Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mekkora méretű ruhát/kat...

Mekkora méretű ruhát/kat érdemes vennem egy február végi újszülöttnek?

Figyelt kérdés

Pontosabban az overálra gondolok. Abbòl már inkább 62-est vegyek? Egyáltalán ti miből és hány darabot vettetek? Nem szeretnék feleslegesen költekezni, de téli babával nincs tapasztalatom. :)

Minden érdekel!

Köszönöm :)


2019. szept. 26. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:

3200 grammal és 51 cm-el született a lányom, február közepén.

Az 56-os ruhában elveszett. Közel egy hónapig simán jó volt az 50-es ruha rá.

Mindenki mondta, hogy a kisméretekből (56) 1-2 db... lehet nem is kell, vagy csak az első 2 hétben....

Nekünk egy plüss overálunk volt, elég volt.

A saját esetemből kiindulva nem vennék 62-est, de babafüggő nagyon.


Ha gondolod írok tapasztalatokat, hogy miből mennyit használtunk.

2019. szept. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Első megköszönném ha leírnád. Kisfiam 3250-el született, rá is nagyok voltak az 56-os ruhák, ráadásul ő nyári baba, de mivel az overál alá öltöztetni kell, és 1-2 hétig nem nagyon viszem “nagyobb” utakra, így arra gondoltam hogy abbòl 62-est veszek. De lehet nagyon rosszul gondolom.
2019. szept. 26. 13:29
 3/7 anonim ***** válasza:
56-ost vegyél szerintem, a 62-es május-júniusban lesz talán jó rá, akkor már nem kell. Amikor meg kellene, el fog benne veszni. Az 56-ossal kihúzzátok az overálos időszakot szerintem. Ha meg nem, vesztel akkor egy 62-eset, de nem tartom valószínűnek. Egy átlagos (50 centi körüli) újszülöttnek az 56-os is baromi nagy, 1-2 hónap, míg egyáltalán belenőnek.
2019. szept. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Február közepén született a kisfiunk. 56-ost ajánlok, nekünk tökéletes volt. Mint már előttem írták, valóban babafüggő.
2019. szept. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
55 centi, 3,8 kg volt a lányom mikor született, szintén februári, az 56os ruhákat 2 hétig se használtuk. Szerintem várd meg míg megszületik, ameddig kórházban vagytok valaki biztos be tudja szerezni a megfelelő méretben.
2019. szept. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A babám januárban született 3900 grammal és 51 centivel. Sok 50-56 os ruhát vettünk neki mindenből, az 50 nem volt rá jó, az 56 pedig csak pár hétig. Overálból 3 volt neki, egy plüssös 62, és 2 vastag bélelt 62-68 méretben. Használtuk mind hidegtől függően.
2019. szept. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk jó volt a 62-es,3700g 54cm,és 4090g 54cm. De ha picit hosszabb a lábán, kezén, akkor sincs semmi, úgyse jár még.
2020. szept. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!