1-2 éves gyereknek milyen gyakran kell új cipő?

Figyelt kérdés

Csak nagyjából tájékozódnék, hogy mire számítsak, mert lassan aktuális lesz a cipő kérdés. Túléli egy cipő azt, hogy kinője a gyerek, vagy az elején még gyorsan tönkremegy? Milyen gyakran nőtte ki a te gyereked az övét? Tudom, hogy ezer gyerek annyi féle, de mégis? Egy hónap? Három? Fél év?

Bármilyen egyéb első cipős jótanácsot szívesen fogadok! D.D.Step Barefootot néztem.

Köszi mindenkinek a választ! :)


2023. jún. 28. 22:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Áprilisban volt 2 éves a fiam, egy éves kora előtt már járt, így volt cipője. Egy szezont eddig minden cipő kibírt, nem kellett méret miatt másikat venni. Mi dd stepet használunk, azok nem mennek tönkre. Egyszer vettem a deicmanban is cipőt neki, na az tönkrement, vehettem újat. Ebben az egy esetben nem bírta ki csak a szezont, de váltottunk is rögtön vissza dd stepre.
2023. jún. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Hat tenyleg valtozo. Ha most a tokeletes peldat akarod hallani, kb 2,5 havonta. Nalunk 2 havonta volt.

A bartanomnel pl 3 honapig semmi novekedes utanna 2 szammal ugrott a baba laba.


Ez olyan mint a fogakkal kb van aki gyorsabban van aki lassabban noveszti :)

2023. jún. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A szezon alatt a 3 hónap/1 évszakot érted, ugye? Nagyon köszi a választ!
2023. jún. 28. 22:20
 4/19 anonim ***** válasza:
51%
Ja és első cipőnek puha talpú cipőt vegyél, ne normális cipőt, mert nem fog tudni benne járni. Én ennek nem olvastam utána, így vettem egy sima dd step cipőt, majd utánaolvasva visszavittem és kicseréltem puha talpúra. Abban már járt, nagyon szerette.
2023. jún. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%
Tavaly októberben lett 1 éves. Nekünk télen kellett először rendes cipő, a kis bakancsnak kb semmi baja nem lett, durván 3 hónapig hordta, és csak lépkedett benne óvatosan. Utána két cipőt vettem egy vastagabbat, ami a hűvös átmeneti időre jó, meg egy vékony nyárit, ezek egy méretűek. Ezeket hordja gyakorlatilag kb február óta, a vastagabb cipőnek semmi baja, csak koszos, mint a fene, a vékonynak az orra picit elkopott. De azóta már rohangál ezerrel és mászik mindenre, tehát kapja a cipő rendesen az áldást. Egyelőre még mindig teljesen jó a lábára, de szerintem őszre kinövi őket. Itthon a kertben meg mezítláb rohangál.
2023. jún. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
Igen, évszakonként értettem. Érdekes, hogy másnál nem így van, mert a fiamnak sok játszótársa van, ők is évszakonként váltanak méretet.
2023. jún. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ mit csinál benne a gyerek. Pl ha kismotorozik, akkor hamar kilyukad az orra. 1 hét alatt kuka lesz....

Az általad kinézett típusnak egyébként nagyon vékony, puha a talpa. Nekünk átfúrta egy fadarab...

2023. jún. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%
Hetes, ez nálunk nem igaz. A fiam rengeteget ül motoron, a cipő orrát is húzza és semmi baja a cipőnek. Látszik rajta, hogy használva van, de nincs baja. Egyes voltam.
2023. jún. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is kb. 3 hónap/méret, de van, hogy ugrik egy számot, meg persze márkafüggő. 19-es DD steppel indult tavaly tavasszal, nyáron 21-es Richter szandival úgy húztuk ki, hogy már lelógott augusztus végén a lábujja, aztán kapott 22-es TornaDórát őszre, télre 22-es TD csizmát vettem, de tél végére már kinőtte, a 23-as TD tavaszi cipő most még jó rá. Viszont 24-es szandit vettem neki, most kicsit nagy még, de így remélem augusztus végéig kihúzza- ha nem jön addig szét teljesen.


Amortizálódni nekünk a motorozással kezdődött, most tavasszal a bölcsiben, a tavaszi cipőjének az orra majdnem lyukas, és a szandija is csúnya már. Mindig cipőorral fékez. Az az előtti kiscipőket eladtam tök jó áron, semmi bajuk nem volt.

2023. jún. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%

Fiamnál is kb szezononként van méretváltás. Decemberben kezdett járni, úgyhogy első körben egy D.d step barefoot magasabb szárú bundás cipőt kapott, nem sokat mászkált még ekkor. Aztán amikor jobb idő lett kapott puhatalpút, barefoot szandált, vékonyabb bf cipőt. Általában 2 cipője van egy szezonra, egy vékony és egy vastag +egy gumicsizma. Kismotorozáshoz lehet kapni cipővédőt, így nem amortizálja annyira cipőít, simán kibír egy szezont

A lányom is talán nemsokára elindul. Puhatalpút veszek neki (Liliputi, Cinege, Funkidz...stb) aztán jöhetnek a barefoot cipők.

2023. jún. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!