Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen kiegészítők fontosak...

Milyen kiegészítők fontosak egy babakocsihoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A szülés még kicsit arrébb lesz. Nyár eleje. Egyelőre nézelődöm. Számolgatok :)

A kinézett babakocsi az ABC Design Cobra babakocsi.

Azt láttam, hogy ehhez hordozót külön kell venni.

Amit nem tudok, hogy a sok sok kiegészítő közül (első baba - első babakocsi) melyik, ami tényleg hasznos.

Van, ami egyértelmű. Például az esővédő.

De mondjuk a napellenző? Abból is van esernyő vagy kocsira szerelhető napellenző. Melyik a jobb?

Van értelme pelenkázótáskát venni?

Télen a lábzsák fontos. Ez világos.

Esetleg ezen kívül más értelmes, hasznos kiegészítő?


Illetve, ami felmerült bennem kérdés még:

Ugye írtam, hogy kinéztem az ABC Cobra kocsiját. Ezt újonnan szeretném megvenni.

De legszívesebben a Peg Perego GT3 babakocsit venném meg... Viszont ez újonnan nagyon drága. Használtan olyan 100-150e körül van.

Inkább új Cobra vagy használt Peg Perego?


Köszönöm előre is a válaszokat.


2013. dec. 30. 23:18
 1/10 A kérdező kommentje:

És még valami: nyáron a sötét színű babakocsi nem meleg a babának?


A Peg Perego-hoz kiegészítés: 100-150e hordozóval és mózessel együtt.

2013. dec. 30. 23:22
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát,én nem adnék ennyit babakocsiért(nyilván nem is állunk úgy anyagilag)

Viszont használtan vettem 20 ezer körül egy szuper kocsit,egy babánál már tesztelte a nővérem,most én jövök.

Nekem olyan kellett,amihez hozzá lehet kapcsolni az autós hordozót is.Sokat járok távolsági busszal,ott nem lehet felvinni a kocsit.Így a megállóban össze kell csukni és a babát felvinni.Az autós hordozót meg le tudom tenni a földre,ellenben a mózest nem,mert annak nem műanyag az alja,csak merev.(van az is hozzá)

Én pelenkázó táskát nem vennék,ha van nagyobb táskád,amibe pakolhatsz.(tesóm nem használta,én még előtte állok,de van a kocsihoz)

Esővédő,szúnyogháló is jó,az esővédő különösen akkor,ha sokat buszoztok és messzire van a megálló,sosem lehet tudni..

Szerintem arra kell figyelni,hogy Te mire fogod használni.Ha autóban (is) viszed,akkor is megéri szerintem olyat nézni,amihez van speckó hordozó,mert külön úgy is venni kell.Ugyanez,ha buszozol,akkor is jó lehet,mert nem mindig van segítség.Ilyenkor a megállóban kiveszed,kocsi össze csuk és mikor jön a busz,külön-külön felviszed.

Én a mózest szerintem nem igazán fogom használni.Napellenző nincs a kocsinkhoz,külön nem veszek.

Nekem ami nagyon fontos volt,hogy nagy kereke legyen,a rossz utakra.

2013. dec. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én a cobrát venném meg, de azt is használtan. Kb 20(!) babakocsin vagyok túl, rengeteg féle-fajta volt már a két gyerekem alatt. Annyira belejöttem, hogy már majdnem hivatásszerűen űzöm a kocsik adás-vételét...

A cobra könnyebb, dízájnosabb, jobban el fogod tudni adni ha már nem kell, vagy kisebbre váltasz.

A peg perego drágább, de nem sokkal különböznek, és több benne a hibalehetőség.

Ha a kinézete tetszik, nézd meg a bébé confort high treket,szinte ugyanaz a kettő, csak a b.c. olcsóbb. Újonnan már szerintem nem kapni.

Kiegészítők:

-bunda-vagy lábzsák, ezt te tudod, én a bundazsák híve vagyok, mert átmeneti időben elég egy takaró, hidegben viszont kevés a lábzsák, kell alá minimum egy overáll és takaró a gyerekre.

-esővédő kell, jól látod.

-napellenző nem kell, elég ami a kocsin és a hordin van, ha nyáron zavarja a babát a nap, még vehetsz napernyőt, bár sokat nem ér, nekünk volt a quinny buzz kocsinkon, le is lopták...

-pelustáskát te tudod. én utáltam, inkább a saját kistáskámat vittem, meg egy nagyobb nesszeszert a gyerek dolgainak alulra a hálóba.

Szerintem ami neked kell, esővédő egyelőre, a többit majd télen meglátod, mert a kicsid valószínűleg még hordiban/mózesben lesz, így abba jobban védve van, tehát a bundazsákot se vedd meg...

A fiamnak a Maxi cosi hordijába vettem egy bébé confort hug ion bundazsákot a brendon outletben 4000-ért (kiállítási darab volt), és azt használtuk a mózesbe is, amit összesen 3 alkalommal használt az ifiúr, mert utált egyenesben feküdni, szívesen aludt/nézelődött a hordiban...

Hordit is használtan vegyél, nem nagyon lehet leharcolni őket, és sokkal jobban megéri.

Ha gondolod, és találsz használt kocsikat/kiegészítőket, de bizonytalan vagy, küldd át, szívesen megnézem, lehet-e rejtett hibája, mert sajnos nem minden eladó becsületes...

Remélem segítettem.

2013. dec. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő válaszokat. Hasznosnak bizonyultak :) Akkor még nézelődök tovább. A Peg Perego-val kapcsolatban igazad van második. Kicsit többet olvastam róla és találtam több negatív véleményt is.


Tényleg köszönöm.

2013. dec. 31. 12:01
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves Második!


És Te melyik babakocsit találod a legjobbnak? A Quinny Buzz is nagyon tetszik. Illetve még a Concord Neo az, amit nézegettem. Plusz a Causalplay Kudu-t, bár az nem igazán van használtan.

2013. dec. 31. 12:05
 6/10 anonim ***** válasza:

Nincs mit, írj, ha találsz valamit, segítünk a továbbiakban is szívesen!

BÚÉK!

2013. dec. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Quinny buzz jó, számomra az egyik legjobb választásnak bizonyult anno, akkor már túl voltam egy Gracon, Cam Combin, Top rideren...

Ha használtan nézel, akkor csak személyesen vedd át, mert nagyon-nagyon sokat hibásan árulnak. Ha újan veszed, akkor nem nincs probléma, ha megteheted, akkor boltból vegyél, sok nagyon jó akció van! Pl az elefáni bababoltban általában van egy-egy színből akció, nemrég Maxi Cosi hordival adták a babakocsit 105.000-ért. Általában csak a kocsit adják ennyiért...

A casualplayről jókat hallottam, de nincs még annyira elterjedve itthon sajnos, nem ismerem. :(

Concord neo szintén jó választás, azt is csak ajánlani tudom, remek kocsi!

A quinnyben és a concordban is az a jó, hogy a pelustáska gond megoldva, én abba pakoltam mindent amit adnak hozzá a vázra.

A concord kiemelten jó minőségű, használtan szinte csak régebbi van, próbálj újabbat keresni, 2010-nél nem régebbit. Ezt a huzat színéből látod, az újabbaknak van egy minta az ülőrészén, és egy belső szűkítője is a kicsiknek. A brendon honlapján nézegesd meg a kocsikat, ha összehasonlítod a használtakkal, látni fogod a különbéget.

Sajnos újonnan horror drága (250.000 körül van a szett, ugye?)

2013. dec. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]

ez például új típusú, max 3 éves lehet, a gyenge pontja talán a kereke, de nem túl jó a kép.

Én a babakocsiban is annak a híve vagyok, hogy ha használtan veszek, akkor max 3 évest veszek. Ugyanúgy ahogy autósülésben is, annak is a kihordási/működési/biztonsági szavatossága 5 év. Tehát 5 évig garantálják az ülés biztonságát, utána már elfárad a műanyag. És azért 3 év, mert én legalább 2 évig használom.

A kisebbik gyermekemnek vettem 8 hós korában concord ultimaxot a brendonból, nincs 3 éves az ülés, és kinőtte...

2013. dec. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Remélem nem tűnök túl sznobnak, hogy a brendont, meg az elefánit emlegtem, de rengeteg akciójuk van, amikor jobban megéri újan megvenni egy-két dolgot, mint használtan...
2013. dec. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Egyelőre én is a brendon oldalát nézegetem. :) Ott számomra nagyon jól össze vannak foglalva az információk.

Sőt a casualplay esetében most az amazonon találtam jobb áron babakocsit. Meglátjuk.

De tényleg köszönöm az eddigi segítséget. Nagyon sok újat mondtál :) Tuti, hogy e babakocsik közül fogok választani: Quinny Buzz, Casualplay Kudu és az ABC Design Cobra, Concord Neo


Még szerintem keresni foglak:) Addig is BUÉK!

2013. dec. 31. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!