Mennyit hordozod a babád?

Figyelt kérdés

Aki rugalmas kendő én hordozza babáját kezdetek óta mennyit van egy nap rajta?

Egész nap? Mosogatás, porszivozas közbe is? Vagy milyen időközönként? Csak ki utcára, boltba?

Baba kört is írjátok kérlek.


2021. aug. 11. 05:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az első 3 hónapban nagyon sokat. Amíg nyelvórán voltam (online, otthonról), amíg mosogattam/porszívóztam, mivel a babakocsiban üvöltött, ezért a sétákon, bárhová mentem, szóval így sokat. Napközben amikor éppen semmi dolgom nem volt, akkor nyilván leraktam a földre, de egyébként így nem is tudom, olyan napi 2-3 órát biztos volt a hurciban (rugalmas kendő, utána mei-tai).

Most már egy éves, hiába szeretném hordozni, nem hagyja :D De legalább a babakocsit megszerette. Meg jár. Meg amúgy csak alváshoz bújik a kezembe. Nem szoktatás kérdése, hogy ki mennyire lesz matrica, ez a gyerek temperamentumától és az aktuális hangulatától (álmos, beteg, fogzás, stb) függ. 13 hónaposan megy majd bölcsibe, nem hinném, hogy folyamatosan a dajkák kezében fog majd lógni.

2021. aug. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Két éves múlt. Mai napig annyit van hordozva, amennyit igényel. Már nyilván nem rugalmassal. Nem üvölt utánam fél napot.
2021. aug. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán nem biztos, hogy a baba gerincének jó, ha hosszú ideig a hordozóban nyomorog.

Szüksége van a nyújtózkodásra, szabad mozgásra, hogy egészségesen fejlődjenek a csontjai, az izmai. Hogy minél előbb elkezdje nézegetni a kezecskéit, elterpeszkedjen, minél előbb forgolódjon.

2021. aug. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

1. gyerek 6 hetes koratol napi 6-8 orat addig, ameddig kuszni nem kezdett. Utana 2 eves koraig napi 3-4-et, amikor aludt. Nem mondhatnam, hogy igy terveztem...


2. gyerek nyaralaskor es alkalomszeruen, o jobban szereti szerencsere a babakocsit. Kirandulaskor szoktam meg hordozni, 1,5 eves.

2021. aug. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mindent addig, amíg praktikus. Ha megyünk vásárolni, akkor hordozót használok.

Amint tehetem, kocsiba teszem, otthon meg egyáltalán nem hordozom.

Gondoljunk bele, hogy a gyerek egész nap félig ülő helyzetben, nem tud kinyújtózni, a gerincét is hosszantartóan, egyoldalúan terheli.

Elalszik, nyaklik-nyeklik a fejecskéje.

Minden észszerűen és arányosan. Akkor érzi magát a legjobban,

ha szabadon vna a kis teste, fordul ide-oda, nyújtózkodhat.

2021. aug. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!