Tudnátok segíteni milyen ruhákat vegyek a babámnak?

Figyelt kérdés
Még nagyon messze vagy a szüléstől, február fog érkezni a bébi, tudnátok tanácsot adni, hogy milyen alapszettet érdemes neki így vennem az első 1-3 hónapra? Utána úgyis jön már a meleg.... Én magam a minimalizmus és a kapszula gardrób híve vagyok, nem tudom ez mennyire működhet babánál, de nem akarok túl sok téli ruhába befektetni, hisz úgysem használnánk ki.

2023. jún. 6. 19:45
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
40%
Várj a genetikai tesztig,utána elég 5 db rövid rugi,5 db kezes lábas rugi,pár darab sapka és talán téli baba overál attól függően hideg lesz-e viszont utóbbi szülés után is ráér.
2023. jún. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
54%
Ez engem is érdekelne,én decemberben szülök majd,első baba szóval fogalmam sincs
2023. jún. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

45 napos ciklusaim vannak, mivel előző mensitől számolják hivatalosan így most 10 hetes vagyok, nyilván korrigálni fognak a 12. héten. Eddig ahogy néztem az ovumtól, január 20 - február első hetéig esélyes a születés.,


Egyébként nem most akarok bevásárolni, szimpla kérdés volt, nem hiszem, hogy ne tehetnék fel egy kérdést. Plusz ez elvetélés is egy olyan dolog, hogyha elvetélek, elvetélek, más meg megvesz mindent és két napot él a baba. Szóval marhára nem azon fog múlni semmi mikor kezdek vagy nem kezdek bevásárolni.

2023. jún. 6. 20:19
 4/34 A kérdező kommentje:

3-as


Babapulcsit meg ilyeneket szokás venni egyébként? Vagy úgyis az elején csak keveset lesz kint, így elég csak az overál? Bent úgyis megy a fűtés.

2023. jún. 6. 20:22
 5/34 A kérdező kommentje:

4:


Április 2-a volt az utolsó menstruációm időpontja. ;)

2023. jún. 6. 20:23
 6/34 A kérdező kommentje:
Az embrió pedig méretében most 7 hetesnek felel meg, de a dokim szerint ez nem jelent semmit, mert egyrészt lehet, hogy kisebb, plusz 12. heti UH-n tud majd méretből korrigálni.
2023. jún. 6. 20:25
 7/34 anonim ***** válasza:
79%

Persze, bármit kérdezhetsz, csak eszembe jutott, hogy én most lennék 12hetes, ha nem vetéltem volna el, és decemberben született volna. Ha most terhes lennék, február 2.felében szülnék és még 1 hetem van a nem vártig.

Szóval nem volt logikus, hogy miért akar valaki max.6hetes terhesen júniusban téli ruhát venni🤷🏼‍♀️

#4

2023. jún. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Sajnálom, ami veled történt. De ha azon rágódnék, hogy bármikor elvetélhetek, ezért inkább nem nézegetek semmi ilyesmit, ami gyerekvárással kapcsolatok, akkor egy idő után becsavarodnék és többet ártanék mind a babának, mind pedig a saját mentális egészségemnek. A babánk pont egy évfordulós utazás alatt fogant meg, pedig egy éve próbálkozunk, már átjárhatóságin gondolkodtam, így én ezt egy jelnek veszek, hogy nem véletlenül történt így, és nem is lesz semmi baj.
2023. jún. 6. 20:29
 9/34 anonim ***** válasza:
80%

#11! Persze, nem kell azon rágódni. Én nem vennék ilyen korán, nem csak a vetélés miatt, hanem, mert van egy halom örökölt, ráérek kiegészíteni. De főleg azért, mert nincs kedvem bejárni a várost érte olyankor, amikor minden napozókkal van tele. De tudom, nem mindenki foglalkozik ilyenekkel, mindenki akkor vesz, amikor akar.

Amúgy én nem csak gondolkodtam az áthatósagin, hanem megvolt az időpont is, csak nem tudtam menni, mert hát terhes lettem🤷🏼‍♀️ Szóval én is jelnek vettem, rossz vége lett, de azt legalább megúsztam.😁

#10

2023. jún. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
92%

Leírod, hogy kapszulagardrób és utána babapulcsi? :D

Oximoron.

Kapszulagardrób 1-3 hónapos babának:

Rövid body + hosszú ujjú pamut rugdalózó = éjjel-nappali outfit egy újszülöttnek bentre és kintre se kell más, csak erre egy időjárásnak megfelelő overál, plusz sapka.

Kész, megvagy.

Pulcsi nem praktikus. Felgyűrődik, kint van a dereka, kényelmetlen amíg nem jár. Ugyanez a pólókkal.

Nadrág, leggings onnantól lesz jobb a ruginál, hogy kúszik, mászik.

2023. jún. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!