Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, mi az az "Aludj jól,...

Anyukák, mi az az "Aludj jól, gyermekem" módszer? Már annyi válaszban olvastam, de én még nem hallottam róla.

Figyelt kérdés

szerencsére az én babám egyedül alszik, de szereném tudni, hogy mi ez a módszer?

elég egy válasz is, amiben leírja nekem vki a lényegét és hogyan kell kivitelezni, hogy képben egyek végre.

ezt azért írom, hogy ne kezdjük el a módszer helyességét vitatni, mert pusztán az érdekel, mi ez!


2010. jún. 28. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem meg van a könyv, ha gondolod elküldöm.

Amúgy nehéz egy ilyen módszer "lkényegét" leírni, de nagyjából az, hogy legyen egy rutin, hagyd az ágyában, búcsúzz el tőle és ha sír, amíg sír menj vissza hozzá adott időkönönként, mely idők napról napra nagoybbak.

Nálunk beávlt, 4 nap alatt aludt egyedül sírás nélkül akkor 1 éves lányom.

2010. jún. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy olyan altatási módszer,amikor sírni hagyjuk a babát, nem vesszük ki a kiságyból, hanem bizonyos időközönként bemegyünk hozzá( egyre hosszabb időközönként) és úgy nyugtatjuk meg, hogy nem vesszük ki, nem adunk neki cumit. Így megtanulja, hogy a kiságyban aludni kell egyedül mindenféle segítség nélkül. Sokan kegyetlennek gondolják, hogy sírni hagyják a babát, de sosem hagyják sokáig ordítani, mindig bemegy a szülő hozzá, meg kell nyugtatni így nem veszíti el a bizalmát a szülőben.
2010. jún. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm!

miután hazajöttünk a kórházból, mindjárt kiságyba "szoktatás", tehát neki az a helye, ott alszik. és ha sírdogált kicsit, nem vettem fel egyből, hanem odahajoltam és símogattam. mondjuk én sosem növeltem az időt, ha hallottam, hogy sír (vagy sírni fog! mert először sak nyöszörög), mindjárt bementem hozzá.

pár nap alatt megtanulta a dolgot, csak akkor kell simizni kicsit, ha rosszabb napja van.

azóta persze nappal járókában van, ajdnem 3 hónapos és csak este kiságy.

de hozzá kell tennem, ha nagyon sír, kiveszem, mert csak rosszabb lesz, nem nyugszik el magától. szerencsémre ez ritkán fordul elő.

mg egyszer sem éjszakáztunk, a férjem minden éjjelt átaludt eddig, még arra sem ébred fel, amikor 1x éjjel megszoptatom, mert nem sír a baba, mikor felébred.

szerencsénk van.

2010. jún. 28. 09:43
 4/7 A kérdező kommentje:

szóval nálunk így van. persze bizti fog változni a dolog.

köszi, nem kérem a könyvet, csak érdekelt a módzser lényege, mégha nehéz is leírni.

azt gondolom, minden babához meg kell találni a saját módszerét, ami néha több keverése!

beleolvastam a suttogóba, onnan is használok ezt-azt, de vannak abban is dolgok, amik nem szimpik!

2010. jún. 28. 09:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Hú de irigyellek. Nekem 3 hónapos a kislányom és sajna nem hajlandó egyedül elaludni, söt egy hete már ölbe sem. Kész rémálom minden esténk. Minden elalvást két óra sírás elöz meg, és az sem segít , ha fel van véve.

Elsô válaszoló, én megköszönném , ha nekem átküldenéd a könyvet.

2010. jún. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is szívesen kipróbálnám,de nincs meg a könyv.

Kedves első válaszoló,nekem is elküldenéd,ha megoldható?

Kíváncsi vagyok beválna e 14 hónapos kisfiamnál.

2010. jún. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Nagyon ügyesen csináltad, valószínű nálatok később se lesz probléma. Én az első pár hónapban éjjeli szopi közben tv-ztem,kislámpánál, aztán volt,hogy nem is a kiságyban aludt el,rosszul csináltam, szóval 10 hónapos korára már hullák voltunk,mert nem aludt éjjel. Elolvastam a könyvet, 3 nap kellett hozzá és azóta átalussza az éjszakákat.Érdemes lenne elolvasni minden kismamának még a szülés előtt,mert ha annyira drasztikusan nem is alkalmazza majd,sok hasznos tanács van benne.
2010. jún. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!