Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem gond, ha 11 hónapos...

Nem gond, ha 11 hónapos babámnál az ebéd nem dél körül, hanem fél 2-2 körül van? Hiába próbálom hamarabb, egyszerűen nem éhezik meg.

Figyelt kérdés

7kor eszik tápszert, 10körül joghurt, vajaskenyér, felvágott,stb és az ebéd már majdhogynem délutánra csúszik. Hiába kínálom hamarabb, nem kell neki. Nem probléma, hogy az egyik főétkezés ilyen későre csúszik?

Uzsi általában 5-6között van, és fél 9 körül tápszer vacsorára.


2010. júl. 3. 21:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem,nekem 9hónapos mult a babám és ö is 2kor ebédel csak,neki sem kell elöbb,hiába szeretném én,ha ö nem!

:)

2010. júl. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy nagyon ehes a babod tizoraira. Ha egy kicsit hamarabb adod neki, pl 9kor, akkor del, 1 korul mar ujra megehezik.
2010. júl. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Már miért lenne baj? Az én kisfiam is reggel 6-7-kor iszik tápit, 10 óra körül kap tízórait, és déltől alszik általában két órát. 2-kor felkel, előbb nem is tudnám adni neki az ebédet. Azért, mert dél van, nem feltétlenül kell akkor ebédelni.
2010. júl. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
21:55-nek, az a gond, hogy ő a reggeli tápszer után még visszaalszik és 9kor ébred fel, így mire felöltözünk, peluscsere, ágyazás stb simán 10 óra.
2010. júl. 3. 22:06
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem gond egyáltalán. Én mindig a mennyiséget tartottam szem előtt. Mert evett volna délben, de nem annyit amennyit elvártam volna, így én is vártam/várok 1-2 órát és akkor rendesen ebédel.
2010. júl. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én babám dettó így eszik. De van, hogy még később ebédel, ha pl. elalszik, vagy meleg van, pl. ma is 3-kor fogadott el fél üveg bébiételt. (hiába főztem, nem kellett neki). Én örülök, ha egyáltalán eszik valamit.:)
2010. júl. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom 3 fele szokott ebédelni. Így jön ki és kész. Nem mindegy, mikor eszi a főtt ételt? A lényeg, hogy egyen. Dél-1 körül még nem éhes, ha a fejem tetejére állok, akkor sem.

Legyen meg nagyjából a napi 4-5 étkezés.

2010. júl. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én babám már 15 hónapos ugyan, de nálunk is így van, séta, játszótér, bevásárlás, akármilyen kinti progi délelőtt a tízórai után, és mikor hazajövünk, akkor ebédel, ez kb. fél2-2 körülre jön ki. Utána alszik egy nagyot (már csak egyszer alszik napközben, ebéd után). Nálunk azért alakult így, mert előbb nem volt éhes, csak ímmel-ámmal evett, de nem egy elfogadható adagot. Ezért mozgunk egy kicsit ebéd előtt a friss levegőn, utána jó étvággyal eszik, és utána nem gond a délutáni altatás sem. Engem nem zavar, hogy nem délben ebédel, fontosabb, hogy ne csak nyammogjon, amúgy sem egy jóevő baba.
2010. júl. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, és még annyit tennék hozzá, hogy mivel nem egy nagy zabagép a lányom, még így is, csak akkor eszik rendesen ebédet, ha nem valami tartalmas kaját evett tízóraira. Ha már mondjuk vajas kenyér sonkával és joghurttal a menü délelőtt, akkor az ebéd még ilyen későn, futkározás után sem annyira kell neki. Kezdetben aggódtam emiatt, hogy nem nagyon akar enni, de mivel rendesen fejlődik, már nem problémázom ezen.
2010. júl. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
14 hós fiam már hónapok óta délután 3 körül ebédel! Egyszerűen így alakult a napirendünk. Sokszor elég későn kelt, 9 körül, akkor reggeli, tehát tízórai dél magasságában és így tovább. Szerintem egyáltalán nem baj, ha van egy napirend és ő is megszokja
2010. júl. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!