Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen hordozókendőt vegyek?

Milyen hordozókendőt vegyek?

Figyelt kérdés
3 és fél hónapos a kisfiam, 6 kg és koraszülött. Milyen hordozó eszközt ajánlotok? Érdemes a márkásat megvenni, vagy ez mindegy?

2020. dec. 18. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is választás előtt állok. Igaz, csak januárban születik meg a kisfiam, de szeretném minél előbb hordozni. Nekem rugalmas vagy szövött kendőt ajánlottak, de megmondom őszintén nem igazán vonz a kötögetés, de sajnos a csatost meg csak ülés tudástól ajánlják. Viszont vannak félcsatosak, amiket elvileg már lehet használni újszülött kortól, de azoknak meg borsos áruk van. Én is el vagyok veszve, mert rengeteg féle van, érdemes lenne hordozós csoportokban, kluboknak érdeklődni szerintem.
2020. dec. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én, a karikásat ajánlanám, később meg a gremese csatosait.
2020. dec. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam a karikásra, de ha jól tudom, az csak az egyik vállat terheli, így azt hallottam, sok ideig nem tud benne hordozni a szülő :/
2020. dec. 18. 10:34
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A rugalmas rövid ideig jó és azt újat érdemes venni mert kinyúlik.

A többit Facebook használt hordozós csoportban jó áron lehet kapni és el is lehet adni. Egyes márkákat nem érdemes annyira venni, pl. az új Nandu nehezebben kezelhető, a Carolino minősége nem jó, a Manducát meg kell jól nézni, mert hamisítják.

A karikás valóban félvállas, ezt Neked kell eldönteni.

A mei-tai és hasonlókból a mindenhol állítható jó a legkorábban, de egy ülni sem tudó babának ez elég kompromisszumos megoldás.

Javasolnám facebookon a babahordozás kérdések válaszok csoportot.

2020. dec. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb a szövött hosszú vagy karikás kendő lenne. Ezek tudják a babát a legjobban megtámasztani.

Ha ezeket esetleg túl bonyolultnak érzed akkor lassan egy baby mei tai is jó lehet a babára.


A szövött kendőt akár a hordozós kor végéig tudod használni, egy baby tait kb 1 éves korig biztosan.


Szövött kendőből jó és nem drága márkák: Liliputi, Lenny Lamb, Little Drog, yaro...

Baby tait: liliputi, gremese


De érdemes hasznaltan is nézelődni, a kendők és a kendő anyagú hordozóknak is jót tesz a használat, könnyebben kezelhető egy betört darab.

2020. dec. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!