Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tornával segíthetem a...

Milyen tornával segíthetem a majdnem 7 hónapos kisfiamat, h ne terhelődjön túl a gerince, lába?

Figyelt kérdés
Tegnap felkapaszkodott állásba (vasárnap lesz 7 hónapos), attól félek megerőlteti a gerincét, már előre elrontja a tartását a korai állás. Még nincs egy hónapja, h mászik illetve kúszik, de szeretném, ha még sokat kúszna-mászna, erősödne mielőtt állna, elindulna. Hozzáteszem nincs járókánk, se kompunk, kiságyban is csak alváskor van. Nem álltattuk eddig sem, ezután sem akarjuk. Van vmi konkrét gyakorlat, torna ami erősíthetné?
2010. júl. 5. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Felesleges erősíteni. Csak akkor és annyit áll, amennyi nem árt neki.
2010. júl. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A lányom tegnap volt 7 hós,és kb ugyanaz a helyzet mint nálatok,mármint csak alváshoz kiságy amúgy a földön játszik!És 2 hete felhúzta magát ő is,azóta szinte csak állva van nyugton,meg a babakocsiban!Annyiban különbözünk,hogy mi nem tudunk se kúszni se mászni....De azt mondta gyógytornász ha két héten belül nem kezd kúszni mond majd segítő gyakorlatot,viszont ha ő állni tud akkor úgyis addig marad állva amíg bír!Amint rossz neki lehuppan ülésbe!Próbálom minél többet a földön tartani,hátha még elmászna!
2010. júl. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Semmit ne tegyél. A babák csak akkor ülnek,állnak stb.,ha már elég erős a csontozatuk hozzá. Rájuk kell bízni,hogyan akarnak mozogni.

Ha majd megindul,akkor semmiképpen ne segíts neki azzal,hogy fogod a kezétt,amikor lépeget. Az nemcsak a gerincét terhelné meg,hanem később is tanul meg önállóan járni,mert nem tud kifejlődni az egyensúly érzéke.

Ha majd 5-6 éves lesz,akkor figyelj arra,hogy helyes legyen a tartása.

2010. júl. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Még nem ül, csak kapaszkodva, tehát ha lezuppan ülésbe rettentő nagyokat koppan, viszont a védőnő ma azt is mondta, mivel jól mászik és most próbál állni, vszínűleg jóval később fog ülni, mivel ez a másik 2 sokkal érdekesebb. Így nagyon veszélyes az állás szerintem, és az egész lakást nem párnázhatom ki, meg nem is normális ha túlvédem, de hogy a járólapnál meddig bizonyul keményebbnek a kisfiam feje, azt nem tudom...
2010. júl. 5. 12:03
 5/6 anonim ***** válasza:
az én fiam is 7 hónapos,kb 3 hete állandóan áll és ugrál.ő sem kúszik,nem mászik,viszont szépen ül és feláll kapaszkodva.nekem is azt mondta a védőnőm,hogy a baba azt csinálja,amihez elég erős.nem lehet befolyásolni.
2010. júl. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nah,nálunk is hasonló a helyzet,viszont ő még csak most lesz 6 hónapos..igaz,magától nem áll fel,de ha ölbe veszem pl...kifeszíti magát és ugrál az ölemben..a védőnő szerint tilos még ez neki... már mászik is ...meg lovagol...ezekből is feszíti felfelé a popsiját...remélem nem lesz nálunk sem probléma ebből... egyébként minél többet gyakorolják ezeket a mozgásokat,annál erősebbek lesznek a kis izmaik is..külön torna erre nemhiszem hogy van
2010. júl. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!