Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Akik félreteszik másoknak a...

Akik félreteszik másoknak a baba-, gyerekruhákat: hányas méretig teszitek? Akik másoktól örököltek ruhacsomagot: hányas méretig igényeltétek?

Figyelt kérdés
Elkezdtem félretenni a tesóméknak a gyerekeim ruháit. Még csak a 80-asaknál tartok, de a kismama holmikkal együtt már összegyűlt kb. 5 doboz. (És ezeket logikusan nem fogom egyben rájuk sózni. Minek egy újszülöttnek 74-es ruhaszett?) Na de a végtelenségig sem szeretnék dobozolni, dobozokat tárolni. Gondolom, egy idő után elegendő a valóban kiváló állapotúakat megőrizni, mondjuk, amikor már kevesebb a maszatolás és nem napi 4 váltásruhát igényelnek a gyermekek.

2021. jún. 29. 23:31
A kérdező szavazást indított:
Csak újszülött babaruhákat adtam/jöttek jól: 50-62.
Baba ruhákig adtam/jöttek jól: 62-80.
Kicsi gyerek ruhákig adtam/jöttek jól: 80-92.
Bölcsiig adtam/jöttek jól: 92-98.
Oviig adtam/jöttem jól: 98-110.
Még ovis kor után is adtam mindent/örültem mindennek.
Ovis kor után csak néhány dolgot adtam tovább/dolognak örültem.
16 szavazat
 1/5 babyboom567 ***** válasza:
92%

Majd belejössz:)

4,5 évesem van, simán igényel 4 váltás ruhát egy nap,(itthoni,utcai,ovis benti,ovis kinti,ovis pizsi, játszóteres,+ ha leeszi,leissza,összefestékezi,stb)

Mi a mai napig kapjuk a ruhát, de pont szerencsések vagyunk,mert amit kinő az ismerős gyerek,abba a következő szezonba belenő az én gyerekem.(most kaptunk 2 zsák ruhát ami őszre már jó lesz)

2021. jún. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Én eladogatom lányom ruháit.

Ahogy ki nővi őket.

2021. jún. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel egy idő után jóval lassabban nőnek, mi pl eljutottunk hamar oda, hogy az egy évvel kisebb unokatesónak nem tudok ruhát adni, mert mire eljuttatom hozzájuk, ő is kinövi.

De amúgy a 10 évesem is kapott nemrég pár farmert, tökre örültünk neki. Sőt, a kiskamaszom is örökölt pár megunt holmit egy alacsony, vékony barátnőmtől, az is szuper. Most meg éppen az én "kinőtt" farmersortomban és pólómban táborozik. :D

2021. jún. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, kiegészítés: a 10 évesről adunk tovább ruhát a 9-8 éves haveroknak, de sosem egyben, hanem eljönnek, és kiválogatják azt, ami tetszik a gyerekeknek, és tényleg hordani is fogják, mert feleslegesen ők sem őrizgetnek olyat, amit nem használnak.
2021. jún. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Fiam 2 éves múlt, eddig 1db ruhát nem vettem neki kb. 3 helyről is kapjuk, így több is van kb, mint kellene.


Én elraktam mindent, ami használható. Barátnőm mikor terhes lett, a felét odaadtam nekik kb.

Most újra babát várunk, most kislányt. Így az itthoni ruhakat át fogom válogatni az uniszexeket tartom meg, a többít ajándékozom.

27hetes terhes vagyok, de 1 évre minimum megvan minden ruha a kiscsajnak, már most annyit kaptunk pluszba.

2021. jún. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!