ilyen műsort látok a sok szentimentális hozzászólóval.


Hozzá kell tenni, hogy a rokonok és barátok és a média, politikusok úgy állítják be, hogy hőstettet hajtunk végre ha szülünk egyet.

Aztán a munkahelyekről teljesen szabálytalanul kirúgják a nőket, a terheseknek nem adják át a helyet a metrón és sorolhatnám. A férfiak/férjek meg egy idő után emberszámba sem vesznek, ha nem keresel pénzt.


Babakocsis gondom nem volt, de a lányomat már majdnem elütötte egy biciklis a járdán! Hivatalos ügyet intézve húzták a szájukat, hogy gyerekkel vagyok, pedig nem tudtam kire hagyni, 10 e ft-t meg nem adok egy napért a baby-szitternek. Ráadásul a gyerek megfiatalít és gyakran gondoltak ostobának, csak azért mert gyerekkel vagyok és rendszeresen rájátszottak arra, hogy átverjenek.

Meg időnként azok az áludvariaskodások és gyönyörű baba megjegyzések, nevetségesek voltak, közben látszott az illetőkön, hogy majd elhányják magukat a gyerekem láttán.


Terhesen az utolsó héten is inkább autót vezettem, mert még mindig biztonságosabbnak éreztem, mint a tömegközlekedést!


A déli államokban sok családban jobban tisztelik az anyaságot, de jobban el is nyomják a nőket, nincs szavuk.

Talán a sokat emlegetett skandináv államokban más a helyzet, de a magyarok ezt a szintet nem fogják elérni.

2010. jún. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!