Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tehetek valami megelőzést?...

Tehetek valami megelőzést? Beteg a nagylányom, a kicsi most született. Elfogja kapni?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi a baja a nagylányomnak, influenza vagy nátha. 1,5 hete kórházban vagyok, csak a hangján hallom a telefonban, hogy be van dugulva az orra és azt mondja be van rekedve.

Milyen megelőzést tudunk tenni, hogy ne kapja el a 3 napos testvére?



2019. jan. 20. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha tudod, szoptasd a picit. Otthon pedig higiénia minden téren.
2019. jan. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szoptatom és a higénia alap. Kiszellőztettek párommal alaposan. A nagy lány kap vitamint és tengervizes orrsprayt.

Ez elegendő lesz?

2019. jan. 20. 16:26
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Sok mindent nem tudsz. Csak szoptatni. Úgy talan nem kapja el. Vagy ha lehetőség van menjetek nagyszülőhöz míg a tesó beteg.
2019. jan. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Tesónak gyakori kézmosás és ha a pici közelébe akar menni akkor tegyetek fel neki maszkot. Gyógyszertárban pár forint, a 3 évesem szivesen felvette, viccesnek találta.

Szoptatás, szellőztetés, fertőtlenités, vitaminok. Ennyit tudsz tenni.

2019. jan. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is taknyos a nagy, a pici 2,5 hetes. Hát, próbálunk vigyázni, remélhetőleg nem kapja el. Amikor született, akkor én is taknyos voltam, tőlem nem kapta el. Kézmosás, szoptatás stb... mást nem nagyon lehet tenni.
2019. jan. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nincsenek nagyszülök sajnos. Csak apukám él a nagyik közül.
2019. jan. 20. 17:33
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen lesz most már, a nagy mindent haza fog hozni az óvodából. Teljesen természetes, a második gyerek mindig " így hár " ezen nem kell aggódni, mert úgysem tudsz mit csinálni. A vírus / baktérium benne van a levegőben akármit is csinálsz onnan nem lehet kiirtani.Ha szopatod az nagy védelmet jelent.
2019. jan. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Az én bátyám (3 évesen) bárányhimlős volt, amikor anyukám hazajött a kórházból. Mivel Anyu volt bárányhimlős és szoptatott, én nem lettem beteg, viszont védettséget szereztem. Remélem nálatok sem lesz gond, ha lehet, külön szobában legyenek a gyerekek és te se puszilgasd nagyon a nagylányt.
2019. jan. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha amit írtál megvan (szoptatás, higiénia, gyakori kézmosás stb.) akkor mást nem tudsz csinálni nagyon.

Nekem amíg kizárólagos szoptatás volt, hónapokig semmit se kaptak el a nagyobbaktól ( 3 gyerekem van, 2 év korkülönbségekkel) , max egy nagyon enyhe kis orrfolyás volt tapasztalható. (aztán úgy 1 éves koruktól mikor nem volt már szoptatás, akkor aztán annál inkább...lényegében két havonta betegek voltak a hazahurcolt ovis vírusoktól)

2019. jan. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Nagyon bízok a szoptatásban. Csak ne legyen semmi baj.

2019. jan. 21. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!