Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Miért vesz valaki használtan...

Miért vesz valaki használtan gyerekcipőt?

Figyelt kérdés

Ráadásul sokszor több ezer Ft-ért, amennyiért egy olcsóbb újat is tudna venni. Egy használt, kitaposott cipőnél szerintem még az olcsóbb, egyszerű cipő is kevésbé káros...

A másik oldalról persze érthető, hogy a 10e Ft-os cipőt nem akarja 3 hónap után csak úgy kidobni, de ez ilyen...



2022. jún. 3. 11:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Az egy dolog hogy valaki annyiért hirdeti, de el is kel?


Egyebkent nyilván anyagi okokból.

2022. jún. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Nekem semmi bajom a használt babaruhákkal, örököltünk is sokat, és turizni is szeretek, de pont úgy vagyok, ahogy te, hogy cipőt mindenképpen újat veszek. Az ember lábformája nagyon el tudja deformálni az eredeti cipőt. Persze egy kocsicipőnél nyilván nincs jelentősége, de onnantól, hogy jár benne, nekem fontos szempont.
2022. jún. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Nekem 4 gyermekem én is szoktam használtan venni cuccokat nincs vele semmi gond de nyilván ha drágább akkor meg veszem újjan
2022. jún. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Mi venni nem szoktunk, de kaptunk már cipőt. Siman ráadom. Nyilvan egy agyontaposottat nem adnék, de egy olyat, amit kb 5-6x vett fel az előző tulaj, simán


En alapból adok a cipőbe talpbetétet, igy pont nem art semmit.


En is vettem magamnak használtan mar cipőt nem is egyszer.

2022. jún. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem cikknek tartja, ha pont az ő gyerekének nincs márkás cipője, azért veszi meg inkább használtan. Hogy a többi anyuka ne nézze ki, ne szólja meg.
2022. jún. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Nem mindenki tudja megvenni az új márkás cipőt.

Másrészt fenntarthatóság szempontjából sem utolsó dolog használtan venni ruhát, cipőt, stb.

Szerintem kitaposott, szakadt, lyukas cipőt senki nem fog venni több ezer forintért, ez hülyeség! De ha jó állapotú, akkor miért is ne?

2022. jún. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Én hasznaltan veszek cipőt. egyrészt nyilván azért mert így olcsóbb, másrészt meg azért elegge túlzónak találom, hogy az elmúlt 10 évben elkezdett minden gyerek lába eldeformalodni a használt cipoktol mikozben ezelőtt evezredekig meg egymás cipojeben jártak a gyerekek és ez volt a legkisebb bajuk!

Szerintem elég jó állapotú cipőket hirdetnek használtan, nekem kicsit sincs buntudatom emiatt. Csaladban is szokott menni az öröklés.

Ha nincs valami különleges ortopédiai állapot akkor szerintem nem indokolt ezen aggódni, inkább azon kellene hogy a sok új cipő és babakocsi meg minden új kacat majd a szeméttelepre kerülve hogy fog igazán nagy gondot okozni a gyerekeknek!!!

2022. jún. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Tőlem mindig megveszik a kinőtt Superfit/Geox cipőket féláron. Nem kitaposott, van amit mondjuk 2 hónapig hordott a gyerek.. Szerintem sokkal jobb, mint valami gagyi új kínai.
2022. jún. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Használt ruhát én is veszek a gyerekeknek, konkrétan csak a cipőn csodálkoztam. Nyilván nem azzal van a baj, amit láthatóan alig használtak, hanem van, aki kiárulja a kitaposott cipőket.

5# elég szomorú, ha valakit csak ez vezérel. Más, ha a jobb minőséget akarja, na de divatból...

2022. jún. 3. 13:50
 10/12 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, én amúgy nem divatozást értettem ez alatt, hanem aggodalmat inkább a megszólás miatt.
2022. jún. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!