Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Használt babakocsi vásárlásáná...

Használt babakocsi vásárlásánál mire figyeljek?

Figyelt kérdés
2021. okt. 12. 07:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kerekek, fék milyen állapotban.

Huzat levehető-e.

Összecsukás. Cipzárok. Meg úgy egyáltalán. Arra megy-e amerre tolod. 🤣

2021. okt. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire stabil, szakadás, folt van-e valahol...
2021. okt. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szakadást mindenképpen nézd meg, nincs-e, még a biztonsági övet is. Mi sajnos jártunk úgy, hogy a sport rész öve el volt szakadva, nem voltunk elég körültekintőek. Meg hogy minden hozzá tartozó rész is megvan-e (lábzsák, táska...).
2021. okt. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézd át rendesen.

Én egyszer befürödtem vele.

Az anyósom vett az első gyereknek 10 éve használtan egy ABC Design 3 kerekű 3in1 babakocsit a keresztlányától. A csaj kb. 6 hónapig használta. Anyósom oda volt meg vissza, hogy milyen rendes a keresztlánya, hogy a féléve 120 ezerért vásárolt babakocsit a töredékéért adja neki.

Nagyon örültem neki mert ténlyeg makulátlan volt a kocsi kívülről de pár nap után előjöttek a hibák.

Hiába volt fél éves a babakocsi. A kerekei kivoltak mert a csaj a lépcsőházban rángatta fel le. Megnézettük hátha meglehet csináltatni de a szerelő szerinte csapágyas és macerás lett volna a javítás meg marha drága.

Instabil volt a mózesrésze is ha megfordítottam majdnem kibukott a gyerek belőle.

Újat kellett vennünk sajnos és kidobni a másikat.

Anyósomat sajnáltam, hogy kidobott érte 80 ezret ami akkor elég nagy pénz volt.

Nem akart vele összeveszni mert átverte őt. Azóta nem beszélünk.

2021. okt. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ami “hiba” volt, az a váz szerkezet. Belül, ülés/fekvő rész alatt általában van egy merevítő rúd keresztbe, ami összeköti a két oldalsó váz részt. Nálunk ez a rúd repedve volt egyik oldalon és el is tört 2 hónap után.

DE! Ezzel nincs semmi gond. Ha ilyet látsz és emiatt adják olcsón a kocsit (nekünk 20.000 volt az átlag 70.000 helyett) akkor egyszerűen el kell vinni egy ügyes hegesztőhöz, aki nem túl sok pénzért ezt javítja. A miénk stabil azóta is, pedig terepre is megyünk.


Esetleg a márkának nézz utána, hogy használt cikk oldalakon mennyire gyakoriak a hozzá tartozó kiegészítők, alkatrészek, adapterek, mert ha később szükség lenne rá, jó ha van lehetőség.

Sajnos a Brendon ha jól hallottam kivonul az országból, ők sok alkatrészt árulnak (kerekek, belsők, stb), alternatívát érdemes keresni ha kellene.


Amúgy nekünk is ABC design a használtan vett kocsi, mi szeretjük, strapa nagyon (mamba van nekünk) de pl kereket csak külföldről tudnék beszerezni vagy ha veszek egy donor kocsit az alkatrészek miatt használtan.

2021. okt. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
31%
Az előző gyereket nehogy benne hagyják!
2021. okt. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az nagyon fontos hogy a gyerek (kulonosen ha nagy termetu) elferjen benne kenyelmesen. Anno 2010-ben 5000-ert vettem 2 egyformat, a kopottabbik maradt alkatresznek.
2021. okt. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
24%

a szokásos: nemdohányzó, garázsban tartott, hölgytulajdonostól, törzskönyvvel, rendszeresen karbantartott...

olajcsere mikor volt, kerekek mennyire kopottak (dot-szám!), légszűrők, fékek, futómű kopog-e.

2021. okt. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!