Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a legjobb altatási...

Melyik a legjobb altatási módszer egy 1 éves babánál? Nektek mi vált be? Az én babám még mindig szopizás közben alszik el.

Figyelt kérdés
Előre is köszönök minden választ.
2010. júl. 5. 17:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Amég szoptattam,8 hónapos koráig,addig csak szopi után betettük az ágyba,aztán aludt is.Most néha kicsit nehézkesebb,ezért betesszülk az ágyba,beteszem hozzá a kezem,ő odabújik,érzi hogy ott vagyok,és általában min.5 max.25 perc alatt elalszik.Nem akartam rászoktatni hogy csak a kezemben,sétálgatva vagy ringatva aludjon el,meg nem is tudnám kivitelezni,mert megint pocakos vagyok.
2010. júl. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Hát én csöbörből-vödörbe vagyok. Magam mellé tettem. Ennek 7 hónapja. De alszik mint a bunda.
2010. júl. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy évesen úgy aludt a kislányom hogy letettem a kiságyba melléültem a földre és megvártam, ill. meg kellett várnom amig elaludt.Rá kb 2 hónapra 2 napba telt mig rászoktunk arra, hogy be a kiságyba jó éjt puszi és kijöttem a szobából.Azóta szerencsére igy alszik el:)
2010. júl. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én próbáltam azt hogy beteszem az ágyba szopi után.Nekiállt sírni gondoltam időközönként odamegyek megsimizem megnyugtatom de annyira belelovalta magát a sírásba h neki állt hányni.Teljesen tanácstalan vagyok.Ringatással sem alszik el és próbáltam énekkel is semmi nem válik be.ezek mellett nem szeret a kiságyban aludni mert ahogy forgolódik megüti a kezét a lábát a rácsban és csak avval lehet megnyugtatni h odateszem magam mellé és rá cicire.Tényleg nem tudom mit próbáljak ki.
2010. júl. 5. 21:33
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Próbáld meg hogy szopi után amikor félkómás,beteszed az ágyba,de ne csak időközönként legyél mellette eleinte,hanem el se mozdulj amég el nem alszik.Tedd rá a kezed,hátha megnyugszik és elalszik.Nálunk is volt olyan egy időben hogy attól kezdett el orditani ahogy dobálta magát az ágyban,de ha végig ott voltunk amég el nem aludt,kezünk bent az ágyban,ugy megnyugodott.
2010. júl. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nahát! Ez annyira aktuális nekem is,hogy ma először aludt el a kislányom a kiságyban szopizás után:))))Eddig mindig vagy cicin,vagy ringatással aludt el!!

Most már nincs annyi tejem,mert kevesebbet kér már,és hamarabb kifogy a cici,és ha nincs,akkor tudomásul veszi..utána rá szoktam tenni a vállamra,és ringatom,énekelek neki sokszor.Kezd rájönni,hogy ez a helyzet már elég kényelmetlen. Mocorog,lecsúszik az ölembe,szóval kényelmetlen,de már nekem is!! Fogtam,betettem az ágyba,és ugyanúgy simiztem tovább a kis buksiját,meg énekeltem tovább..remegő hanggal,annyira izgultam,hogy elaludjon...hát sikerült!! Remélem,innentől fogva így lesz!! Remélem,segítettem valamennyit!!

2010. júl. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne add fel. Én ott maradtam mellette a szobában. Esetleg megkínáltam cumisüvegből egy kis vízzel (általában nem kellett neki). Simogattam, énekeltem neki, volt, hogy csak rátettem a kezem. Kb. 2 napig még ment a visítás. Ha nagyon belelovalta magát, akkor kivettem egy kicsit, magamhoz öleltem aztán visszatettem. Egy évesen már csak betettük az ágyba, jó éjt kívántunk neki, puszi, villany le és magától elaludt szépen.
2010. júl. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Amíg szopizott, szopi után egy kis risza, majd amikor majdnem aludt már, betettük az ágyba, popsiütögetés és elaludt. Most 17 hónapos, már nem szopizik. Lefekvés előtt kap egy kis kakaót, majd ölelgetés, be az ágyba, jó éjt puszi, és kijövünk.

(Fél éves koráig amúgy vele aludtam, és szopi közben aludt el, folyamatosan szoktattuk át a szobájába és le a cicin való alvásról.)

2010. júl. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%

Tök természetes, hogy hányni kezdett, a tiltakozás egy jele, nem kell foglalkozni vele.

Nekem pont 1 évesen az "Aludj jól, gyermekek" vált be, 4 nap alatt egyedül aludt el.

Ha úgy gondolod, ez megér neked egy kis munkát, és hisztit, esetleg sírást és hányást, olvasd el, vágj bele, csináld végig, és menni fog!!

2010. júl. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk az Aludj jól gyermekem! könyv alapján leírtak válltak be. 11 hónaposan kezdtük, és kb 4 nap múlva egyedül aludt. Ha kell át tudom küldeni mailen. Az első nap nagyon rossz hallani hogy mennyire sír, de kitartás és mnden ok lesz. Azóta napközben s egyedül alszk el.
2010. júl. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!