Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Próbáltátok a karikás kendőt?...

Próbáltátok a karikás kendőt? Bevált, ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Konkrétan a Liliputi termékeivel szemezek. Egy ismerősöm próbál lebeszélni a karikás kendőről, neki nem vált be, szétcsúszott mindig. Más is tapasztalt ilyet?

Alapvetően a csatos hordozójuk a cél, de az első időszakban még nem tudnánk a csatosat használni, viszont a karikásat igen.

A baba még csak úton van :)


2022. febr. 26. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Liliputi karikás volt az első kendőm. Jelenleg 3 hónapos a lányom, most barátkoztunk meg a karikással. Újszülöttként nem volt az igazi, de benne van, hogy csak bénáztam.

Ami nagyon bejött az elején, az a liliputi rugalmas kendője. A sima, dekorvászon nélküli változat. Ez nagyon jól rásimul a babára, kényelmes, bár nyáron meleg a 3 réteg. Nemrég voltam hordozós klubban, ott kipróbáltam a szövött kendőt, az is nagyon kényelmes volt, és sokkal egyszerűbb bánni vele, mint gondoltam.

Csatost szeretnék majd, de még nőnie kell hozzá, jelenleg 61 centi, a liliputit 68-as ruhamérettől ajánlják.

Érdemes elmenni egy klubba, ha van ilyen a közeledben, vagy egy hordozási tamácsadóval beszélni. Segít, megmutatja a lehetőségeket, kipróbálhatsz különböző eszközöket.

2022. febr. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

igen, nyári baba lesz, ezért sem gondolkodom a rugalmasban, soknak találom a 3 réteget, tekintve hogy mi is izzadékonyak vagyunk. plusz a karikásban tetszik, hogy a későbbiekben csípőre is tudom majd tenni, ebben szimpibb a csípőn hordozás, mint a csatosban.


nem csúszik szét a karikás, nem kell utána húznod időnként? gondoltam arra is utólag, hogy öblítővel mosta ki az illető, azért csúszott neki, de nincs elérhetősége a hölgynek, így meg sem tudom kérdezni tőle.


sajnos a környéken nincs klub, tanácsadó :/

2022. febr. 26. 22:02
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Nekem van, igaz én akkor szereztem be amikor 9hósan elkezdett tombolni a szepa. Néha néha igazgatnom kell de nem vészes. A facebookos csoportukba vettem használtan, olcsóbban tökéletes állapotban. Szerintem megéri kipróbálni, max továbbadod.

Rugalmasom is volt, nyár volt, egyáltalán nem éreztem melegnek. A fiam inkább izzadt velem, minthogy távolabb legyen.

A csatos a legjobb találmány, hihetetlen szabadságot adott amikor belenőtt.

2022. febr. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

A karikás az elején és főleg egy rutintalannak nem biztos, hogy jó választás.

Rugaas kendőkből is van ami szellőzik, illetve a karikásak elve szövött kendővel készülnek amik vastagok, tehát a rugalmas 3 rétege is lengébb mint egynémelyik karikás anyaga.

Plusz a rugalmas kendőnél többféle megkötést is lehetővé tesz, amivel tudod a rétegek számát csökkenteni. pl. [link]

2022. febr. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

Én a kendőzést close caboo-val kezdtem, ez egy rugalmas, elöl keresztes, "előrekötött" karikás kendő, zseniálisan egyszerű használni és nagyon kényelmes, hatalmasakat sétáltunk benne, itthon is szerette. Aztán nagyon hirtelen nagyon nagyot nőtt, és már nem bírtam elöl vinni, úgyhogy vettem egy szövött kendőt, és megtanultam hátrakötni... ez túl bonyi volt sétákon, úgyhogy csak rövid ideig használtam. Szerencsére gyorsan belenőtt a csatosba. De! Az ultimate otthonfelkapkodós kendőm az egy szövöttből varrt karikás, csípőre venni a nagyobb babát tökéletes volt, házimunka, főzés elég jól ment vele, míg bírta a derekam. :D a legjobb az benne, hogy befért a hátizsákba, ha elemntünk valahova, pl. boltba, ikeázni, csak előkaptam, belebújtam és már cipelhettem is a dedet.


Az első napokra mindenképp a close caboot javaslom, megspórolod a kötni tanulást, szellőző, puha anyaga van és gyorsan bele tudod pöccinteni a babát, aztán, ha belejöttök, akkor a szövött karikás multifunkci, a sima szövött meg a kötögetés élményéért jó. Nagy babával pedig manduca <3 Sok örömet és jó kendőzést!

2022. febr. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

A liliputi karikás nagyon jó fajta, nem csúszik szét. Lehet neten ingyenes tanácsadást kérni, pontosabban liliputi fb. csoportban. És meg lehet tanulni videóból is kötni.

Én nagyon szerettem használni, később is jól jött ha nyilvános helyen szoptattam pl. és nem akartam nyilvánossá tenni.

De hozzá kell tenni hogy nem kizárólag karikásban hordoztam, mellé volt szövött kendőm is.

2022. febr. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Rugalmas kendőt vettem először. Lehet béna voltam - sőt biztos - de nem tudtam jól felkötni.


Vettem egy karikás, szövött kendőt. Pikk-pakk felkötöttem a babát. Nem csúszott szét, biztonság kedvéért néha meghúztam azért.


3-4 hónapos korában váltottam mei-taira. Na azt aztán a legegyszerűbb -számomra - használni, átmenet a kendő és a csatos között, simán kötöm hátra vele a picit. Van baby-tai is.


Van csatosunk is, azt inkább a párom használja.


Liliputinak a termékek jók. Hordozásból viszont nem mindenkinek válnak be bizonyos fajták, ezért vagy keress egy hurciklubot vagy használtan vegyél és továbbadod, ha valamelyikőtöknek nem jön be.


Én személy szerint a karikás kendőt (Little frog használtunk van), a mei-tait (Gremese használt) és a csatost ajánlom (Mybabyhugs új).

2022. febr. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
#1 vagyok, nem csúszik szét a karikás, bár sosem használok öblítőt a gyerekcuccokhoz.
2022. febr. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%

Az én tapasztalatom, hogy megéri több fajta kendő és hordozó. Ezek a tapasztalataim:

- Kariká kendő: kezdőként nehéz. Hosszabb időtartamú hordozása 3 hónap felett kényelmetlen volt nekem. Könnyű és gyors felhelyezés útközben is

- Rugalmas kendő: kb 6 hónapos korig nagy kedvencem. Kényelmes, de főleg otthonra szerettem. Utána hosszútávon nekem nem kényelmes benne hordozni.

- Szövött kendő: újszülött kortól szerettem. Könnyebb nekem megkötni, mint a rugalmas kendőt. Kényelmes, de megint nem használom szívesen házon kívül. Nyáron pamut-len anyagú a legjobb. Télre vannak vastagabbak. Hosszútávon ebben a legkényelmesebb nekem hordozni. Mindenhol tökéletes igazodik hozzánk. Millió módon megköthető.

- Csatos hordozó: csak bevásárláshoz a legjobb nekem. Könnyen felrakható. Ez az egy pozitívum van nekem benne. 60 percnél többet hordozni benne nekem nagyon nagyon kényelmetlen (12 fajtát próbáltunk ki).

- Félcsatos hordozó (bocsánat, a magyar nevét nem nagyon tudom): ez a csatos hordozó és a kendő közötti átmenet. Ha gyorsan kell a gyereket felrakni magamra, akkor nagyon jó, mivel kb 1,5-2 órán át kényelmes még nekem.

Nekem márkákból a hoppediz és a naisna jött be mindnél. Hoppediz ha jól rémlik 2,5-3 kg-tól használható. A többi valahogy nem volt nekem kényelmes. A manduca csatos hordozója nagy csalódás volt nekem (új és régi is). 15 perc után fájdalmaim voltak.

Megéri hordozási tanácsadóval találkozni, miután a baba megszületett, mert akkor tudtok próbálgatni személyreszabottan. Amúgy a tanácsom, hogy ne csak egy fajta legyen otthon. Időszakosan van, hogy csak a kendő vagy csak a hordozó jó. Nálunk az jött be, hogy van otthon csatos, félcsatos, 1-2 kendő, 1 rugalmas kendő, 1 karikás. Mivel a kicsik lebuknak mindent, így folyamatosan kettő-három mosásban van.

2022. febr. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!