Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Megírnátok, miből hány darabot...

Megírnátok, miből hány darabot vettetek a babának 4-5 hónapos koráig?

Figyelt kérdés

Szeretném lassan elkezdeni vásárolni a baba ruhákat, de elképzelésem sincs, miből mennyit érdemes venni. A férjemmmel mindketten átlagos méretűek vagyunk, az eddigi UH-becslés alapján a baba is átlagosnak felel meg, szóval a tipikus 3200 grammos, 54 cm-es csecsemőket számítunk, plusz-mínusz valamennyi :)


A babaruhákat a miénkkel együtt fogjuk mosni (nem a fehérneműkkel, a sima felsőruházattal, úgyis vasalni tervezem) heti kb. két alkalommal, ennél többször nem akarom mosni.


Tehát annyira kevés babaruhát nem akarok venni, hogy minden másnap elindítsam félig üresen a gépet, de nyilván azt sem akarom, hogy halomban álljanak a soha fel sem vett babaruhák.


Nem tudom, hány 56/62/68-as bodyt, nadrágot, rugdalózót, saját, stb.-t lenne érdemes beszerezni. Ti miből mennyit használtatok?



2021. jan. 15. 20:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
A H&M - es 56-os ruhákba szinte beleesett a gyerekem 63 centivel. Ha ott veszel tuti jó. Én mindenből 10 db-ot vettem. Mivel nagy így majdnem 2,5 hónapos koráig hordta. Orvoshozmenős ruhája is volt 3 szett. Nem vittem túlzásba most. Az első gyereknél ilyenkor 5 hónapos korára zsákszámra álltak a kinőtt ruhák.
2021. jan. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem elég lehet mindenből 10-15 darab, viszont arra figyelni kell, hogy pici babák még sokat kakilnak és sokszor, nálunk rendszeresen akkora mennyiség volt, hogy folyt mindenhol kifelé... Szóval lehet, hogy sokat kell majd öltöztetni.
2021. jan. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

Igen, arra készülj, h.naponta többször is kellhet öltöztetni!

Amiből még érdemes sokat venni, az a textil pelus.

2021. jan. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
arra is számíts, hogy lesz legalább egy olyan baleset hogy úgy összekakilja a ruhát hogy könnyebb lesz kidobni, mint kimosni
2021. jan. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

68 as méretig nadrágot, pólót ilyesmit felesleges venni, csak jó tanács.

Body + rugi a legjobb kombo


Én bodybol jó sokat vettem, 20-25 db / méret


És rugibol 10-15



Hosszú ujjú bodyt nem nagyon vettem, úgysem azt adom rá a rugi alá.

Most már harisnyával jó a hosszú ujjú is.

De amig kicsi felesleges.

Kabát sem kell, csak overál.

2021. jan. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én babám 2 hónapos, már a 68-as méretet kezdtük és 3-as pelust hord. Bodyból 15-20 darab méretenként, rugiból 10. Kb 5 talpas naci (bár én azt nem nagyon szerettem) 5 talp nélküli naci, 2-3 pulcsi, néhány pár zokni. De ezek attól is függnek, Te mit preferálsz, én legjobban a hosszú ujjú body+rugi kombót szeretem. Textilpelusból van kb 20-25 db. Pelusból az 1-es méretet kb 2 hétig hordta, a 2-es méretet kb 1 hónapig. Most 3-asat hord. 1 bundazsákunk is van, 62-es jó még, újszülöttkorától ez van, akkor még elveszett benne, de nem zavart, lényeg hogy meleg volt. Kabát felesleges. Novemberi baba. 3650 g-al és 54,cm-el született. 50-es ruhát nem hordott.
2021. jan. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Csak kíváncsiság: miért kellett nektek több body mint rugi?

Nálunk soha nem volt olyan, hogy az egyik megúszta volna. Ha csere kellett, cserélni kellett mindkettőt. Persze nyáron elég volt a body önmagában is, de akkorra meg egyáltalán nem kellett (nekünk) rugi.

Évszakfüggő, hogy miből mennyi fogy.

2021. jan. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ilyen eset is van: átlagosnak mondták a lányom méreteit és 4200g-mal és 54 cm-rel született, így azzal kezdtem, miután hazajöttünk, hogy az összes 44-es, 52-es és 56-os ruhát, amit kimostam és kivasaltam, el kellett rakjam. :D :D
2021. jan. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha 54 centis babára számítotok, akkor 62-esnél kisebb méretet fölösleges neki venni (kivéve H&M-esből, ahogy az első is írja, mert ott a babaruhák nagyobbak mint az átlag).

Attól is függ, mennyire van szükségetek, hogy van-e pl szárítógép, vagy meg kell várni, hogy a teregetés megszáradjon? Ha van szárítógép, szerintem sokkal kevesebb ruha is elég.

2021. jan. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%

8, és minek vettél koraszülött méretet egyáltalán? 44-es és 50-es az (52-es nem létezik).

Időre született átlagos csecsemő 56-ossal indít (átlag: 3500/50)

2021. jan. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!