Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Ezt nem értem. Akkor a csatos...

Ezt nem értem. Akkor a csatos hordozókat most mégis mikortól lehet haszálni?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom hogy a baba 3 hónapos kora utántól ajánlott, erre egy webáruház látom úgy árulja, hogy már újszülött kortól. Most akkor hogy is van ez?

2013. máj. 22. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Csatosba csak akkor lehet tenni csecsemőt ha már ül, vagy mászik, vagyis 6 hónapos kora után.

A csatos nem tartja a gerincét olyan stabilan, mint egy kendő, vagy akár a sima mei tai, ezért nem szabad előtte beletenni.

Másrészről még el is veszne benne egy kisebb baba.

A lányom 5 hónapos, van csatosunk, de még nem használom és sem, nagyon nagy még neki.


Amit a weboldalakon írnak csak reklámfogás, hogy vedd meg a terméket.

Tudom, árulnak hozzá újszülött szűkítő néven tartozékot, de ezt is csak azért találták ki, hogy minél előbb vedd meg az árujukat.

2013. máj. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló tökéletesen megfogalmazta a dolgot.
2013. máj. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
Én nem akarok okoskodni, de testvéreméknek is olyan csatos hordozójuk van amit újszülött kórtól lehet használni. Nekik muszáj volt mert a felesége kerekesszékes és nem tud a tesóm kerekesszéket és babakocsit is egyszerre tolni. Alaposan körülnéztek és egészen biztosan tudom, hogy olyan csatos hordozót vettek ami már újszülöttnek is jó.
2013. máj. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors és részletes választ. :)
2013. máj. 22. 13:57
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem szentírás, de szerintem ez az oldal jól leírja a dolgokat:

[link]

2013. máj. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is tetszettek ezek a csatos hordozók, már ott tartottam, hogy megveszem. Aztán jobban utána olvastam, és nekem is az jött le, ahogy itt is többen írják, hogy a hordozókendő az egyedüli egészséges eszköz, hiába hirdetik a csatosnál is, hogy jó...sajna csak ülni tudó gyereket rajnék bele jó szívvel...vagy azt sem...úgyhogy le is tettem róla....

Újszülött kortól semmiképp...

2013. máj. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
mi 5 hónapos kora óta használjuk.
2013. máj. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6-7hónaptól. ezért is hülyeség az újszülött szűkítő. még a 7 hónapos gyerekem is elveszett benne, mikor megvettem
2013. máj. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3-as, szerintem ami tesódéknak van, az kenguru lesz, mert abból van olyan, amit újszülött kortól lehet használni.

Én is kerekesszékes vagyok, szintén kenguruval sétálunk újszülött kora óta. A többi hordozóeszköz nem vált be.

2013. máj. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es: Igen tegnap voltak testvéremék és direkt rákérdeztem, hogy az kenguru. :D Hát mindig tanul az ember.
2013. máj. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!