Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen méretű ruhácskákat...

Milyen méretű ruhácskákat vegyek a szeptemberben születő kis trónörökösnek?

Figyelt kérdés

Mekkorának születnek a babák? Úgy 50 centi körül, nem? Akkor kell 50-es body is? Az csak a baba mérete, vagy számolnak a pelussal is? Tehát az 50-es ruciba belefér 50 centi körüli baba pelenkával? Vagy ha 50 centi körüli a baba, akkor rászámolva a pelust 56-os ruhát vegyek?

Milyen gyorsan nőnek? Meddig tudja majd azt hordani?

Vagy csak 62-est vegyek? De az meg nem lesz túl nagy?


Minden tanácsot előre is köszönök!

Tudjátok... első baba :)


2010. jún. 28. 15:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Na azért vannak problémáid...

Attól függ , mekkora baba lesz, és hogy mire vagy raplis...

Lesz aki 50-est javasol, lesz aki 62-est...

Nagylányomnak 4 hós koráig jó volt az 50-56-os méret, kislányomnak már 2 hósan kicsi volt az 56-os.

Abszolut babafüggő...

Énmindenképp vennék 4-5 db 50-56-os badyt és rugit, és 4-5 db 56-62-es méretet. Sok nem kell előre, meglátod mekkora lesz, milyen ütemben fejldőik, és akkor ráérsz vásárolni. Neki úgysem kell más, mint bady, rugi és zokni, kissapka, pár pulcsi vagy plüss rugi-overál.

2010. jún. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

én 48 cm-es babának vittem 56-ost és lötyögött rajta aztán kaptam 50-eseket de venni nem vettem volna mert nagyon hamar kinövik.


56-os ból se nagyon tankolj fel csak ha kicsi babát jósolnak annyit vegyél hogy 7 db body és 7 rugi legyen. rövid újjú bodyhoz hosszú ujju rugi és hosszú újjú bodyhoz ujjatlan rugi illik úgy könnyebb feladni éjjelre a zippzáros és a patentos a legjobb vagy a tépőzáras hálózsák és legyen bőven sapkája ne csak kintre de fürdetés utánra buksira is nekünk abból is van 5 db.

2010. jún. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ez azért is nehéz, mert ugye nem lehet tudni, hogy szeptemberben kánikula vagy hóvihar lesz. :o)


Nem tudom, mennyi babás ismerősöd van, mert az első darabokból érdemes kölcsön kérni, mert lehet, hogy viszonylag sok kell, viszont tényleg nem lehet tudni, meddig hordja.

Első lányomról leestek az 56-osok az elején. Szerencse, hogy túl sokat ilyenkor még nem mozognak, tehát a kicsivel nagyobbacska ruha nem okoz különösebb gondot, az ujját fel lehet tekerni, mondjuk nálunk volt, hogy a két lába egy lábban kötött ki, de ez sem olyan nagy gond. :o)

Második lányomra viszont amit kórházi hazamenetelre bevittem (50-es), kis híján alig bírtam rápréselni, és 3 hónaposan már 74-est hordott, amik egy része még most (10 hónaposan) is jó rá.


És itt a slusszpoén: a méretezések között ugyanakkora különbségeket lehet találni, mint felnőttben. Én kb. 38-as méret vagyok, de 34-es és 42-es cuccom is van, épp úgy, mint xs-es és xxl-es is :o)


Ha tényleg nem tudtok kölcsön kérni pár darabot, akkor szerintem keveset vegyetek, és ha meg van a baba, a párod is elugorhat venni néhány bodyt.


Jó szülést, jó babázást!

:o)

2010. jún. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam 58 cm -mel született 56 -os ruhában hoztuk haza, volt olyan ruhája amit soha nem tudtunk ráadni mert már alapból kicsi volt rá. Vagy 2 hétig volt rá jó az 56-os méret.

56-62- es ruhákat vennék rá.

2010. jún. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%

a méretkülönbségek elkerülése végett tarts a táskádban egy rugit amit épp venni készülsz és ha szólsz az eladóknak pl. turiban nem fognak haragudni hogy összeméregeted őket.

én igy oldottam meg mert tényleg gyártóként változnak a méretek. egy idő után már rááll a szemed és látni fogod de nem a cimkét és a méretjelzést kell figyelni ebben igaza van az elöttem válaszolónak.

2010. jún. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy segítetek.

Akkor azt hiszem az 50-es méretet elfelejtem és inkább csak 56-os és 62-es rucikat veszek. Inkább kicsit legyen nagy, minthogy kicsi.

A 68-as már nagyon nagy? Azt kb milyen korban hordták a Tieitek?

2010. jún. 28. 15:58
 7/13 anonim ***** válasza:
68-ast fél évesen hordta a babám de változó az már nagy gondolj bele hogy 68-56 cm 12 cm -rel hosszabb a ruha !!!!!
2010. jún. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát az én fiam 4kg-val és 56 cmvel született. De a kórházban máshogy mérik őket! Nem húzzák ki, és mérik őket a talpuktól a feje búbjukig, hanem végigvezetik a szalagot a teste mellett. Tehát: én se vettem 50-est, pedig jó lett volna. Olyan nagyok voltak rá az 56osak. Én a következő gyerkőcnek majd 2-3 darabot beújítok. A most féléves babám 68-74 méretet hord, 10 kg felett van, és 70cm.
2010. jún. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68-as 4-5 hónapos babára való.
2010. jún. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A kislányom 58 cm-rel, 3500 grammal született. A Tescoból vettem bodykat, 0-0, 0-3 hónap, méretüeket, nagyon jó minőségüek. Kicsit még nagyok is voltak rá a 0-0 méretű bodyk, rugik, ezek 56-nak felelnek meg. Én vettem néhány 50-set is, más márkából, ezek aranyosak voltak rajta, és kb egy hónapos koráig viselte őket. Most 5 kg és még jók rá az 56-sok, de már nem sokáig.
2010. jún. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!