Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mennyi idős koráig alszik egy...

Mennyi idős koráig alszik egy baba a babakocsiban?

Figyelt kérdés

Hülyén hangzik a kérdés, de arra vagyok kíváncsi, hogy a mózesrészre hány hónapos koráig van szükség? Mennyi idős kortól ül már szívesebben a baba a kocsiban?

Amiatt kérdezem, mert láttam egy babakocsit, ahol a mózes 9 kilóig használható. Nem kevés az?


2023. aug. 10. 22:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Nem, egyáltalán nem kevés :D

Kb. 4, max. 6 hónapos korig. Utána jöhet a sport rész.

2023. aug. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem kevés. Az én kisfiam már 5 hónaposan nem fért el a mózesben.
2023. aug. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Amíg nem tud önállóan ülni, én sportrwszbe nem tenném, nem tesz jót a gerincenek. Bárhogy próbálnak egyes eladók meggyozni, hogy 4 hónaposan mehet sportkocsiba.

Én addig használtam a mozest, amíg nem akart belőle kihajolni, kB 8-9honapos koráig. 7,5 hónaposan kezdett ülni önállóan.

Ettől függetlenül a kocsiban napi szinten alszik a mai napig, természetesen a sportreszben is tud, több pozba állítható, dönthető, így nem csak ülni tud benne.

2023. aug. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
3as vagyok, azt elfelejtettem, hogy a mi mózesünk is 9kgig használható, a 13honapos gyermekem most érte el ezt a súlyt (fél évesen 7kg volt).
2023. aug. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%
De kevés.Mivel az én lányom 5 honapos és 8kg.
2023. aug. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
A 9 kg-ig használható sem azt jelenti, hogy 9001 grammosan leszakad alatta. Ha elért 9 kg-ig a gyerek, utána már nem hízik olyan ütemben, ki lehet várni, hogy megtanuljon normálisan ülni.
2023. aug. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A kisfiam 2 hét múlva fél éves lesz, még mózesben van, pedig már lassan önállóan ül. Forog, mászik. Ott nem, megfordulni sem szokott útközben.

Egyszer megpróbáltuk 1-2 hete a sportrészben döntve, ordított benne. A mózesben el is szokott aludni, ha nem épp alvás után visszük le.

7.3 kg.

Most viszont 2 napja a mózesben is ordít. Reménykedem, hogy a sportrészben már jobban meglesz, mert fárasztó lenne cipelni. 😄

2023. aug. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi 6,5 hónapos kora körül cseréltük le a sportrészre a mózest, már nem igazán fért benne hosszra sem, de a 9 kg is vészesen közeledett :)

A sportrészt már nem teljesen döntöttük vízszintesre, de bőven 150 foknál nagyobb volt a szög, nem is akarta magát felhúzni, aztán pedig már gyorsan megtanult ülni is magától.

Viszont prímán alszik abban is, ha ülve elalszik, akkor utána is hátra tudom dönteni, fel sem ébred rá.

2023. aug. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
7 honapos gyerekem a sportreszben van mar, mert a mozesben ordit. Kicsit meg van neki emelve, siman elalszik benne, olyankor leengedem vizszintesbe.
2023. aug. 11. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
36%

Meddig alszik egy baba/kisgyerek babakocsiban?? Ameddig babakocsis. 🤣 Jellemzően 2,5-3 éves korig, ha nem is rendszeresen.

Nyilván nem a mózesben. Az általában 75-80 centi.

Sportrészbe akkor tehető egy baba az ülni tudást megelőzően, ha teljesen vízszintesbe fektethető és nem kagylós kialakítású.

2023. aug. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!