Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Milyen a jó szandál totyogó...

Milyen a jó szandál totyogó babának nyárra?

Figyelt kérdés
Kisfiam pár hónapja magabiztonsan jár. Könnyebb puha szandált vennétek nyárra, vagy valami kérgeset? Zárt vagy nyitott?

2023. máj. 25. 07:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Én DdStep magasszárú szandit vettem,ami tartja a bokáját.
2023. máj. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Persze csak akkor,amikor már 1 hónapja stabilan járt.

Előtte zoknicipője volt.

2023. máj. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%

Ugyan árulja már el valaki, miért kellene egy gyerek "bokáját tartania" a cipöfélének? Az ember mezitlábra lett kialakulva, semmi, de semmi szükség cipöre (legfeljebb nagyvárosban a kosz ellen, vagy télen hideg ellen), de a legegészségesebb mezitláb. De ha már feltétlen akar valaki nyárra szandált, akkor semmi esetre sem szabad olyat, ami "tartja a bokát", mert ez csak megakadályozza a lábizmos fejlödését.

Ha meg netán valami orvos mondott ilyet, az elmaradt vagy 100 évvel.

2023. máj. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Én zárt orrú D.D Step barefoot szandált vettem neki első nyáron. Nagyon hajlékony a talpa nincs semmi alatámasztás, így tudnak erősődni az izmai. Egyébkén, ha lehet minél többet legyen mezítláb a szabadban.
2023. máj. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
#3 Nekem egy ortopédus mondta, hogy azért érdemes időnként bokát tartó cipőt adni rá, hogy addig ne a boka tartással legyen elfoglalva, hanem tudjon erősödni a többi kis talpizma. Én is a lehetőleg meztelenül tartás híve vagyok, csak azért mondom, hogy ez egy frissen képzett szakember véleménye. :)
2023. máj. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Lilliputi puhatalpú volt rajta, vagy mezítláb volt.
2023. máj. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez a "frissen képzett"" szakember sem utd semmit az izmok müködéséröl". Ha nem mozhatja a bokát, akkor a talpizmok sem tudnak megfelelöen müködni, azaz sokkal nagyobb esélye van a lúdtalp kialalkulásának.

Az izmok nem úgy müködnek, hogy "egy" erösödik, a többi meg akadályozni, hanem az összes izomnak egyszerre kell müködni ahhoz, hogy a megfelelö egyensúly, a összehangoltság kialakuljön.

2023. máj. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
39%
Én csak egy indokot mondtam, hogy miért mondják az emberek, hogy jó, ha tartja a bokáját. Ha ez az ortopédus iskolában tanulta ezt az elvet, akkor valószínűleg ez egy gyakori elképzelés. Nem azt mondtam, hogy igaza van...
2023. máj. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
Én is D. D. Step barefoot cipőket és szandált szoktunk venni, na, meg itthon a kertben mezitláb jár.
2023. máj. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

Tornadora szandija van, ddstep barefoot cipője, liliputi puhatalpúja, és mezítláb is jár, ahol biztonságos.

Ahány szakember, annyi féle az ajánlás. Mindenki másra esküszik, a laikus szülő meg elveszik a sok infoban.

2023. máj. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!