Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most az én babám túl vékony,...

Most az én babám túl vékony, hogy mindig rácsodálkozzanak és piszkáljanak amiért nem olyan pufi és nagy mint a mostani csecsemők?

Figyelt kérdés
Teljesen egészséges, látta már gasztroenterológus is, ma is voltunk orvosnál. Egyszer mondta az orvos hogy alkati is lehet. 3 hónapos és most 4700g. Remek étvágya van, sokat eszik 3 óránként. Anyatejes és tápszeres is volt,de már csak tápszert kap, mert nem volt elég tejem. Nem hiszik el, hogy már 3 hónapos, nincsenek nagy hurkái, nincs nagy pufi feje (tényleg bocsánat de mint a legtöbb mostani babának) és akkor egyből azt hiszik hogy ez abnormális. Volt a családban is hogy megkérdőjelezték hogy etetem,pedig nem olyan vékony mint egy etióp kisbaba. Egyszer annyira felidegesített egyik rokon, hogy mondtam neki hogy én meg azon csodálkozom sokszor hogy mennyire nagy babák születnek és milyen nagy duci fejük van már 3 hónapos korukra. Már előre tartok attól hogyha majd óvodás korában sem lesz kövér akkor megint hallgathatom az embereket arról hogy milyen jótápláltnak kellene kinéznie a gyerekemnek.

2019. márc. 12. 11:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Tudod azért, mert a te gyereked nem hasonlít az átlag, egészséges kinézetű babákhoz, nagyon primitív és otromba a többi babát lekövérezni! Nyilván nem véletlenül mutattad meg az orvosnak sem, mert bizonytalan vagy. Nagyon sok konfliktusod lesz még, ha rögtön támadni fogsz, ha valaki el meri mondani a véleményét.
2019. márc. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Az elsővel egyet kell h értsek, szállj már le a földre.
2019. márc. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

Mostani csecsemők? Régen is volt dundi baba, most is van. Ez egy atmeneti allapot, ami miatt nem kell lekövérezni a csecsemőket. A nagyfiam is duci baba volt, de azóta megnyult. És? Nem attol leszel szuper anyuka, hogy sovany a gyerek, de nyilvan te is bizonytalan voltál, ha elvitted dokihoz.

Képzeld a második fiam is duci, sőt 4 kiló fölött született, pedig nem zabáltam egeszsegtelen kajakat.

2019. márc. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Szerintem ti is érzékenyebben kezelnék a témát ha veletek történne meg.
2019. márc. 12. 12:08
 5/17 A kérdező kommentje:
"kezelnétek"
2019. márc. 12. 12:09
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Én kistermetü és vékony vagyok (158cm,45kg).

Ennek megfelelöen a lányaim is picikék.

A 3,5 éves lányom ugyanúgy 13 kg, mint a szomszéd 11 honapos(!!) gyereke. De ott anyuka is egy óriás...

A másfél éves lányom pedig 8,5 kg. Ismerösünknek a 6 honapos babája ekkora.

Szoval igen, lehet abszolut alkati. Nekem már a terhesség alatt az uh-kon látszott h aprók, 3 kg alatti súllyal születtek és makk egészségesek. Cukik és picik, mint én voltam:) ha az orvos azt mondja és te is ugy érzed h semmi baja,akkor az ugy is van.

2019. márc. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Miért baj az ha nevén nevezem a dolgokat? Én nem mondhatom azt, hogy kövér csecsemő mert az mindjárt derogáló és bántó? Az nem az ha azt mondják hogy sovány? Legnagyobb részt genetikán múlik hogy mekkora lesz a gyerek, bizonyítottan. Ha az egyik szülő kövér, a gyermekeik 41%-a, ha mindkettő, 78%-a kövér lesz. Ugyanez igaz a sovány felnőttekre és gyerekeikre is.

Csecsemőkori elhízás pedig létezik (amivel messze nem azt mondom hogy a legtöbb duci kisbaba egészségtelenebb), mert nem csak a zsírsejtek száma de azoknak a mérete is megnövekszik és lerakódik a szevekben. Ezért is kell odafigyelni a kövérebb gyerekekre is jobban és nem csak a soványakra, csak a kövéreket (nem bántón mondva) kevésbé viszik azért orvoshoz mert mondjuk kövér, hiszen ez a jólét és egészség szimbóluma.

2019. márc. 12. 12:26
 8/17 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell megsértődni a bunkókra, hisz te is ugyanolyan vagy.
2019. márc. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha jó az étvágya a babádnak és jó a kedve is akkor szerintem nincs gond. Igen lehet alkati a dolog, viszont attól mert duci egy baba nem biztos hogy később is az lesz. Sőt általában nem is maradnak azok, megnyulnak, lemozogják, egy idő után megáll a gyarapodásuk. Az egyik baba ilyen a másik olyan, nem egyformák.Ugyanugy lehet egészséges egy duci és egy vékonyabb baba is. A kisfiam pl. 1 kilókat hízott az első hónapokban pedig teljesen anyatejes volt, duci baba volt, most 9 honapos és megnyúlt, sokat mozog.
2019. márc. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%
A sovány ugyanúgy nem átlagos, mint a kövér. Sovány gyerekek anyukái mindig azon rettegnek, hogy ha a baba/kisgyerek elkap valami betegséget 1-2 nap alatt is fél-egy kilókat tudnak veszíteni, amit kínszenvedés "visszatornázni". Nem véletlenül van az _átlag_ csecsemőkön egy kis hurka, amíg meg nem indul a mozgás - ezt azért nem kell leszólni. Egyébként meg tényleg alkati is lehet (ahogy a kövérség is), meg jelezhet valami felszívódási zavart is. A születési súlyához kell nézni ekkora korban a gyarapodását, illetve, hogy van-e elég pisis-kakis pelus. Ha a doki jónak látta, akkor remélhetőleg minden rendben.
2019. márc. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!