Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen babaülést vegyek? Mi a...

Milyen babaülést vegyek? Mi a különbség?

Figyelt kérdés
Az első babámat várom és megmondom őszintén, rendesen eltévedtem a gyerek cuccok erdelyében. Szóval az biztos, hogy az autónk isofixes, de nem igazán értem, hogy ha veszek egy három az egyben babakocsit amin szintén van hordozó rész is, akkor külön vennem kell egy isofixes hordozó szettet is, vagy pedig be tudom tenni valahogy a babakocsi hordozó részét, nem isofixes formában? Gondolom most ez egy kicsi hülyeségnek hangzik annak aki ért hozzá, de jelenleg nekem ez magas. Köszönöm a segítséget.

2019. máj. 26. 22:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Szia! Nincs tapasztalatom gyerekülésekkel. Viszont most végzem a Kresz tanfolyamot, és sz oktató egy szerintem életmentő dolgot mondott nekünk. Magyarországon nem terjedt még el az a fajta gyerekülés igazán, amit menetiránynak háttal kell beszerelni. Pedig az sokkal jobban védi a babát. A gyerekek 3 éves korig fejnehezek. Ha menetirány szerint ül, ütlözéskor előre húzza a feje, és eltörik könnyen a nyaka. Ha viszont menetiránynak háttal ül, sokkal nagyobb biztonságban van.
2019. máj. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia. Köszönöm ezt én is olvastam, illetve hallottam. Nem Magyarországon élek és itt elég nagy a felhozatal, ezért is vagyok elveszve benne. Remélhetőleg kibogozzuk a fajtákat és lehetőségeket és utána erre a pontra is rátérünk😊
2019. máj. 26. 22:45
 3/12 anonim ***** válasza:
1%
Olcsót. És arra is figyelj, hogy könnyű legyen kipucolni.
2019. máj. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Van amelyik 3 az 1 babakocsihoz isofixes hordozó van, van amelyikhez meg kell venned külön ,,talpat" a hordozóhoz és van amelyik hordozó beköthető biztonsági övvel is.Utóbbi állítólag a kevésbé megbízható, ezért is kezdett elterjedni az isofix, mert sok balesetben a biztonsági övvel rosszul bekötött hordozó,ülés okozta a legnagyobb gondot.

Megnézed a felhozatalt és eldöntöd melyik fér bele az elképzeléseitekbe.

2019. máj. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor ezek szerint csak utána kell járnom, hogy az a babakocsi amit választottam, melyik típusú hordozóval kapható😊
2019. máj. 26. 23:36
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Gyorsan tisztazzunk valamit.

Babaules az nem kifejezetten pontos, amig a baba nem tud ulni, addig hordozoban kell(ene) utaztatni. Ezeket legtobbszor (mindig?) hattal kell berakni. Isofix vagy biztonsagis oves megoldas mindegy, ugyanolyan biztonsagos mind a ketto, HA kepes a szulo a megfelelo modon bekotni a gyereket. Ha nem kepes, hulye vagy lusta, akkor az isofix annyiban jobb, hogy kevesebb teret enged a hibanak. Mondjuk aki annyira felelotlen, annak nem biztonsagi oves hordozo nem valo, hanem gyerek sem...

Viszont az isofixes talpak 50-100 ezerbe kerulnek, amolyan hulyek adoja jelleggel.


Kesobb, amikor a gyerek (magatol!) tud ulni, akkor johetnek a gyerekulesek, ott mar tenyleg ul a gyerek. :)

2019. máj. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó mindent leírt, pluszban annyit tennék még hozzá, hogy nem csak az ülést kell tudni jól bekötni, de a gyereket is. Semmit nem ér a jól bekötött ülés, ha gyerek nincs vagy rosszul van beleköt e az ülésbe.
2019. máj. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nézd meg a törésteszteket, nem feltétlenül az isofixes a jó, övvel is jól be lehet kötni az üléseket.

Egyes isofixesek pedig nem jók, a Nania pl. olcsó és nem igazán biztonságos még a kevésbé gagyi verziója sem.


Újszülötteket általában babahordozóban kötik be amit eleve csak háttal lehet betenni, de ha egy noname babakocsihoz adnak valami hordozót, arról nem feltétlenül készült törésteszt. Az első babám eleinte egy névtelen, régi cuccban szállítottam amit rokonoktól kaptam, utána inkább vettem egy 0-18-as háttal is beköthető Römer ülést. Ebből ki is lát.

Ha isofix bázistalpas babahordozót veszel, az is magasabb lesz.

Szóval szerintem törésteszt, ha öveset veszel akkor helyes bekötés és a gyereket is jól be kell kötni. Ha mernéd fejjel lefelé lóbálni benne a gyereket akkor úgy jó, babás fórumokon sok képen látom, hogy ott ül a gyerek a 200ezres ülésben és laza az öve.

2019. máj. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Isofixes kocsiba is be tudsz kötni nem isofixes ülést, az isofixes talp csak egy könnyebbség, egy plusz dolog.
2019. máj. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mostmár értem, az elhangzottak alapján mérlegelem a vásárlást. Köszönöm szépen a segítséget.
2019. máj. 27. 09:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!