Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Csatos hordozó? Meg merjem venni?

Csatos hordozó? Meg merjem venni?

Figyelt kérdés

Hat hónapos fiamat nagyon szeretem hordozni.

Három hónapos koráig rugalmas kendőt használtam, azóta karikást. Szereti, szerette mindkettőt.

Ker hete vettem egy Gremese meitait, de ebben meglepetésre nincs el. Vagy nagy neki, vagy az a baja, hogy nem öleli körbe, mint a másik kettő, esetleg túl merev, nem tudom. Nem szereti, pedig nekem kényelmes lenne nagyon. Ráadásul használtan vettem, vissza se tudom küldeni.


A karikás kendő sajnos nagyon húz már féloldalasan, ezért szeretnék másikat már. Sokat járunk vele kirándulni, sétálni, túrázni is.


A Manduca csatos hordozót nézem. Az vajon jó lehet? Esetleg a szövött kendő? Az ugyanígy körbeveszi, mint a rugalmas és a karikás. Abból milyen márkát ajánlanátok?



2022. jún. 13. 21:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
én a liliputira szavazok. a többit nem ismerem amit ajánlottak, de ezzel nagyon meg vagyok elégedve, rengeteg minden állítható rajta, Budapesten a boltjukban lehet próbálni, bérelni is. Fbn Liliputi Klub nevű csoportban segítenek a beállításokkal is (csak liliputi hordozókkal), van online hordozási tanácsadásuk ingyen illetve a boltban is szokott lenni ingyenes tanácsadás. Emellett itthon gyártják, odafigyelnek az anyagokra is... :)
2022. jún. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
jaj igen, az lemaradt, az is lehet hogy a babád azért nem szereti a meitait, mert nem megfelelő a kötés, vagy nagy még neki a hordozó. ezt érdemes lehet hordozási tanácsadóval megnezetni
2022. jún. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ezt a Babahordozás - kérdések és válaszok facebook csoportban kéne megkérdezned, ott hordozási tanácsadók is válaszolnak, bár le fognak beszélni a csatosról, mert azt kifejezetten már járni tudó gyereknek ajánlják, mindegy, hogyan próbálja eladni a gyártó, akik szerint általában már újszülöttkortól működik. [link] Fotókat is beküldhetsz és megmondják, mi a gond a meitai-jal.
2022. jún. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak. Egyébként tényleg igaz az, hogy formázott hordozóba nem lehetne a gyereket beletenni addig, amíg nem jár? Mert az még nem most lesz, addig még rengeteget fog hízni.


Egyébként másik karikást is próbáltam, amikor mosásban volt a Little frog, De az sem tetszett neki annyira, ezért gondoltam arra, hogy a Möbius oldalon ugyanebből készitenek csatos, az jó lenne.

Illetve kapható sima szövet kendő is ugyan ebből az anyagból, színből, abban mennyivel lenne jobb és könnyebb vinni nekem, mint a karikásban?

2022. jún. 15. 07:36
 15/23 A kérdező kommentje:
Ráadásul ha a maraya oldalon veszem meg a szövött kendőt, oda visszaküldve később készítenek belőle csatosat.
2022. jún. 15. 07:38
 16/23 A kérdező kommentje:
9,11, ti mikortól használtátok a csatosat?
2022. jún. 15. 07:39
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

11-12 liliputis csatosos vagyok.


ez hülyeség hogy csak járni tudó gyerekkel használható a csatos. a liliputi összes hordozója elszámolható egészségpénztári számlára, amit nyilván nem sikerült volna elérniük, ha nem ajánlott hordozni ilyenkor még, vagy a leírásukat módosítani kellett volna hozzá. ez egy előre formázott hordozó, amibe bele kell hogy nőljön a gyerek, illetve a hordozó-hordozott testarányainak passzolnia kell, akkor megfelelő támasztást kap a baba gerince, combjai (természetesen mindezt megfelelő beállítások mellett). a liliputi hordozója szinte mindenben állítható, a body magasság, vállpánt 2 helyen, a baba terpesze is megfelelő alátámasztást kap kb. 1 éves kortól ha felteszem a terpeszbővítőt. a terpeszének kell belenőnie a csatosba, hogy hordozható legyen a pici. eleinte elől lehet vele hordozni, majd arányoktól, stabil törzstartástól függ a hátul hurcizás. a liliputinak van újszülött szűkítője is, ami napi max fél óra hurcizásra jó, épp azért, mert nem támaszt a legjobban. kb 68as ruhamérettől lehet hordozni benne rendesen, de ez ugye függ a méretektől is, van amikor még a 68as ruha mellett nem elég hosszú a baba combja, ezért csak később ajánlott, ha belenőtt.


én eleinte rugalmas kendovel hordoztam, majd amikor belenőtt a csatosba a babó, akkor váltottunk. sima szovott kendőt én nem mertem bevállalni, mert csak addig érdemes elől hordozni, amíg a baba eléri az én súlyom 10%át, utána inkább hátul, hogy a méhet, medenceizmokat ne terhelje. a szövöttel meg a batyu kötéstől félek, így lett csatos :) +ebben talán tovább is fogok tudni hordozni, 15kg-20kg-ig bírja, már nem is tudom pontosan. batyukötést nemigen tudnék amúgy sem ekkora súlynál alkalmazni már 😆

2022. jún. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez egy örök szomorúsága a szakértőknek, hogy a gyártók sokkal korábbtól ajánlják a hordozóikat, mint ahogy a gyermek vázrendszere elérné azt a fejlettségi szintet, hogy a hordozó ne befolyásolhassa már számottevően a fejlődését. Csomó dolgot lehet kapni, amiről rég bebizonyították, hogy káros, pl. bébikomp, kenguru, cukros bébiételek - ráadásul 4 hónapos kortól adható címkével. Azért ma már szerintem minden adott hozzá, hogy tudatosabb legyen egy szülő annál, hogy a saját elképzeléseire vagy a reklámokra vagy arra hagyatkozzon, hogy mit lát a boltok polcain. Az egy csővégi érvelés, hogy de ha nem lenne jó, akkor nem árulnák. Nyilván ha ezen alapulna a piac, nem árulnának cigit, piát se. De ahogy az egy harc, a gyerekcuccoknál is ez egy állandó harc és évtizedekbe telik, amíg a szakértők végre ki tudnak vonatni valamit a forgalomból vagy módosíttatni tudják a leírását. Úgyhogy a független forrásokból tájékozódás alapvető. Ne a gyártónak higgyük el, hogy a terméke abszolúte ártalmatlan. Vagy a gyereknek, mert olyat is hallok gyakran, hogy tudja hogy nem jó, de a gyerek szereti… Ezért nem lehet 1 évesen leválasztani a tabletről vagy iskolás korára ki van rohadva az összes tejfoga.

Szerintem sokkal jobb inkább előre tájékozódni, mint aztán utólag keresni az önigazolást, hogy miért volt jó, ami rossz volt. Pl. “engem is vertek, mégis felnőttem…”

2022. jún. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

18: azért én nem teljesen erről írtam. oké, hogy mit ajánl a liliputi pl. viszont egészségpénztári számlára elszámolható - emiatt írtam, hogy nem lehetne, ha nem lenne jó úgy a leírásuk úgy, ahogy van. ellenben a kenguru pl nem is elszámolható ep-re, épp azért, mert nem megfelelő.

persze, abban igazad van hogy sok szemét van a piacon, mint a bébikomp és ültető akármi, a cukros bébiételekről italokról nem is beszélve... de ha nem vennék meg, nem árulnák. persze sokan nem tájékozódnak ezek káros oldaláról.

de ha azt vesszük alapul, amit írtál is, hogy csatos hordozót csak azután szabad használni, miután jár a gyerek - akkor tételezzük fel hogy nem hordozok, elutasítom a kendőt, mert bizony a 10-14 kilós gyereket (mert ha 1,5 évesen indul el, akár annyi is lehet) batyuba nem bírom hátra rakni, elől meg nem kényelmes már és nem is látok tőle.. akkor jobb az a gyereknek, meg akár nekem is, ha cipelem őt mert elfáradt, a babakocsiban meg üvölt? nem véletlenül van meghatározva, hogy mikor hogyan lehet a csatosba belerakni a gyerkőcöt, és emiatt is állítható, hogy a lehető legjobban személyre lehessen szabni. az meg látszik, érződik, ha még nem jó (nagy) a csatos.

2022. jún. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

A fiam hat hónaposan volt kerek 7 kg, tehát még így is a kisebb gyerekek közé tartozik, de baromi nehéz már elől a karikásban. Az önállóan járástól még nagyon messze van.

Én 60 kg vagyok mindehhez.

Nálunk a babakocsi egyszerűen nem opció a napi rutin során, mert rengeteg hely nem akadálymentes, nem tudok vele bemenni. A rendes kocsit a férjem használja a munkája miatt, tehát marad a hordozó, ajánlás ide vagy oda sajnos.


Egyébként délelőtt megrendeltem egy Mybabyhug típust. Nem volt olcsó, de ha nem válik be, akkor két héten belül vissza lehet küldeni. Annyi idő alatt kiderül, hogy mit tud. Nagyon kíváncsi vagyok rá.

2022. jún. 15. 14:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!