Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Az alábbiak közül melyik...

Az alábbiak közül melyik funkciók fontosabbak, hogy legyenek egy babakocsin?

Figyelt kérdés

Igazából jó lenne ha fontossági sorrendbe tennétek, hogy nektek melyik lenne fontos:

(újszülött kortól használható, 3 részes babakocsiról van szó)


- megfordítható sport rész

- fixálható első kerék

- magasan elhelyezkedő ülés

- 15 kg felett is használható

- egykezes és egymozdulatos összecsukás-nyitás

- teljesen függőlegesre állítható háttámla

- állítható magasságú tolókar



2023. jún. 15. 15:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mmint vízszintesre?



Nekem csak ez a 2 a listából… többi nem


De a 2-n kívül a súlya, irányíthatósága, takaríthatóság


1 vízszintesre engedhető

2 súly

3 levehető huzat

4 irányítás

5 a tolókar magassága nem kell, hogy állítható, de jó magasságú legyen

2023. jún. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igazából azokat nem tettem bele, ami nálam is "alapkövetelmény", ilyen pl a vízszintes dönthetőség, könnyű váz, kicsire csukható.

Ezek a felsoroltak az extra lehetőségek, amik alapján döntenem kellene, hogy végül melyik legyen a kinézettek közül, mert olyan sajnos nincs, ami mindet tudja.

2023. jún. 15. 16:11
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igényektől függ.

Nekem pl a legfontosabb, hogy könnyű legyen összecsukni, le-felrakni a mózést, ne foglalkon annyi helyet.

Sportrésznél mondjuk lehessen vízszintesig dönthető, az enyémek hamarabb kinőtték a mózest, minthogy ülni tudtak volna.


A többi nekem mindegy.

De másnak pedig lehet más szempontok a fontosabbak.

2023. jún. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ami fontos volt.


Fordítható legyen.

Minden terepen lehessen használni. Könnyű legyen és egy kézzel is lehessen irányítani.

Lehetőség szerint keskeny legyen ha buszra kell szállni.


Fontos volt a nagy kosár, hogy tudják bele pakolni.

A kupola teljesen le lehessen hajtani, ha nem akkor lehessen használni napellenzőt - nem esernyőt.

2023. jún. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nekem is amiket írsz azok a legfontosabbak, ezeket tudja amiket kinéztem middegyik. Amiket fél soroltam, azokat egyik tudja, másik nem, szóval kB azt kellene eldöntenem hogy a fixálható kerekű legyen ami csak 22 kilóig jó, de nem megfordítható a sport vagy a nem fixálható kerekű, ami csak 15 kilóig jó, de megfordítható a sport rész.


Nincs még gyerekem, és ezek közül nem látom előre, hogy nekem melyik lesz a fontosabb.

2023. jún. 15. 16:17
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém ezeket mind tudja. De egyelőre csak magam felé fordítva használjuk. A könnyű nyitás/csukás hasznos, mivel kocsiban tárolom. Tolókart férjem szokta állítgatni magának, én úgy vettem észre hogy nekem teljesen mindegy hogy áll, mindenhogy tudom tolni.

Ami miatt emellett döntöttem hogy kipróbáltam az üzletben, az eredetileg kinézett babakocsit nem tudtam irányítani, ezt meg simán egy kézzel is.

Neked is azt javaslom csak úgy vedd meg ha toltad. Mert hiába papíron jó ha az életben nem kényelmes neked mégsem.

2023. jún. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

-Állítható magasságú tolókar

-Fixálható kerekek

-Könnyen szét- és összeszerelhető legyen


A sport részt meg max kilót sose használtam ki, mert mindig kisebb sport babakocsira váltottunk mózes után. Mindhárom 3 gyereknél így volt praktikus. Kis helyet fogalal, könnyebb kezelni. De kinek, mi az előny, hátrány…

2023. jún. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Fixálható kerék semmire se jó. Soha nem használtam. Fordítható legyen az ülés és magasan legyen.

15kg bőven elég, 3-4 évesen már nem fog babakocsizni, mikor eléri ezt a súlyt.

2023. jún. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az átlagos 3 éves nem több 15 kilónál. De ha 15,5 kg sem fog a babakocsi leszakadni alatta, de 3 évesen nem jellemző a napi szintű babakocsi használat.


Nekem a kislányom most 22 kg. Iskolába megy :D


Sportrészt egyébként nem fordítgattam volna gyakran. Mikor a mózest lecseréltük velem szembe nézett, mikor már nagyobbacska volt felraktuk fordítva, akkor az út már izgalmasabb volt neki. Ha úgy érted, hogy csak 1 féleképpen lehet a sportrészt felrakni, akkor nem ezt választanám.


3-as voltam.

2023. jún. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ezek szerintem nem fontosak, a függőleges támlát nem is értem, mire jó...

- magasan elhelyezkedő ülés

- 15 kg felett is használható

- egykezes és egymozdulatos összecsukás-nyitás

- teljesen függőlegesre állítható háttámla


A maradékból nekem a fordítható sportrész a legfontosabb, a fixálható kerék néha nagyon jól jön, az állítható tolókar meg akkor érdekes, ha a férjed fél méterrel magasabb nálad.

2023. jún. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!