Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mi baja van sokaknak a használ...

Mi baja van sokaknak a használt baba-és gyerekruhával?

Figyelt kérdés

Megjegyzem: mindenkinek szíve-joga olyan ruhát adni a gyermekére, amilyet akár, az enyémeknek is van új ruhája.


Csak szimplán a logikát nem értem abban, amikor valaki egy-egy kérdés alatt olyanokat kommentel, hogy fúj, ő biztos nem járatná a babáját más lehetett ruháiban.


Nem értem, egy használt gyerekruhában mi az undorító? Nyilván az ember kimossa, kitisztítja, mielőtt ráadja a gyerekére, a boltban mindenki által összefogdosott ruha miben más?


Aki azért nem vesz használt ruhát a gyerekének, mert fúj, az a saját kisbabája kinőtt ruháiról is azt gondolja, hogy azok kinőtt undormányok? Mit tesz a gyereke a ruhákkal, hogy másnak undorító levetett göncként kell rá gondolnia?


Nem értem a logikát, bevallom :D



2022. szept. 22. 12:48
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
80%
Egyébként miért ne hirdethetném fennen hogy a pepcoban is vásárolok? Volt hogy megdicsérték a gyerek ruháját, meg én is egy másik gyerekét, mindkettő pepcos volt. (Ja, tudom, mindketten proli szülők vagyunk :D)
2022. szept. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
83%
én se értem, mi ez a nagy pepco utálat.. 6 év van a két lányom között és én rengeteg pepcos ruhát raktam el, hogy jó lesz majd egyszer, ha lesz kistesó. 6 évet álltak az ágynemű tartóban, de meg nem mondanád róluk. Sok néz ki úgy, mintha vadonatúj lenne.
2022. szept. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
81%
Mi is kaptunk a rokonságtol újszülött ruhákat használtan. 3 nagy zsáknyi ruhábol volt vagy 10 darab ami normális állapotú volt. A többi besárgult, foltos, lyukas. Ezek után én is maximum 1-1 kabátot, overált fogadtam el. A bodykat, rugdalozokat pedig megvettem. Igen, még a Pepcoban is.
2022. szept. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%
Engem nem zavar ha varrható a lyuk vagy ha foltos hisz úgyis elhasználja a gyerek és pikk pakk kinovi.
2022. szept. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Csak a saját magam nevében tudok véleményt megfogalamzni, ezt előre leszögezném :)

Hádában imádok vásárolni, nagyon jó mínőségű alig használt dolgok vannak főleg pici babáknak. Vannak ismerőseim akiktől szívesen fogadok használt holmikat, mert szuper jó állapotban vannak.

Amit nagyon utálok és az illető rokonakat nagyon nehéz leszerelni, amikor rommámosott, foltos, szakadt, szó szerint rongy állapotú cuccokat akarnak rámsózni zsákszámra. És mikor szépen próbálod hárítani, hogy köszi ez a méret már van elég, meg nem tudom hova rakni, stb, akkor totál besértődnek, hogy milyen válogatós vagyok, inkább örülnék, hogy adják. Örülnék, ha nem egy rakás felmosorongy állapotú cuccot kapnék... na ezekkel a "használt" ruhákkal komoly gondom van és nem nem fogom a gyerekemre adni az tuti. Nyilván a békesség kedvéért nem azt mondom, hogy szemét, amit adni akarnak, hanem azt vagyok kénytelen hazudni, hogy nem szívesen adok használtat a gyerekre, meg a kik-pepco vonalon mindent meg tudunk venni újonnan, nincs hely a szekrényben, blablabla...

Tehát használt ruha és használt ruha között is van különbség. Ha valaki csak rongy álapotú cuccokkal találkozott, akkor tuti úgy van vele, hogy nem ad használtat a gyerekére.

Ugyanez él használt baba játékokra is, mikor a törött műanyag vackokat akarják odaadni, hogy ja csak meg kell ragasztani, ja nincs meg a játék fele, hiányzik 5-10 puzzle darab, stb, na az se kell köszi...

2022. szept. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
75%

vetem egy időben hádában lányomnak ruhát de semmi kedvem nem volt viszont eladokal versenyezni,vettem magánszemélyektöl is de nem sokszor mert nem volt sok olyan ami tetszet volna és megérte volna .

ugyhogy én is inkåbb ujat vettem lányomnak.ugyan annyiba kerül és biztos hogy van méretėbe ,viszont ėn adtam el sok låny ruhåt a helyi baba mama facebook csoportban. jó áron .

viszont manapság inkább ingyen oda adom egy ismerösömnek akit személyesen ismerek .

2022. szept. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
85%

Én szeretek használtan vásárolni, ki lehet fogni jó dolgokat fillérekért. Pl Anyum tegnap talált tipegő hálózsákot 15 helyett 3000-ért, hibátlan állapotban. Én is csak a hibátlan darabokat szoktam eladni, amin maradandó folt lett, azt max ingyen elvihetőre hirdetem, vagy kidobom.

10 hónapos a lányom,most kezdett mászni, most kezdi igazán igénybe venni a ruháit.

Volt sok rossz tapasztalatom is, kaptunk zsákszámra olyan darabokat, ami kopott, foltos, agyon mosott, "otthonra jó lesz" felkiáltással. Nem jó. Nem szeretem feleslegesen öltöztetni a gyerekem, nem adok rá külön otthoni ruhát. Ma mondjuk befürödtem egy használtan vásárolt darabbal. A gumi szétfoszlott benne, és miért is ne, nem egyszerűen cserélhető, hanem szét kell bontani a derekát, mert bele van varrva. Nem gond, lebontom, varrok rá passzét, és meg lesz oldva.

2022. szept. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
83%

Nekem van ismerősöm, aki fujjog, de ő tipikusan az, aki saját magának is csak márkás cuccot vesz akkor is, ha nem feltétlenül tehetné meg (az én értékrendem szerint). Szerintem tök oké egy turis cucc is, ahol amúgy tök jó minőségű, márkás cuccokat ki lehet fogni, de mindegy. Ebben sosem értettünk egyet. Szerinte a gyereke megérdemli, hogy új ruhákba öltöztesse őt, engem meg magamon sem érdekel, ha használt van, pedig egy felnőtt ruhát jobban elnyűnek akár. Tök más az értekrendünk, ennyi.

Én azt sem értem, ha valaki ingyen kap valamit és panaszkodik. Két helyről kapunk folyamatosan kinőtt ruhákat, mindketten mindig szabadkoznak, hogy nem válogatták át, ne haragudjak, ha találok benne foltosat, szakadtat, ők is csomót kaptak, átnőtt is van köztük, stb., dobjam ki, ami nem kell. Engem nem érdekel. Megkapjuk, leválogatom mi az, ami nekünk használható, tetszik, mi az, amit én jószívvel már nem adnék rá, az kuka, a többit vagy elteszem tartaléknak, vagy ha nagyon sok, akkor majd tovább ajándékozom. Szerintem ez annyira jól tud(na) működni anyukák között mindenféle sértődés nélkül. Van facebookon is olyan, akitől rendszeresen vásárlok, pont annyival idősebb a kislánya, hogy a levetett cuccai az enyémre jók. Mindig előbb nekem küldi és csak utána hírdet. Olyan jóban lettünk, hogy csomószor plusz ruhákat, vagy játékot is mellé tesz, csak vigyem. :D Nem tudom más hogy van vele, engem ezek az ingyen/jelképes áron csere-berék tök jó érzéssel töltenek el.

Ha tehetem, a második gyerkőc után én is inkább elajándékozom ismerősi körben a ruhákat. Nem fogom egyesével átnézegetni, én is el fogom mondani, hogy bocs, ha van köztük foltos, vagy szakadt, nyugodtan dobd ki, ennyi. Szomorú, ha valaki megsértődik ezen.

2022. szept. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
80%
#18, szerintem prosztóság olyat adni, ami kukába való.
2022. szept. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Ami nekem kukába való, az nem biztos, hogy neked is és fordítva.

Vagy ami nekem nem tetszik, az attól még lehet használható és lehet ismersz olyat, aki örül ennek is.

Azért mert 50 darabból van pár, ami kuka, ne legyen már prosztó egy anyuka. Sem időm, sem energiám két gyerkőc mellett átnézni egy zsák ruhát, amit ingyen átadok másnak. Elmondom, hogy lehet benne ilyen is, dobja ki, ha nem kell, ennyi. Szerintem ezt túlfújni prosztóság, de nem vagyunk egyformák.

2022. szept. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!