Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Első babám lesz ( június...

Első babám lesz ( június elejére vagyok kiírva) . Érdekelnének a tapasztalatok ruha téren, mert nem tudom eldönteni, hogy elsőre miből mennyit vegyek? Eddig 56 és 62-es méretben vettem pár bodyt.

Figyelt kérdés

2023. máj. 1. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Azok a praktikus ruhadarabok, amit jól szet lehet patentolni, hogy könnyen belecsomagold a babát. Nálam a h&m átlapolós bodyk jöttek be, rugiból a zipzárasak is jók. Nadrágból eleinte talpasat használtam, utána a h&m 5 darabos pamut nadrág csomagokat vettem, aminek lehajtható a dereka, és nem gumis. Ez nem szorítja el, és kényelmes.

Júniusra nem kell meleg ruhákból betárazni, de azért legyen pár db abból is.

2023. máj. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meretenkent kell kb 10 body és 5 rugi, de nyáron a rugibol nem kell ennyi, mert legtöbbször csak bodyban lesz. Neked 56-bol hosszujju body nem kell vagy csak 1-2, rovidujjut vegyél. Ujjatlan body is jó nagy melegben, de nekem alig volt rajta. Esetleg napozot vehetsz nyárra. Nadrág, pulcsi, kisnadrag, zokni, póló nem kell. Én ezeket mind megvettem, pedig póló csak 1 éves kora után volt rajta, mert a body jobb egy babának. Nálunk maszasig, kb. 7 hónapos korig a body, rugiban volt szinte mindig, esetleg talpas nadrag, de az is 68-as mérettől.
2023. máj. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én napozóba szerettem öltöztetni a kislányomat leginkább (június elején született). Eleinte csak annyit öltöztettem amennyit muszáj, akkor is leginkább hosszú, talpas rugiba. Be voltam tojva, na... :D Aztán mire megbátorodtam, addigra már pusztulat meleg volt, hogy többnyire a napozókra, vagy rövid body, rövidnacira tértünk át. Szerintem gondold végig, hogy milyen idő szokott lenni nálatok bent nyáron és hányszor szeretnél mosni egy héten. Egy napra számolj 2 szettel. Jó esetben elég egy, rosszabban akár 2-3 csere is előfordulhat naponta. Egy-két hosszú cuccunk is volt, meg pulcsi, de nem nagyon használtuk.

62-es ruhával készültem zömében, mert nagy babának saccolták, plusz volt egy alap készlet 56-osból is. 5-6 body, rugi, ilyesmik.

Végül 53 cm-rel született elvileg, de hetekig úgy lógott rajta az 56-os ruha, mint tehénen a gatya, így anyu vett egy pár kisebb rucit neki.

2023. máj. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A nagyobbik gyerekemre jó volt pár hétig az 56-os, a kicsi 55bcentivel született, rá egy darab 56-osat tudtam ráadni, muszáj volt a 62-eset. Mindketten nagy súllyal születtek. Júius elején már amúgyis jó idő éesz, vehetsz talp nélküli rugikat, napozókat, és akkor abból az 56-os is jó lesz nagy valószínűséggel.
2023. máj. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem 52 centivel született a kisfiam, az 56-os bodyk mind nagyok voltak rá, 50-es cuccok kellettek neki. Mázli, hogy az egyik örökölt ruhacsomagban volt pár 50-es gatya, body. Kb 5 nadrág és 5 body volt vetésforgóban, és mindig volt neki tiszta.

Azokat 1 hónap után kinőtte.

A HADA kidsben én túrnék 1-2 50-es cuccot. Csak a biztonság kedvéért. Max tovább adod.


Most 3 hónapos lesz, még jók rá az 56-os ruhák, de kezd a 62-es stóc is használatba jönni. Ezeket is örököltük, van vagy 20 bodyja meg ugyanennyi nadrágja, de a felét sem hordaná ha nem cserélgetném. Kb csak azért kap friss ruhákat, hogy ne aszalódjon ugyanabban napokig. Persze vannak napok amikor 5-ször is cserélek rajta mindent, mert lebukja, letejezem, kifolyik ez az a pelusból.

2023. máj. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat! Sokat segítettetek!
2023. máj. 11. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!