Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen paramétereknek feleljen...

Milyen paramétereknek feleljen meg az ideális babakocsi az alábbi körülmények között?

Figyelt kérdés

Férjen be a csomagtartóba, ezt nyilván le kell mérni.

Kavicsos utakra műanyag vagy gumi kerék legyen? Kisebb vagy nagyobb? Első-hátsó egyforma vagy különböző méretű? Ha gumi akkor felfújható vagy nem? Van lengéscsillapítós babakocsi is?

A könnyű irányíthatóság érdekében milyen legyen a tolókarja? A kerekek rögzítették, bolygósítottak vagy bolygósíthatóak? Hogy tudom kipróbálni hogy meredek helyen is jól rögzít-e a fék?

A tartozékok közül ti mit tartotok hasznosnak, mit nem?

Ha sokat járnánk kirándulni is, ahhoz van más szempont amit érdemes figyelembe venni?

3 az egyben vagy külön külön vegyem meg ami kell?

Ha más kiegészítés is van, azt is szívesen veszem.


2021. febr. 26. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen tömör gumi kerekű legyen. Mi először felfújhatót vettünk, de mivel sokat járunk kirándulni, ki is lyukadt, valószínűleg vmi tüske ment bele. Legyen jó masszív. Sportbabakocsiból mi olyant vettünk, aminek nem voltak bolygósíthatóak a kerekei, ezért kicsit nehezebb is tolni. Most a kistesónak 3in1 babakocsit vettünk, ezek kerekei bolygósítottak.
2021. febr. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ami nekem egy álom volt, minden terepen úgy elment hogy meg sem éreztem az akadályokat, az a phil & teds, pedig nekem testvérkocsi volt belőle. Ez felfújható kerekű, de használtan vettem és így sem lukadt ki soha. Szerintem ez a minőségtől is függ hogy mennyire könnyen lukad ki. A tömör gumi nyilván biztosabb ilyen szempontból, de az akadályokat közepesen jól veszi. Nagy kerék legyen viszont, ez egyértelmű. Amire többet érdemes költeni az a sportkocsi -ez is az volt-, ha veszel is előtte 3 az egybent a hordozó miatt, szerinte le fogod cserélni mert egy soporkocsit könnyebb kezelni, és azt fogod sokáig használni.
2021. febr. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, ja és ennek atombiztos volt a fékje, viszont nem is volt könnyű kioldani:)
2021. febr. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kerék: mindenképp tömör gumi! A műanyag rettenetesen dobál, barátnőmnek sportból az van, úgy rázza a gyereket, hogy az felér egy vesekő eltávolítással. Tesóméknak meg felfújható volt, minden tavasz és ősz közt kiszúrta valami, vagy egy elhagyott páleszes üveg, egy lehullott tűlevél (tényleg, ott voltam), de kéthetente mennek belsőt venni bicajboltba.

Én a nagy kerékre szavazok, minél nagyobb a kereke, annál könnyebb tolni, és annál kevésbé akad meg a kis micsodákban. Hogy elöl-hátul ugyanakkora-e, az nekem nem szempont, a mienknek hátul nagy, elöl kicsit kisebb, de ott is nagy.

Van lengéscsillapítós is (nekünk az van), igazából nem használjuk ki, akkor jön jól, amikor az alvó gyereket húzom fel a lépcsőn (nem, terhesen már nem tudom megemelni a 10 kg babakocsit a 10 kg gyerekkel, úgy, hogy vagyok én 50 kiló a második trimeszterben :D).

Tolókar: szerintem az egy nagy a jó, ezt egy kézzel is tudod tolni, ami akkor jön jól, ha lesz tesó, vagy amikor megtanul járni, és csak akkor hajlandó a babakocsiban utazni, amikor már halálra fáradt.

A mienk kerekei bolygósíthatók elöl, fixek hátul, sosem használtam a fixálást. Kanyarodni sokkal egyszerűbb ezzel, mint a 4 fix kerekessel.

Ez a fék - dolog fogós kérdés. Igazából én nem bízom benne. Arra jó, hogy megfogja a kocsit, amíg bezárom a kaput, hogy a majom kutyánk ne tolja el, ahogy megszaglássza a gyereket, de lejtőn nem merném használni. Ott mindig lejtésre merőlegesre állítom a babakocsit, és úgy fékezem be.

Kirándulás: Nekünk az első fél-egy évben a hordozás vált be rá. Sokkal keményebb terepen is játszik, ahol azért babakocsit tolni már kihívás, a gyereknek kényelmes, jó cuccal nekünk is az volt, és mondjuk emelkedőn számít, hogy nem kell a 10 kg babakocsit is feltolni.

Tartozékok:

esővédő, lábzsák és a pelenkázótáska, amit a tolókarra lehet patentolni, nagyon jó. A mienknek egy a baja, a kupola kicsit kicsi, trükközni kell, hogy ne süssön a szemébe a nap.

Az a babakocsi, amit mi kinéztünk, kapható volt 2 és 3in1 verzióban is, mi a 2in1-et választottuk, mert a babahordozója nekünk nagyon gagyinak tűnt, és sokat megyünk kocsival. Talán 2 alkalommal használtuk volna ki, hogy a mózes helyére a hordozó is felpattintható... Vettünk inkább egy jó babahordozót, meg külön a babakocsit. Nekünk nagyon bejött, hogya mózes és a ssportrész az egy cucc, két csattal lehet átalakítani. Így nem kell tárolni a másikat, és amikor olyan 6-7 hónapos volt, nagyon jól jött, hogy amikor elaludt, kiengedtem a csatokat, és máris kényelmesen, síkban aludt a gyerek.

Ami még jó, ha van: leoldható kerék. Nekünk egy áldás volt, mi csak a lakásban tudjuk tárolni a babakocsit, egy eső után 4 gombnyommás, és mennek zuhanyozni, így nem tiszta sár a lakás.

2021. márc. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!