Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Ha egy mózeskosár elvileg 9...

Ha egy mózeskosár elvileg 9 kilót bír, akkor vajon tényleg csak annyit?

Figyelt kérdés
Bele lehet tenni rövid időre a 10-12 kilós gyereket, vagy baleset veszélyes/hamar tönkremegy?
2022. jan. 28. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem kísérleteznék. Szerintem okkal írják rá a max. kilogrammot. 😬
2022. jan. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sem kísérleteznék, a gyerek hatalmas felelősség. Ez teljesen más, mint ha a rollerra ráírják, hogy 60 kilóig, én meg 65 kilósan megyek vele, mert legfeljebb nekem lesz bajom. De egy gyerek olyan sérülékeny.
2022. jan. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért van meghatározva, mert afelett balesetveszélyes.
2022. jan. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél bele 10 kg súlyt és meglátod. De a mózeskosár nem 10 kg-s gyereknek való. Hosszra sem lesz jó.
2022. jan. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kerdes, hogy miért akarod bele tenni és hogyan akarod használni. Ha leteszed a földre és ágynak használod, akkor a világon semmi probléma nem lesz belőle. Ha biztonsági hordozokent akarod használni, akkor nem kellene
2022. jan. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mérnökként szemlélve egy gyermekeknek készült (minőségi) terméken biztosan van annyi biztonsági tényező, hogy nagyobb terhelést is kibírjon. Viszont a 12 kg már 1,3-szoros súly, valamint használat közben kopik is a termék, így nem biztos, hogy az eredeti teherbírását tudja hozni. Illetve minél többször terheled túl, annál hamarabb megy tönkre.

Szóval ha egyszer muszáj, valószínűleg nem lesz gond, de ne, mint megoldásként rendezkedj be erre.

2022. jan. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is az a meglátásom, hogy ezeknél a cuccoknál biztonsági okokból jóval alacsonyabbra lövik be a felső korlátot, mint a valós teherbírás. Ezért 10-12 kilós gyereket bele lehet még tenni, bizonyos szempontok mérlegelésével. Ha a mózes a földön van, pláne. Ha a vázon van, akkor az azzal való csatlakozását terhelheti esetleg a kelleténél jobban, ha ficánkolna benne a gyerek. Ha a tömege egyenletesen oszlik el és nem mozog, akkor ettől nem kell tartani, hiszen az ugyanide csatlakoztatható sportrész legalább 15 kilót bír.

Viszont egy 10-12 kilós gyerek, hacsak szerencsétlen nem túlsúlyos már csecsemőkorában, hosszra több lesz már, mint a kosár hossza.

Tehát amit mérlegelni kéne az az, hogy milyen céllal tennéd bele és hogyan van rögzítve a kosár.

- a kosár a vázon vagy a földön van

- ha a vázon van, akkor egy helyben áll vagy tolnád

- mozog-e benne a gyerek? Itt azt is szem előtt kell tartani, hogy nagyobb gyereknek nem elég mély a kosár és kifordulhat belőle.

2022. febr. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!