Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Hordozó kérdés? Mégis milyet?

Hordozó kérdés? Mégis milyet?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék kötözőset! Egyáltalán NEM.


A kengurukkal szemezgetek, csak nem tudom, hogy abból melyik márkát érdemes megvenni?


Leginkább a Safety és az Infantino között vacillálok.


2013. jún. 3. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
a kengurut felejtsd el baromi ártalmas, ha nem akarsz kötözgetni vegyél csatos hordozót.
2013. jún. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Miért ártalmas? Kifejtenéd?

Köszi

2013. jún. 3. 14:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Csatosat csak kb. 6-7 hónapos kortól lehet használni amikor már mászik, vagy ül a baba, azelőtt ártasz vele a gerincének.
2013. jún. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kengurus nagyon ártalmas a gerincének és a csípőjének.
2013. jún. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Linkelek Neked egy információs füzetet az ideális hordozóeszközökről (nem csak kendő), kicsit hosszú (16 oldal) de érdemes elolvasni.

Röviden: A hagyományos kenguruk sajnos nem biztosítják az ideális terpesztartást és nem követik a baba gerincének enyhe C görbületét, ezért HOSSZÚ távú alkalmazása ártHAT. A kenguru amúgy a hordozó személynek sem kényelmes ellentétben a többi eszközzel. Természetesen az sem mindegy hogy csak rövid alkalmakra szeretnéd-e beletenni a babádat (max fél óra talán) vagy akár a sétákat is evvel tervezed.

[link]

2013. jún. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én ezt teljesen megértem és egyetértek vele, nekünk is mei-tai van. De mi van azokkal a csemetékkel akik kenguruban nőttek fel? Ilyen sok gerinc és csípőbántalmas gyerek lenne?
2013. jún. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rövidtávú kengurus hordozásból nem lesz gond. De könnyen belátható, hogy a kényelmetlen testtartás, amire a kenguruban kényszerül, nem a legjobb neki. Illetve az anyukának is kényelmetlenséget okoz, hogy a kis majomhoz hasonló "ölelős" póz helyett egy lógó lábú babát kell cipelni, rosszabb esetben még kifelé is fordítva, amikor a gerince is természetellenes testtartásba kerül.

Ezen kívül a kengurut alapból sem javasolják 4-6 hónapos kor előtt, de mivel csak elöl lehet benne hordozni, ezért a kb.7 kiló elérésekor pedig már nehéz a hordozónak.

Tehát lehet kengurut használni, de eléggé be van határolva az a helyzet amikor valóban alkalmas lehet. Ezért én is sokkal inkább csatos hordozót javasolnék. Abban még a 2-3 évesed is elbírod háton, ha szükséges.

2013. jún. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!