Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudtátok hogy a hipp üveges...

Tudtátok hogy a hipp üveges tejbegríz (jóéjt) bio TEHÉNTEJBŐL készül?

Figyelt kérdés

El sem akartam hinni, amikor rákérdeztem a hippnél h. milyen tej és ezt válaszolták. Ennyit arról, hogy a gyártókban meg lehet bízni, hogy a babáknak való ételt kínálnak. Mivel ez 6 hós kortól adható.

Visszakérdeztem, hogy legalább módosított tej vagy tiszta tehéntej, ami 12 hóig nem javasolt - azóta nincs válasz...


2010. júl. 2. 12:29
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
20%
Már meg sem lepődöm még jó hogy utálja a tejbegrizt és sose kapott ilyesmit.
2010. júl. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
28%
ezért nem adok semmiféle üveges kaját a gyerekemnek!! Mert megbízhatatlan! Csak reklám, hogy egészséges.... épp elég amit tápszerből kapnia kell.... :(
2010. júl. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
26%

Nem volt ráírva?

Nagyon durva azért! Felháborító!!! Ha lehetne, lobbiznék ellene én is ellene, mert ez tűrhetetlen, hogy a babáknak való ételben olyan anyag (pl. tehéntej) van, amit majd csak 1 éves kor felett ehet! És eladják úgy, hogy 6 hótól ehető?! Durva!

2010. júl. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
65%

Miért, milyen tejből készülne? Anyatejből? :-(


Na, ezért nem kap a babám semmi üvegeset, csak amit én főzök neki.

2010. júl. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
94%
Ja, aki megbízik a tápszerben, az járjon utána: a legtöbb az is TEHÉNTEJALAPÚ. Ez van.
2010. júl. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
76%

Ezt találtam a neten, valaki már érdeklődött ez után a termék után:


Ezt úgy kell elképzelni , mintha darabokra törnél egy jégcsapot és azt tennéd mikroszkóp alá, meg egy hópihét

a jégnek szúrós végződései vannak, a hópehelynek, tompa, kerek.

Na a tehéntej fehérje kristálya a jégcsaphoz hasonlit

a finomitott babatejeké pedig olyan, mint a hópihéjé


remélem érthető voltam :-D


a tejfehérjét sem a vese, sem a máj nem tudja lebontani, ezért nem is az allergiaveszély miatt nem ajánlják, hanem mert tönkreteszi baba lebontó és méregtelenitő szerveit.

10 hónaposnak adhatod a hippest:-D

2010. júl. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
97%

Már ne is haragudjatok, de mit hittetek?

A tápszer, a tejpép is tehéntejből készül, még a HA is.

Nem kell egyből fújogni a gyárakra. Ők olyan technológiával dolgoznak, hogy pl. módosítani tudják úgy a tejet, hogy az emészthető legyen a babáknak is.

Ugyanezért lehet pl. epres, málnás üveges bébiételeket kapni. Mert ők ki tudják vonni az allergizáló részeket.

2010. júl. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
2010. júl. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
95%
12:39-es valaszadonak igaza van! En kulfoldon elek es a babam szuletese ota tehentej alapu babatejet kap. Sajnos nincs eleg tejem es hozza kell taplalnom. Rendesen dobozba jon mit otthon pl. a mili tej. Kiontom neki cumisuvagbe es megmelegitem. Mikor valasztottam megkerdezte a vedono, hogy szoja alaput kerek vagy rendes tehentej alaput. Nem vagyunk vegetarianusok igy nem kellett a szoja alapu. :) Szoval atfozessel fertotlenitik/pasztorizaljak a tehen tejet es feldusitjak a szukseges vitaminokkal. A por is ugyan ugy tehentej alapu.
2010. júl. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
92%
Én sem értem, mit gondoltatok, a tápszer (kivéve a tejmentes), és valamennyi tejpép is tehéntejből készül! Mi másból készülhetne?
2010. júl. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!