Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » 4 honapos gyereknek nem art,...

4 honapos gyereknek nem art, ha tul sokat van hordozoban?

Figyelt kérdés
Csaladban nemreg szuletett gyerek szinte minden nap horozva van, mivel anyuka nagyon szeret kirandulni, programokra jarni. Jo ez neki, nem art a gerincenek?
2023. márc. 11. 14:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Szinte születésétől kezdve 4 hónapos koráig napi 4-5 órát hordoztam. Nem magam miatt, hanem azért, mert ez a legjobb neki. Persze, ehhez megfelelő hordozó is kell. Utána már nem bírtam fizikailag.
2023. márc. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem a kérdező az autós hordozóra gondolt.
2023. márc. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Mármint hordozókendőben vagy autós hordozóban? A hordozókendővel nincs baj, annyi csak hogy a mozgásfejlődésre is jusson idő, de le a kalappal, ha tud annyit kirándulni, hogy ezzel hátráltassa a gyerek mozgását. Az én babám is egy csomót volt hordozva (ő csak itthon), de kifejezetten szépen fejlődött, egészséges, erős baba. A kötődést ráadásul erősíti a hordozás, jót tesz a baba kis lekivilágának sokat összebújni az anyjával. A 4 hónapos még pici.
2023. márc. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Testre szerelt hordozo. Nem kendo, de kb ugyanaz.
2023. márc. 11. 14:13
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a hordozò jòl tartja a csìpőjèt, gerincèt, akkor nem àrt. Ha olyan, amiben lòg a gyerek, az àrt.

A mozgàsfejlődèt nem hàtràltatja, az anya mozgàsàtòl annyi inger èri az idegrendszeret, amennyire szüksège van.

2023. márc. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Akkor csatos hordozó lesz. Ha nem kenguru, akkor tökéletes és a legjobb a gyereknek.
2023. márc. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
5 hónapos korig inkább a kendő javasolt, utána ergonomikus hordozó... Ha megfelelő a kendő/hordozó, akkor semmi hátránya nincs, sőt... Sokan nagyobb gyerkőc mellett még a szoptatást is kendőben oldják meg.
2023. márc. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
Nincs olyan, hogy túl sok hordozás, szóval nem, nem árt. Szerintem az anyja tudja mit csinál, de érdekes, hogy jobban bízol a gyakoris akárkicsodákban mint a saját családtagodban 🤷‍♀️
2023. márc. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A kotnyeleskedés viszont neked megárthat, kedves kérdező.
2023. márc. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon jó a hordozás a babának. Kisfiamat 3 hetes kortól hordoztam,3 éves koráig. Addig igenyelte. Utána már nem.

Kezdtem egy szövött kendővel majd karikás kendő, aztán vettem egy felcsatos hordozó kendőt, majd mikor nagyobb lett egy csatos kendőt. 😊 Nagyon szerettük. Nagyon sokat segített pl az elején amikor bizony minekt is utolért a hasfájás. De kiránduláshoz, setakhoz Nagyon jó!! Főleg ,hogy nekem mellette ott volt a kicsi 2,5 éves lányom.

Most várandós vagyok a harmadik babával. Mindenképpen fogom hordozni. Most annyi ,hogy az első időkben beszerzek egy rugalmas kendőt is.

2023. márc. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!