Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Milyen ruha darabból hány...

Milyen ruha darabból hány darabot érdemes vásárolni újszülött kisfiúnak?

Figyelt kérdés
Még van pár hetünk hátra, most kezdek el vásárolgatni. Miből mennyit szerezzek be hogy elég legyen a kisfiamnak a kezdeti hetekben?
2021. szept. 20. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz eltalálni. Elsőre 5-öt vettem kB pl body ól és nyári baba volt. Bukott, kifolyt a kaki. Nem volt elég. De ő nagy baba volt és 62 essel Kezdtem, hiába vettem kisebbet is.


Második nem bukott, ritkán folyt ki a pelus, szinte napi 1 ruha elég volt rá.


Legyen egy kezdő szett. Vagy használtból tartalék

2021. szept. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy hogy van-e szárítógépetek vagy sem. Mert ha van akkor szinte elég mindegyik ruhadarabból 3 db.


Az én fiam téli, kb 5-5 rövid és hosszú ujjú bodyja volt, 2 harisnya, 2 nadrág, 3 rugdalózó, 1 vastag hálózsák, 1 otthoni overal, 1 utcai téli overál, zoknik, talán 2 pulcsi de sose használta.

(szárítógépesek vagyunk)

Lehet kihagytam valamit, de én ezekre emlékszem. 1 hónap alatt kinőtte ezeket úgyhogy nem a kezdő szettet kell első sorban betárazni. Inkább a 3-6 hónapos ruhákba érdemes befektetni, azokat tovább hordják általában.

2021. szept. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk most múlt egy hónapos, első baba, életünkben nem pelenkáztunk ezelőtt. Sokszor kifolyt a pisi az elején, illetve amikor lekerült a pelus a hidegebb hőmérséklet miatt gyakran pisilt. Volt, hogy napi 5 body+rugdalózó kellett az első 2-3 hétben. Mi használtan vettük néhány száz forintért a ruhákat, de vennünk kellett még hozzá ugyanannyit (akkor sajnos nem találtunk használtan). Azt a méretet is kinőtte már. Így a saját példámon keresztül azt mondom, hogy keveset vegyetek, aztán meglátjátok. Apuka jó eséllyel el tud menni megvenni,ha kevés, ami van.
2021. szept. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nincs szárítógépünk,én is kezdő anyuka leszek valószínű kifolyik majd ez az, vagy büfi. Akkor inkább 10 db body és pár rugdalózó meg kisnadrág. Őszi baba lesz majd rétegesen kellesz öltöztetni.

Bent a házban elég lesz body és rudalózó kis sapival első hetekben?

2021. szept. 20. 19:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Az jó igen. Meg egy kényelmes kis pokróc amiben kuckózhat :) mivel nem nagyon mozognak, nekik hűvösebb lehet a 25 fok mint nekünk. Mi amúgy télen 20-21 fokot tartunk a házban, a pici ugyanígy body+rugdalózóban volt és egy kötött takaróban. Nem volt nyűgös hogy fázik vagy melege van. Ti is majd kiismeritek, hogy mennyire szereti a meleget.

Viszont a sapka szerintem alkat függő, a fiaim annyira forgatták a fejüket és mellesleg nagy fejűek is, hogy amíg nem ültek fel, addig a sapka sosem állt meg a fejükön, leszedték. Csak a megkötős… :D

2021. szept. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!