Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Kenguru vagy bébihordó kendő...

Kenguru vagy bébihordó kendő 1 hónaposan?

Figyelt kérdés

1 hónapos lesz lassan a kisfiam és nem tudom hogy kengurba szabad e hordozni vagy inkább kendőbe e.

láttam valamelyik kengurut 0 hónapos kortól ajánlják.

de olvasgattam és van aki nem ajánlja.



#kenguru #baba hordozás #babahordó kendő
2015. okt. 5. 20:48
1 2
 1/15 acelsziv ***** válasza:
46%

inkább a kendő. De olyan ami mindenfelé rugalmas. PL Liliputi. Vagy Mei Tai.

Kenguruból nagyon nézd meg, hogy milyet veszel, mert nem mindegyik jó. Az jó ahol a lábak M alakban vannak és térdhajlatig benne ül a baba.

2015. okt. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Kenguruban se 1 hónapost, se semmilyen korú babát nem ajánlott hordozni, nem támasztja a gerincét, és károsan hathat a csípőfejlődésre, mindemellett a babának és a mamának is kényelmetlen általában.

(mindig lesz aki azt mondja hogy használhatod, elvégre pénz beszél, el kell adni ezeket a sz.rokat is, már bocs :/)

2015. okt. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

A kenguru nem túl egészséges, nem megfelelő benne a baba tartása, a lábait nem támasztja alá megfelelően, és a gerince sem az optimális helyzetben van.


Ilyen picit szövött kendőben, karikás kendőben vagy rugalmas kendőben ajánlott hordozni.


Meitait a legtöbb tanácsadó ülni tudó babáknak ajánlja.

2015. okt. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 acelsziv ***** válasza:
3%
2: Gondolom te több diplomás ortopéd orvos lehetsz ekkora magabiztossággal. Mert nekem egy ortopéd orvos mondta el a feltételeit a jó csatos hordozóknak. És képzeld. Még a gyártók sem fizették le érte. Egyszerűen érti a szakmáját.
2015. okt. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Drága Acélszív, a kenguru és a csatos hordozó két teljesen különböző dolog!

Egy hónaposnak még olyan kell, ami nagyon rugalmas.

2015. okt. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Ez kenguru, és a merevségén túl a világon semmiben nem különbözik a csatos hordozótól: [link]


A kenguru nem ajánlott, mert nem adja meg a csípőfejlődéshez szükséges trpesztést, valamint nem támasztja pontról pontra a baba gerincét. Mint látod, a kenguruk között is van már olyan, ami megadja a terpeszt, lásd a fenti linket. De a klasszikus kenguru nem ilyen, hanem bugyi alakú és lifeg benne a baba lába, az rossz.


Ilyen pici babának rugalmas kendő, hosszú vagy karikás szövött kendő a jó.


Ajánlom FBon a Babahordozás kérdések és válaszok csoportot, ott nagyon sok hasznos infót lehet gyűjteni. Én is onnan tájékozódom, nem vagyok egy gyártónak sem az embere :)

2015. okt. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A csatos hordozónak nagy a terpesze és rendesen van benne a gyerek, jó a csípőjének, a kenguruban meg lefelé lóg a gyerek lába, megterheli a gerincét, ennyi, nem kell ezt túlbonyolítani!


Csatos hordozó:

[link]


Kenguru:

[link]

2015. okt. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
28%
Tipikus fekete-fehéren látó anyuka. Nehogy meg akard érteni más véleményét, nehogy másnak legyen igaza, mert akkor összedől a világ. Létezik már normális terpeszű kenguru. Mondjuk kétszer annyiba kerül, mint egy csatos hordozó. Az már más kérdés.
2015. okt. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 acelsziv ***** válasza:
57%
Ha megnézed újszülötnek én is a rugalmas kendőt ajánlottam. Hordozót kb fél éves kortól jó használni, mert stabilabb tartást ad. Mi a Liliputiban vettük mindkettőt. Azok ortopéd orvosok által is javasolt termékek. De nagyon meg kell nézni mit vesz az ember, mert tele van a piac szeméttel, amik tényleg nem tesznek jót a babáknak.
2015. okt. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem fekete-fehér, de most ha valaki nem vágja a témát, könnyen bevásárol valamit, amit nagyon reklámoznak, vagy valami mega-giga akció van valamelyik oldalon, whatever.

A kenguruk 90%-a nem megfelelő, akárki akármit mond.

Elvétve lehet találni olyat, aminek normális terpesze van, de nem az a jellemző. A kérdező tanácsot kért, arra válaszoltam.

2015. okt. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!