Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Létezik gyerekülés hullámvasút...

Létezik gyerekülés hullámvasút jellegű vagy ahhoz hasonló (tehát nem pántokkal és csatokkal való) rögzítéssel?

Figyelt kérdés

A télikabátos szezon végére kellően meggyűlöltem a hagyományos ötpontos öves gyerekülést, gyerek ki-bebújtatását, csatozgatást, pánthuzogatást stb, és kíváncsi vagyok hogy létezik-e kevésbé macerás rendszerű gyerekülés.


A legjobb egy ilyen hullámvasúti ülésekben használt, a gyerekre egy mozdulattal felülről vagy oldalról ráhajtható rögzítés lenne.



2022. ápr. 14. 15:08
 1/8 A kérdező kommentje:

Egy ilyet találtam, de nem tűnik sokkal egyszerűbbnek a biztonsági övet azon a cuccon áthúzni, és a gyereken áthajolva becsatolni:

[link]

Ha az a gyereket megfogó elem az üléshez lenne rögzítve egy csuklóval és csak simán rá lehetne hajtani és lezárni, akkor jó lenne.

2022. ápr. 14. 15:11
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
2022. ápr. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2: Én is egy ilyet linkeltem. Egy fokkal talán jobb mint az ötpontos, de a pajzsot övhuzigálással, fűzögetéssel és csatolással kell rögzíteni, nem integrált, mint amit én keresek.
2022. ápr. 14. 15:22
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha a pajzs olyan lenne, mint egy autós fejtámla, hogy a két szélén 1-1 vasrúd becsúszik 1-1 hüvelybe az ülésben, és egy gombbal rögzül/kiold, akkor tökéletes lenne amúgy.
2022. ápr. 14. 15:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a 2 verzió van.

Vagy a pajzdos, vagy az 5 pontos.

Hiába keresgélsz, nem fogsz olyant talalni amit leírtál.

2022. ápr. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, úgy tűnik valóban ez a helyzet. Tucatszámra néztem különböző márkákat, és sehol se találok ilyet. Valahol furcsállom, mert biztosan nem én vagyok az egyetlen, akit frusztrál ez a gyerekülés téma, és az ülésbe közvetlenül rögzülő pajzs nagyon adja magát, mint egyszerű alternatíva.
2022. ápr. 14. 15:54
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy akkor meg nem lehetne a gyerek méreteihez igazítani az öveket, így nem lenne biztonságos (szerintem).
2022. ápr. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Télen mi is pajzsosat használunk( nem, nem esik ki belőle a gyerek, ha fejre áll az autó) ha megfelelően be van állítva a pajzs, a nyaki gerincet sokkal kevésbé éri terhelés ütközés esetén.

A pajzsot övvel rögzíteni kb 20 mp

2022. ápr. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!