Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy anyafüggő, matrica 1...

Egy anyafüggő, matrica 1 évest hogy kéne bölcsibe szoktatni? (egész napra)

Figyelt kérdés

A lányom most lesz 1 éves, még mindig az van, hogyha nem az ölemben van, vagy nem ér valamelyik testrésze hozzám, azonnal ordít. Születése óta ilyen, már a kórházban is csak akkor nyugodott meg, ha nálam volt. Az elején mindenki mondta, hogy "majd jobb lesz idővel", hát őszintén, szerintem rosszabb lett. Már megszoktam igazából, rengeteg mindent próbáltam/próbáltunk, voltam vele szakorvosnál is, semmit nem találtak. Azt mondják, ilyen a természete.


A másik probléma, hogy a változást is nehezen viseli, itthon érzi csak jól magát. Ezért is félek a bölcsitől... Hogy ott lesz egy idegen helyen reggeltől délutánig, és nem tudom elképzelni, hogy hogy lesz el nélkülem, mikor arra sem emlékszem, mikor voltam utoljára egyedül wc-n, vagy mikor ettem úgy, hogy nem ült az ölemben.


2019. febr. 18. 12:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Az én fiam is most lesz 1 éves március elején, és ő is iszonyat anyás, de szerencsére nem ennyire. Az apjával tök jól elvan amíg nekem dolgom van, napközben pedig negyedórákat a járókában vagy az etetőszékében, míg főzök, mosogatok. Szerintem próbáld fokozatosa mindig egy picit hosszabb időre egyedül hagyni, mert így meg fogsz kattanni. Bocsi, ha súlyosan fogalmaztam, de azért ez így neked és neki sem jó. Meg kell tanulnia egyedül is játszani, feltalálni magát. Eleinte csak mondjuk az evést próbáljátok külön, aztán beszéld meg vele ha wc-re mész, ott nem fogsz eltűnni. Mutasd meg neki többször is. Mondogasd neki hová mész. Én pici korától mondtam neki, hogy anya elmegy mosdóba és már tudja, hogy ott vagyok bent és rövid idő múlva jövök. Van, hogy megvár az ajtó előtt, de be sosem engedtem, így nem is szokta meg. Próbáld apró lépésekkel, de határozottan és kitartóan, mert így nagyon nehéz lesz neki és neked is a bölcsbe szokás. Lehet hogy sírás is lesz az elején, de hidd el az ő érdeke is, hogy picit önállóbb legyen. Neked meg egy kis levegőd... Drukkolok!
2019. febr. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Az én lányom igaz 16 hónaposan kezdte a bölcsit, de nagyon anyás. Annyi, hogy hamar megszeret másokat is. Az apjához is nagyon kötődik, de a nagyszülőkhöz is, a testvérem párját is talán 3-4 alkalom után már imádta. Szerencsére a gondozónővel sem volt ez másképp. Eleinte sírt ha bevittem, meg akkor is sírt, ha a gondozónő kivitt pelenkázni más gyereket, de azóta mindenkit elfogadott bölcsiben, 3 hónapja jár... beérünk és hátra se néz rám, szívesen megy be.

Van ott egy kislány, 13 hónaposan került be, láttam bent míg az enyém szokott be. Állandóan a gondozónő ölében ült, kis matrica, elvileg nagyon anyás de a gondozónőt hamar elfogadta ő is.

Nalunk az a rendszer, hogy 3 napig az anyuka is bent van a csoportszobában, 1-2 órát, aztán gyerekestül haza. 4. napon anyuka kimegy 1 órára, ha bírta, másnap 2-re. Következő héten ha minden rendben, bent ebédel aztán 3. héttől bent is alszik. De ez biztosan más, csak azért írom, hogy ez nálunk ment. És a legnehezebb az volt, mikor elkezdett aludni bent. Délutánonként is nagyon nyafis volt, reggel is már öltözésnél sírt. De egy jó hét alatt jobb lett.

Hát drukkolok, hogy zökkenőmentes legyen a beszoktatás!

2019. febr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nálunk apukánál sem maradt meg soha, nagyszülőknél sem. :(

Pedig nem bántotta senki soha, anyukám minden délután szokott jönni, a másik nagyszülőket is látja hetente-kéthetente születése óta. Mégsem marad meg az ő kezükben 2 percre sem, úgysem, ha ott ülök mellettük.

2019. febr. 18. 13:25
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem sehogy, alkalmazkodnod kellene a gyereked természetéhez és nem bevágni a bölcsibe egész napra egy erre teljesen alkalmatlan gyereket. Próbáld meg néha fél napokra beszoktatni, teljes napban én nem is gondolkodnék ebben az esetben, majd később ha már működik mondjuk heti háromszor fél nap ha már bírja, akkor utána.
2019. febr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Egyedülálló anyuka lettem, a férjem közölte, hogy addig semmit nem fizet, amíg végzés nincsen róla. Nekem sem ez a legjobb, én is szívesebben lennék a gyerekemmel, de puszira sehol nem adják oda az élelmiszereket, valamint a rezsit sem fizeti ki helyettem senki.

Szóval kénytelen leszek teljes állásban dolgozni, hogy eltartsam magamat és a gyereket. Bébiszitterben is gondolkoztam, mert akkor mégiscsak itthon lennének, de itt 2000 ft/óra alatt nem nagyon láttam senkit. Ha találnék is valakit 1000-1500-as órabérben, az is alsóhangon 9000 forint lenne napi szinten (ugye hiába 8 órát dolgozom, haza is kell érnem). Van megtakarításom, de nem akarom felélni mindet, ezért szeretnék minél hamarabb munkába állni.

2019. febr. 18. 13:59
 6/12 anonim ***** válasza:
42%
Sehogy nem kellene beadni, nem alkalmas még rá, de nyilván be fog törni.
2019. febr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem lehet előre látni, simán lehet, hogy gyorsan és konnyen beszokik.
2019. febr. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
Persze, biztos könnyen és gyorsan be fog szokni egy csecsemő.
2019. febr. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

8!


Van kisgyermeknevelo a családban. A tapasztalata az, hogy altalaban minél kisebb a gyerek, annál gyorsabban szökik be.

2019. febr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

Ha a nagyik ilyen sűrűn ott vannak, akkor használd ki és kezdjétek el magtanítani a kislányodnak, hogy anya elemgy, de visszajön.

Először menj ki csak 10-15 percre. Igen sírni fog, de tudod hogy jó helyen van, mama vigyáz rá, megnyugtatja.

Aztán majd lehet fokozatosan növelni az időt.

Bölcsibe tènyleg csak ha nagyon muszáj. Nagyszülők nem tudnak besegíteni?

2019. febr. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!