Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az normális, ha egy 6 hónapos...

Az normális, ha egy 6 hónapos baba annyira 'nyugodt', elvan egész nap, 'mintha ott sem lenne'?

Figyelt kérdés
Az enyém is fél éves, de Őt minden érdekli, fel akarja fedezni a világot. Az a baba, akiről a kérdés szól, egész nap elvan egy hang nélkül a kiságyában, bárhogy jó neki. Nekem gyanús, hogy ez nem normális már, és valami gond lehet Vele...
2019. jan. 18. 14:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
37%

a fiam ilyen még mindig :)

pedig már 14 éves

szóval személyiség kérdése


a nagylányom meg pont az ellenkezője volt

szóval megkaptam a két végletet a két gyerekben

2019. jan. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Ne más gyerekeit nézd meg. Szánalmas vagy
2019. jan. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Azért vagyok szánalmas, mert aggódok értük?

De hogy teljes legyen a kép (csak nem akartam ezzel kezdeni, hogy ne befolyásoljam a válaszokat):

A baba extrém koraszülött volt. 570g-mal, 25. hétre született. A 6 hónap már a korrigált kora. Ha a születését nézzük, akkor 11 hónapos. Most kezdett el forogni. Mozgásával úgy néz ki, nincs semmi gond. Az értelmi képességeire ilyen korban még nem tudnak semmit sem mondani. Durva eltérések nincsenek, de nem is olyan, mint egy átlagos, vele egykorú baba. Ezt én is, és az anyukája is látjuk. Főleg úgy nagy a kontraszt, hogy korrigált kort nézve egyidősek a gyerekeink.

Az orvosok nem mondanak semmit , csak azt, hogy hordja fejlesztésre.

Félek, hogy ez a túlságos 'nyugodtság' valamiféle értelmi sérülés része...

2019. jan. 18. 18:04
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha 25.hétre született, akkor 9 hónapos valójában vagy valami nem stimmel, ha 5hónappal előbb születik akkor nem élne...:( Az én kislányom is ilyen volt. 6 hósan még forogni se tudott, egy hangja nem volt. Őt is ha letette az ember csak nézelődött. 15 hónaposan indult el. Most egy 26 hónapos teljesen egészséges, csenevész kishölgy. Nyilván egy ennyire koraszülött babánál megvan az esély arra, hogy valami szellemi visszamaradottsága is van sajnos.
2019. jan. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Mi történt a szóban forgó babaval azóta? Kiderült vmi?
2021. febr. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Igen, kiderült, hogy sajnos sérült az Őt ért méhen belüli problémák, és az extrém koraszülöttség miatt. Fejlesztésről, fejlesztésre járnak vele, fejlődik, de lassabban, mint a kortársai. Utolsó infóm Róla, hogy 2 évesen kezdett el lépegetni.
2021. febr. 3. 00:54
 17/17 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Köszönöm, hogy válaszoltál.
2021. febr. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!